Knihy
E-knihy

Neuveriteľná púť Harolda Frya

Ikar, 2012
Vydavateľstvo
Ikar, 2012

Harold Fry býva v malej anglickej dedinke s večne napajedenou manželkou Maureen. Obaja sú na dôchodku, dni im plynú jeden ako druhý...

Čítaj viac

10,36 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Harold Fry býva v malej anglickej dedinke s večne napajedenou manželkou Maureen. Obaja sú na dôchodku, dni im plynú jeden ako druhý. Raz ráno však Harold objaví v pošte list od ženy, ktorú nevidel dvadsať rokov. Volá sa Queenie Hennessyová a píše mu z hospicu, aby sa s ním rozlúčila. Harold jej narýchlo odpíše niekoľko riadkov a odíde vhodiť list do schránky. Jeho manželka zatiaľ vysáva na poschodí a netuší, že Harold Fry má pred sebou cestu na druhý koniec krajiny. Lebo, ako to už v dobrých knihách býva, cestou stretne niekoho, kto mu vysvetlí, že jeden list po dvadsiatich rokoch je málo. A tak sa Harold vydáva naprieč celým Anglickom na neuveriteľnú cestu plnú nečakaných stretnutí a rozpomínania na zabudnutú minulosť, aby priateľku ešte aspoň raz videl osobne, lebo kdesi hlboko vnútri veľmi dobre vie, že jej má čo odplácať. Nemá turistické topánky ani kompas, plášť do dažďa ani mobilný telefón.
Vie len, že musí ísť.
Aby zachránil niečí život.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry
Rozmer
138×208 mm
ISBN
9788055129037
Naše katalógové číslo
135571
Počet strán
256
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

28 hodnotení

18
7
2
1
0

JaMina
JaMina
16. 3. 2016
aj po dočítaní stále znie
Práve som dočítala a tak ako zakaždým, keď som knihu zatvorila, lebo mi už klipkali oči, znela vo mne jej krehkosť, hĺbka a autenticita... po dočítaní som si k nej napísala i pár veršov. Ďakujem.
Čítaj viac
Ľubica K.
26. 11. 2015
Názor čitateľa
Knihu som si objednala na základe dobrých hodnotení. Príbeh jednoduchého muža plného emócií a pocitov, pri ktorom nadobúdate pocit, že jeho život ste prežili spolu s ním. Vraj sa pri čítaní knihy čitateľ rozplače, môžem potvrdiť, že záver príbehu sa mi veľmi páčil, žiadny očakávaný dej, veľmi dobre napísané, tých posledných strán, pri ktorých mi vyhŕkli slzy a na túto knihu určite nezabudnem. Je to nie len príbeh v knihe, ale príbeh ľudí okolo nás...
Čítaj viac
Andrea Kraj
27. 6. 2015
Názor čitateľa
Nádherné, no nie oddychovka. Stretnete sa s vlastnou osamelosťou, s potrebou pomenovať a potom prekročiť svoj vlastný celoživotný tieň. Tak ako to postupne, možno neuvedomele, urobili Harold a Maureen. Venujte tejto knihe čas, venujete ho tým pádom sebe samým, a ostanete nesmierne obohatení.
Čítaj viac
Dávid Hamran
Dávid Hamran
16. 3. 2015
Názor čitateľa
Prečo som si kúpil túto knihu?
Ako prvé ma zaujala obálka, potom popis a na záver cena. To všetko rozhodlo o tom, že si ju kúpim. Kupoval som ju však so zámerom prečítať si nejakú oddychovku, založiť ju do knižnice a zabudnúť na ňu. Chyba!
Na túto knihu nezabudnem. Reval som pri nej! Ja! Chápete to? :)
Jedna z najlepších čo som čítal...
P.S - Autorka je znalkyňa duše...
Čítaj viac
Andrea Kraj
27. 6. 2015
Názor čitateľa
Dávid, úplne s Vami súhlasím, aj pre mňa je to jedna z najkrajších kníh aké som kedy čítala. Nežné, hlboké, pravdivé, premyslené, čisté. A chce to čas... to digest.
Čítaj viac
Ivana Plešková
Ivana Plešková
6. 2. 2015
carovna
kniha je veelmi vtipna, anglicky - to je na nej neprekonatelne. a je aj melancholicka pre citlive povahy. ludi, ktorych stretne na puti, sa autorka dotkne akoby zbezne - a pritom tak vystihujuco, hlboko a vtipnoabsurdne. ziadny priestor pre klise a gyc. a hlavny osud rodiny harolda je viac opisany, postupne odkryvany a prekvapujuci. nadherna kniha
Čítaj viac
Soňa Jedlička
31. 7. 2014
Názor čitateľa
autorka postupne odhaľuje zamlčané aj zabudnuté zážitky postáv knihy, ich motívy, prečo v určitom okamihu konali tak ako konali, a aj to robí knihu zaujímavou. Veľmi dojímavý, jednoduchý príbeh, o skutočných hodnotách a o tom, čo je v živote aj blízko smrti naozaj dôležité.......kniha je inšpiráciou aj terapiou. Odporúčam -skvelé čítanie.
Čítaj viac
Mia
27. 6. 2014
na zamyslenie
Obyčajný muž- zamestnanec,manžel,otec...už na dôchodku sa spontánne rozhodne prejsť stovky kilometrov aby zachránil bývalú kolegyňu a priateľku umierajúcu na rakovinu. Akokoľvek sa to zdá nelogické, verí že ju takto zachráni.A cestou vlastne zachraňuje svoj život...Nie je to žiadna romantika, je to napísané reálne, napínavo, zaujímavo. Veľmi ľahko sa to číta,parádne vydarená oddychovka na zamyslenie.
Čítaj viac
Katarína
4. 4. 2014
Veľmi pozitívna kniha
Kniha nie len o neuveriteľnej ceste, ale najmä o neuveriteľnej sile jedného 60-ročného Harolda, ktorý nás po ceste naprieč Veľkou Britániou učí, že nikdy nie je neskoro zobrať život do vlastných rúk, že si máme vážiť ľudí,ktorých stretávame po ceste, ale aj tých,ktorí tvoria našu cestu. Naozaj veľmi pozitívna kniha so zaujímavým zvratom. Plná nádeje.
Čítaj viac
Jarka
20. 3. 2014
milá kniha
milý príbeh o obyčajnom mužovi,ktorý na svojej neuveritelnej ceste stretne mnohých ludi a znovuobjaví sám seba
Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac

„Okrem človeka neexistuje na svete úžasnejšia vec ako kniha.“

Charles Kingsley