popis
Vesmír v tweetech
Vesmir v tweetech (Marcus Chown, Govert Schilling)
Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB

Vesmír v tweetech   E-KNIHA

Marcus Chown, Govert Schilling  ·  Vydavateľstvo: Kniha Zlín, 2012
Edícia: TEMA   E-kniha dostupná vo formátoch:   PDF  EPUB  MOBI
Bežná cena: 9,00 €
Naša cena: 7,20 €
Ušetríte:20% (1,80 €)
Dostupný na okamžité stiahnutie.

Detaily

 • 313 strán
 • český jazyk
Viac podrobností

O e-knihe

Toto je elektronická kniha (e-kniha). Po jej objednaní a zaplatení vám nepošleme fyzickú vytlačenú knihu, ale získate dve možnosti. Buď si e-knihu stiahnete vo forme súboru, alebo ju môžete poslať ako darček. E-knihu je možné čítať na čítačkách e-kníh (môžete si ich zakúpiť tu) alebo na niektorom z podporovaných zariadení. Skontrolujte si prosím tento zoznam pred zakúpením e-knihy, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam. Za e-knihy je možné platiť iba bezhotovostne - kartou alebo internet bankingom. (viac informácií o e-knihách)

Ak si idete kúpiť e-knihu prvýkrát, určite si prosím prečítajte základné informácie o tom, ako ich nakupovať, sťahovať a čítať - nezaberie vám to viac ako 5 minút a môže ušetriť podstatne viac času :-)
Dva zkušení autoři vědeckých publikací odpovídají na 140 největších otázek z oblasti fyziky, přičemž podstatu každé z nich shrnují do tweetů o 140 znacích.

Marcus Chown a Govert Schilling nás vezmou na jedinečnou exkurzi po vesmíru. Mají odpovědi na všechno, počínaje základními úvahami – Proč je obloha v noci temná? Proč se hvězdy na noční obloze chvějí? – až po ty nejzáludnější – Co jsou kvasary? či Co předcházelo Velkému třesku?

Některé otázky v této geniálně informativní publikaci se ukazují být stejně překvapivé jako odpovědi na ně. Je možné, že veškeré galaxie, které jsme pomocí dalekohledů schopni spatřit, nejsou ničím jiným než optickým klamem? Dalo by se na Saturnově měsíci Titanu plavat? Jak je možné, že se Měsíc nezřítí na Zemi? (Což, jak se ukáže, mimochodem není vůbec hloupá otázka.) A plaval by Saturn, kdybychom měli dost velkou nádrž s vodou?

Vygenerujte si jeden ze 140 tweetů z knihy Vesmír v tweetech a sdílejte ho dál: http://vesmirvtweetech.cz/

——-

Marcus Chown (nar. 1959) je několikrát oceněným autorem vědeckých publikací a oblíbeným popularizátorem vědy. Původním povoláním radioastronom působící v Kalifornském technologickém institutu v Pasadeně je v současné době také konzultantem pro kosmologické záležitosti vědeckého týdeníku New Scientist a častým hostem rozhlasových a televizních debat. Je autorem bestselerů QuantumTheory Cannot Hurt You (Kvantová teorie nikoho nezabije, Kniha Zlín, 2010), The Neverending Daysof Being Dead, The Magic Furnace (Čarodějná pec, Granit, 2005) a v neposlední řadě titulu We Need to Talk about Kelvin (Musíme si promluvit o Kelvinovi, Kniha Zlín, 2010). Marcus Chown nedávno sestavil také elektronickou knihu The Solar System jako aplikaci pro iPad. Tato publikace získala ocenění Kniha budoucnosti 2011. Autor napsal také knihu pro děti nazvanou Felicity Frobisher and The Three-Headed Aldebaran Dust Devil. Twitter: @marcuschown

