Knihy
E-knihy

Osudná cesta

Vydavateľstvo
Slovart, 2012
4. diel série
Temperance Brenannová
Edícia
MW
Preklad

Forenzná antropologička Temperance Brennanová prichádza do Severnej Karolíny ako členka špeciálneho operačného tímu vyšetrovať haváriu lietadla. Pri prechádzke lesom nájde časť tela...

Čítaj viac

11,75 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 2%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kathy Reichs je autorka úspešného seriálu Bones (Kosti), ktorý je inšpirovaný jej knižnými príbehmi i reálnymi skúsenosťami. Zároveň je tiež najslávnejšia forenzná antropologičkasúčasnosti, ktorá neprichádza pomôcť slovenskej polícii pri objasňovaní nevyriešených vrážd, ale jej túžba po hľadaní pravdy by mohla byť aj pre našu políciu motivujúca. Okrem toho je spisovateľka i producentka americkej TV FOX.

Kathy Reichs v októbri 2012 osobne navštívila našu predajňu v Bratislave a záznam z tohoto stretnutia si môžete pozrieť TU.

Seriál Kosti je jedným z najobľúbenejších u nás vysielaných seriálov z oblasti kriminalistiky.

A o čom je jej nový knižný príbeh ?
Forenzná antropologička Temperance Brennanová prichádza do Severnej Karolíny ako členka špeciálneho operačného tímu vyšetrovať haváriu lietadla. Pri prechádzke lesom nájde časť tela – podľa všetkého ide o jeden z mnohých pozostatkov nešťastia, na ktorom si práve chceli pochutnať kojoty. Pri analýze vzorky však Tempe zistí šokujúce fakty: nájdené ostatky patria staršiemu neznámemu mužovi a nesúvisia s leteckou katastrofou. Zakrátko hory opäť vydajú príšerné tajomstvo, keď Brennanová objaví prázdny zrub, o ktorom oficiálne záznamy mlčia. Udalosti naberajú nebezpečný spád, Tempe zdanlivo nevysvetliteľne vylúčia z vyšetrovania a chcú ju verejne zdiskreditovať. V hre je však oveľa viac ako len jej povesť. Nájdená vzorka záhadne zmizne a v meste začína vyčíňať tajomný vrah. Doktorka Temperance Brennanová rozbieha pátranie na vlastnú päsť a túžba odhaliť pravdu sa jej môže stať osudnou.

Z nášho blogu: Kathy Reichs - recenzia titulu "Osudná cesta"
Čítaj viac
Kúpte spolu
Osudná cesta - Kathy Reichs
Vraždy podľa Shakespeara - Jennifer Lee Carrell
21,17 €
Ušetríte 0,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Fatal Voyage
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055607986
Naše katalógové číslo
135238
Počet strán
384
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

58 hodnotení

29
15
10
2
1

Simona Priesterová
Simona Priesterová
22.10.2014
Kathy Reichs
Ďalšia veľká spisovateľka. Hneď keď som zistila, že existuje kniha o Temperance Brennanovej, musela som ju mať. Zo začiatku som sa trošku bála, že aké to bude. Ale aj keď som mala nedostatok času pre prečítanie tejto knihy, tak padla do troch dní. Veľmi dobrá, akčná a zaujímavá kniha. Vynikajúca spisovateľka. Rovno idem objednávať ďalšiu knihu od Kathy .:)
Čítaj viac
zuzka
28.3.2014
prvá aj posledná
žiaľ, od knižky som očakávala niečo úplne iné...niektoré opisy a pasáže úplne nudné a nezáživné...ak už máte to-čo v žánri krimi odčítané a viete si to porovnať, tak knihu označíte ako nudná...moja prvá knižka od Reichs a tu som aj skončila, určite neplánujem kúpu ďalších
Čítaj viac
Martina Chalupová, Mgr.
Martina Chalupová, Mgr.
9.1.2014
..... super
....... opäť doporučujem ....... skvelé čítanie ....... napínavý dej....... :-*
Čítaj viac
Petra Valášková
Petra Valášková
14.10.2013
Napínavé
Bola to moja prvá kniha od tejto autorky. Podvedome som čakala niečo veľmi podobné jej seriálu, ale bolo to niečo celkom iné. A nesklamalo ma to. Príbeh aj zápletka boli pútavé, nevedela som sa od toho odtrhnúť. Skritizovala by som tú konečnú pointu, prišlo mi to nedomyslené. Ale inak to bola skvelá detektívka.
Čítaj viac
Erika
14.9.2013
slabšia kniha
Od Kathy Reichs som prečítala viacero kníh a pri predstave že dej sa bude o.i. odohrávať aj v pozadí havárie lietadla znamenalo automaticky si kúpiť túto knihu, avšak bola som mierne povedané sklamaná, Od tejto autorky to bola podľa mňa najslabšia kniha, ktorú ma ani zďaleka tak nepútala čítať :( škoda :( snáď ďalšie budú dobré, tak ako som na ne zvyknutá :)
Čítaj viac
Zuzana
4.9.2013
Výborná kniha :)
Od Kathy je každá kniha výborná, ale čím novšie, tým lepšie :) Odporúčam :)
Čítaj viac
10.8.2013
Názor čitateľa
výborná kniha, napätie stupňuje až do posledných stránok
Čítaj viac
Zuzana V.
1.8.2013
Super
Táto kniha bola veľmi zaujimavá, vlastne je to zatiaľ najlepší príbeh od tejto autorky. Bol tam zaujímavý dej, zopár antrop. Výrazov som si musela vyhľadať ;) zasa miniaturna zapletka okolo jej bývaleho muža a Rayna.. Odporúčam ;)
Čítaj viac
Ondrej Brachtýr
Ondrej Brachtýr
19.7.2013
Názor čitateľa
Kniha sa mi veľmi páčila, miestami bol dej síce dosť rozťahaný, ale zato bolo všetko dokonale premyslené a prešpekulované. Koho bavia kriminálky, môžem len vrelo odporučiť.
Čítaj viac
Miloš
18.7.2013
Na jedno prečítanie dobrá

