Knihy
E-knihy
3,33 €

Bežná cena Bežne 3,50 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

3,33 €

Viac o tituleFilmová adaptácia drámy Ivana Stodolu Bačova žena zachytáva neľahký život slovenských vysťahovalcov v časoch politického a sociálneho útlaku v období krátko pred vypuknutím 1. svetovej vojny. Mladý bača Ondrej Muranica utečie pred tyraniou maďarských gazdov do ďalekej Ameriky. Sny a nádeje na lepší a spravodlivejší život mu však zmarí banské nešťastie. Ondrej stratí pamäť a doma je vyhlásený za mŕtveho. Pri svojom návrate do vlasti po rokoch zistí, že jeho žena sa vydala za jeho najlepšieho kamaráta.

A screen adaptation of drama The Shepherd’s Wife by Ivan Stodola, capturing the hard life of Slovak emigrants in the times of political and social oppression before the beginning of World War I. Young shepherd Ondrej Muranica flees the tyranny of Hungarian landowners to far away America. But a mining accident destroys his dreams and hopes of a better and fairer life. Ondrej suffers from amnesia and back home, he is pronounced dead. When he returns to his homeland years later, he learns that his wife had married his best friend.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Varuj…! - Martin Frič
Štvorylka - Jozef Medveď, Karol Krška
6,66 €
Ušetríte 0,34 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčil film?

3,0 / 5

2 hodnotenia

0
0
2
0
0

Roman
12.6.2017
Klasika poznačená dobou
Jeden z prvých hraných filmov Slovenska. Tvorba tej doby bola porovnateľná s tou v zámorí. Poznačená však aktuálnou situáciou v politike. Škoda len, že v úzadí českých kolegov, sa neurobilo toho viac. Na disku aj zaujímavé bonusy. To isté v knižnej forme.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Varuj…! - Martin Frič
Štvorylka - Jozef Medveď, Karol Krška
6,66 €
Ušetríte 0,34 €

„Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život.“

Hans Christian Andersen