Knihy
E-knihy

Řeč života

Academia, 2012
Vydavateľstvo
Academia, 2012
Edícia
Galileo
Preklad

Francis Collins byl vedoucím projektu „Lidský genom“, který vedl k přečtení první úplné dědičné informace člověka. Je lékařem a specialistou v molekulární genetice, a je také skvělým organizátorem vědeckého výzkumu a autorem textů popularizujících vědu.

Čítaj viac

15,41 €

Bežná cena Bežne 16,22 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Francis Collins byl vedoucím projektu „Lidský genom“, který vedl k přečtení první úplné dědičné informace člověka. Je lékařem a specialistou v molekulární genetice, a je také skvělým organizátorem vědeckého výzkumu a autorem textů popularizujících vědu. Kniha věnovaná personalizované medicíně přichází do ruky čtenářům ve správnou chvíli. Dnes jsou již přečteny úplné dědičné informace mnoha jedinců a každý týden jsou publikovány informace o nových a nových genech, zapojených do životních procesů včetně těch chorobných. Čtenář se o těchto zásadních objevech dozví. Mnohé jsou nenáročným způsobem vysvětleny a hned jsou k nim připojeny rady, jak už dnes využívat těchto informací k svému prospěchu, k ochraně našeho zdraví. K tomu slouží hesla na konci každé kapitoly včetně odkazů na vhodné internetové adresy. Hlavním poselstvím knihy je: nečekejte, až onemocníte, abyste se dozvěděli proč, ale získejte včas informace o svém genomu a využijte je k prevenci.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Academia
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788020021618
Naše katalógové číslo
134488

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

axon
5.12.2015
Genetika z prvej ruky
Autor je riaditeľ amerického NIH a projeku sekvenovania ľudského genómu. Okrem toho, že je úspešný vedec, hlási sa aj k viere, čo v USA značne zvyšuje šance zastávať významný post. Osvetľuje v knihe mnohé zo svojej práce a venuje sa genetickému pozadiu hlavných ľudských chorôb - rakovina rôznych druhov, cukrovka, srdcové ochorenia, CF atď, no aj o pojmoch ako rasa, génová terapia, personalizovaná medicína atď. Skutočne vie o čom hovorí, no jeho spisovateľský-popularizačný talent predsalen nedosahuje kvality jeho iných kolegov. Napriek tomu doporučujem prečítať.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Niektorí čítajú, aby premýšľali, tých je málo. Niektorí čítajú, aby písali, tých je viac. Niektorí čítajú, aby hovorili, tých je najviac.“

Luigi Pirandello