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knihe neskutočne dlho trvá, kým odhalí svoju pointu, osobne nemám veľmi rád tento typ kníh, ale niekomu to bude možno vyhovovať. Príbeh je dobre premyslený a servírovaný čitateľovi v postupných dávkach. Niektoré pasáže sú zbytočne opisné (miesta, izby atď...) a ničím nepodstatné pre vývoj príbehu, takže môžu čiastočne nudiť. No a koniec to úplne zabíja, klasický americký...Na jedno prečítanie rozhodne odporúčam.
Čítaj viac

Kathy Reichs (1950, Chicago) je forenzná antropologička, certifikovaná Americkou radou súdnej antropológie. Bola členkou správnej rady a viceprezidentkou Americkej akadémie forenzných vied, v súčasnosti pôsobí v Poradnom výbore sekcie Národných policajných služieb Kráľovskej kanadskej jazdnej polície. Je profesorkou na katedre antropológie Severokarolínskej univerzity v Charlotte. Titul PhD. získala na Severozápadnej univerzite v Chicagu, čestný doktorát na Univerzite Concordia v Montreale. Žije striedavo v Charlotte a v Montreale. Preslávila sa románom Déjà Dead (1997), ktorý sa stal bestsellerom New York Times a získal Ellisovu cenu za najlepší debut. Ústredná postava, forenzná antropologička Temperance Brennanová, vystupuje ako autorkino alter ego aj v ďalších jej dielach: Death du Jour (Nevinné obete, 2002), Deadly Décisions (Smrtiace rozhodnutie, 2003), Grave Secrets (2002), Bare Bones (2003), Monday Mourning (2005), Cross Bones (2005), Break No Bones (2006), Bones to Ashes (2007), Devil Bones (2008), 206 Bones (2009), Spider Bones (2011), Flash and Bones (2011) i v najnovšom románe Bones Are Forever (2012). V trileroch z prostredia forenzných vied sa opiera o vlastné bohaté skúsenosti; spolupracovala s úradom hlavného súdneho lekára štátu Severná Karolína a dnes pôsobí aj v Laboratoire de Sciences Judiciaires et de Médecine Légale v kanadskom Québecu. Zúčastnila sa vyšetrovania genocídy v Rwande, o svojich zisteniach vypovedala pred Medzinárodným trestným tribunálom OSN a pomáhala pri exhumácii masového hrobu v Guatemale. Počas pôsobenia na Spojenom veliteľstve pre evidenciu zajatých a nezvestných vojakov (JPAC) spolupracovala pri identifikácii obetí druhej svetovej vojny, vojnových konfliktov v Kórei a Juhovýchodnej Ázii. Je producentkou úspešného seriálu Kosti, inšpirovaného jej knižnými príbehmi i skúsenosťami a autorkou sci-fi trilógie pre mládež, ktorej prvý diel Virals vyšiel v roku 2010 a pokračovanie Seizure v roku 2011.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Osudná cesta - Kathy Reichs
Vraždy podľa Shakespeara - Jennifer Lee Carrell
21,17 €
Ušetríte 0,70 €