Govert Schilling, původem Nizozemec, je mezinárodně uznávaným autorem knih o astronomii. Přispívá jako autor a je editorem magazínu Sky & Telescope, jeho články se pravidelně objevují i v časopisech Science, New Scientist a v magazínu BBC Sky at Night. Je autorem více než padesáti knih pojednávajících o široké škále astronomických témat, z nichž některé byly přeloženy do angličtiny, například Evolving Cosmos, Flash! The Hunt for the Biggest Explosions in the Universe, The Hunt for Planet X či Atlas of Astronomical Discoveries. Mezinárodní astronomická unie po něm dokonce v roce 2007 pojmenovala asteroid (10986). Twitter: @govertschilling"

Podrobnosti

 • Originálny názov: Tweeting The Universe
 • Jazyk: český jazyk
 • Rok vydania: 2012
 • Naše katalógové číslo: 133434
E-knihu môžete aj darovať!

Zaradené v kategórii

Pomôžte nám doplniť informácie o e-knihe

Poslať doplňujúce údaje o e-knihe

Máte o e-knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

E-kniha: Vesmír v tweetechZdieľať

Hodnotenia čitateľov (zatiaľ nikto nehodnotil)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.
1 Vaše hodnotenie e-knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Odoslať hodnotenie
Odoslaním príspevku súhlasíte s našimi podmienkami používania služby recenzií.

Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:

 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané

Odporúčania

Impérium
Naša cena: 9,20 € (ušetríte 30%)
Ryszard Kapuściński, otec poľskej reportážnej školy, autor mnohých úspešných kníh reportážneho žánru. Svetové uznanie mu priniesli najmä reportáže...
Odsúdení prežiť
Naša cena: 10,40 € (ušetríte 30%)
Tri neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré osud spojil do jedného! Keď Slovenka Priska, Poľka Rachel a Češka Anka prešli v roku 1944 cez nechválne...
Případ Ľudmily Cervanové
Naša cena: 3,95 € (ušetríte 56%)
Nedávno proběhl na televizních obrazovkách film Bolero, natočený podle scénáře Markéty Zinnerové. Líčil skutečnou událost, brutální vraždu...
Cez ploty
Naša cena: 9,41 € (ušetríte 5%)
Pred takmer desiatimi rokmi začal spontánne odoslaným emailom dialóg dvoch mužov, ktorých osud snáď nemôže byť viac rozdielny. Fedor Gál s...

Ďalšie e-knihy z edície TEMA

Nudge (Šťouch)
Naša cena: 14,65 € (ušetríte 5%)
Snídaně u Sothebyho
Naša cena: 7,60 € (ušetríte 58%)
Faktor Churchill
Naša cena: 8,80 € (ušetríte 59%)
E-knihu môžete aj darovať!
Ďalšie e-knihy z tejto oblasti
Případ Ľudmily Cervanové
Margaréta Cervanová
Naša cena: 3,95 €
Obvinenie
Maja Hriešik, Maroš Hečko
Naša cena: 8,90 €
Tajné lásky českých králů a královen
Bauer Jan
Naša cena: 6,00 €
Odsúdení prežiť
Wendy Holden
Naša cena: 10,40 €
Impérium
Ryszard Kapuściński
Naša cena: 9,20 €
Ztraceni na Everestu
Milan Vranka
Naša cena: 7,50 €
Lovec přízraků
Jiří Markovič, Viktorín Šulc
Naša cena: 4,60 €
Najpredávanejšie e-knihy za posledných 14 dní
V objatí nepriateľa
Emily D. Beňová
Naša cena: 6,95 €
V službách zla
Robert Galbraith, J.K. Rowling
Naša cena: 11,20 €
Džínsový denník 6
Zuzka Šulajová
Naša cena: 10,50 €
Kráska
Zuzana Bilavská
Naša cena: 5,90 €
Pablo Escobar
Mark Bowden
Naša cena: 9,70 €Keď čítam knihu, zvyknem ju čítať iba očami. Sem-tam však príde pasáž, možno len veta, ktorá sa stane mojou súčasťou. (W. Somerset Maugham)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 326 965,62 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička