Knihy
E-knihy
6,56 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

6,56 €

Viac o titule

Slnko v sieti

Lyrický príbeh emocionálneho dozrievania a vzťahu dvoch mladých ľudí, ktorí sa snažia zakryť svoju neistotu, neskúsenosť a strach zo života hraným cynizmom a odmietavou pózou voči súdobej spoločnosti. Film je označovaný za začiatok československej novej vlny.

A lyrical story of two young people who show pretended cynicism and rejection towards contemporary society in an attempt to hide their insecurities, lack of experience and fear of adult life. The film is celebrated as the beginning of the Chechoslovak New Wave.

Organ

Dramatický príbeh z obdobia vojnovej Slovenskej republiky. Vo františkánskom kláštore sa pred fašistami ukryje mladý poľský vojnový zbeh, nadaný organista. Práve kvôli talentu sa dostáva do konfliktu s miestnym regenschorim, človekom obmedzeným nielen duchovne, ale aj ľudsky.

A drama set in the times of the wartime Slovak State. A young Polish deserter, who happens to be a gifted organist, hides from the fascists in a Franciscan monastery. His talent brings about a clash with the pettiness and close-mindedness of the local organist and choir leader.

Tri dcéry

Klasický motív ľudovej balady o starnúcom otcovi a jeho troch dcérach preniesli tvorcovia filmu do nebaladického Československa z obdobia začiatku 50. rokov. Bývalý statkár hľadá po vyvlastnení svojho majetku útočisko u svojich troch dcér, ktoré kedysi on sám poslal do kláštora.

A classical motif of folk ballads about an ageing father and his three daughters is set against the backdrop of Czechoslovakia of the early 1950s. After his property has been expropriated, a former landowner seeks refuge with his daughters, whom he had sent to a convent.

Bonusy:

texty o filmoch / information about the movies, ohlasy z tlače / press coverage, profily tvorcov / biographies, fotogalérie / photogalleries
Čítaj viac
Kúpte spolu
3x Štefan Uher - Štefan Uher
3x Juraj Jakubisko - Juraj Jakubisko
13,45 €
Ušetríte 0,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

 
DVD obal
Naše katalógové číslo
133864
Dabing
slovenský
Titulky
anglické

Recenzie

Ako sa vám páčil film?

0,0 / 5

1 hodnotenieKúpte spolu
3x Štefan Uher - Štefan Uher
3x Juraj Jakubisko - Juraj Jakubisko
13,45 €
Ušetríte 0,35 €

„Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život.“

Hans Christian Andersen