popis
Tridé z 3.D
Tride z 3.D (Lenka Gaherova)
Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB

Tridé z 3.D   E-KNIHA

Lenka Gahérová  ·  Vydavateľstvo: HladoHlas, 2012
E-kniha dostupná vo formátoch:   EPUB  MOBI
Bežná cena: 8,99 €
Naša cena: 5,50 €
Ušetríte:39% (3,49 €)
Dostupný na okamžité stiahnutie.

Detaily

  • 96 strán
  • slovenský jazyk
Viac podrobností

O e-knihe

Toto je elektronická kniha (e-kniha). Po jej objednaní a zaplatení vám nepošleme fyzickú vytlačenú knihu, ale získate dve možnosti. Buď si e-knihu stiahnete vo forme súboru, alebo ju môžete poslať ako darček. E-knihu je možné čítať na čítačkách e-kníh (môžete si ich zakúpiť tu) alebo na niektorom z podporovaných zariadení. Skontrolujte si prosím tento zoznam pred zakúpením e-knihy, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam. Za e-knihy je možné platiť iba bezhotovostne - kartou alebo internet bankingom. (viac informácií o e-knihách)

Ak si idete kúpiť e-knihu prvýkrát, určite si prosím prečítajte základné informácie o tom, ako ich nakupovať, sťahovať a čítať - nezaberie vám to viac ako 5 minút a môže ušetriť podstatne viac času :-)
Tento titul je v ponuke aj ako tlačená kniha Tridé z 3.D
Tridé sú tretiaci. Nezbední lapaji, ktorí vôbec nie sú zlí, iba strašní smoliari. Vždy si ich vyhliadne nejaká neplecha, ktorá si ich pritiahne a oni potom musia robiť to, čo im prikáže. Napríklad: bez dovolenia zoberú tehly spod susedovho auta, ktoré sa rozbehne dole ulicou, požičajú si, čo im nepatrí, alebo sa snažia zabávať spolužiakov tak, že sa z toho pani učiteľke postavia vlasy dupkom. Zažijú veľa zábavy, ale zistia aj to, že žiadne klamstvo nezostane bez následkov a pravda vyjde nakoniec najavo.

Niekedy rodičia zabudnú, že aj oni mali desať rokov. Našťastie majú deti, ktoré im každý deň pripomenú tento vek. Preto je táto kniha aj pre dospelých, ktorí si potrebujú pripomenúť svoje detstvo. Ale hlavne je pre deti, ktoré majú často úžasné nápady, aby zistili, že tieto nápady nakoniec nie sú úplne úžasné a že častokrát po smiechu prichádza dlhá cesta domov s červenou poznámkou v žiackej knižke. Kniha je určená pre deti od druhej do šiestej triedy základnej školy.

Podrobnosti

  • Jazyk: slovenský jazyk
  • Rok vydania: 2012
  • Naše katalógové číslo: 132591
E-knihu môžete aj darovať!

Martinské vydavateľstvo HladoHlas sa radí k nezávislým knižným vydavateľstvám, ktoré nevydávajú ročne veľa titulov, ale o to viac sa tešia z každej knihy, ktorú ponúknu svetu. Preto je žánrový rozsah veľmi široký, od básni cez cestopisy, až po slovenské romány. Nie je žiadnym tajomstvom, keď prezradíme, že vydavateľstvo stojí hlavne na tituloch majiteľa, Pavla Hiraxa Baričáka, ktorý pod logom HladoHlas už od roku 2007 zastrešuje všetky svoje romány, cestopisy, fotografie, básne ale i motivačnú literatúru. Podporuje však aj iných slovenských autorov ako napríklad Jána Martona, Lenku Gahérovú, Ľubomíru Romanovú, Enju Rúčkovú, Evu Bielu Brndiarovú, Oliviu Olivieri či Miroslava Kapustu.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Jednoznačne mi to musí byť blízke, páčiť sa mi to. Toto platí hlavne na tituly, ktoré nezarobia. Sem jednoznačne patrí poézia od Janka Martona či Lju Mesarošovej. Knihy, ktoré majú zarobiť na tento nevšedný koníček, musia byť zasa napísané originálne a dobre, teda ako román Očistný debakel od Enjy Rúčkovej či Nehanebné hry od Evky Bielej Brndiarovej. Vydal som napríklad knihu Živá reklama od Jozefa Kaščáka. Napriek tomu, že to nebola predajná bomba, je to veľmi kvalitná kniha plná citlivých ľudských postrehov. Veľmi veselo napísané Cicuškine zápisky zasa mnohých pobavili, ale aj dali vydavateľstvu zarobiť. Každý titul je jednoducho iný a každý ma svoje pozadie, prečo sa mal narodiť s logom HladoHlas.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Napísal som román Raz aj v pekle vyjde slnko a sám som si ju aj vydal. Tak vzniklo knižné vydavateľstvo HladoHlas. Neskôr som začal vydávať aj iných autorov. Ale stále sa snažím byť nezávislým vydavateľstvom, nechcem sa rozširovať do väčším rozmerov. Väčšina prác sa deje na základe externých objednávok pre grafikov, redaktorov a korektorov, takže takto mi to vyhovuje. Môžem si vydávať, čo je môjmu srdcu blízke, teda od poézie cez cestopisy až po ženské romány. Možno sa zasa stiahnem do úzadia a chvíľu budem vydávať iba moje tituly, lebo situácia na knižnom trhu je neistá. Uvidíme, čo bude. Tak-či-tak, písanie je na prvom mieste, až potom nastupuje biznis.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Veľmi si cením titul Vlasy dupkom od Ľubky Romanovej. Jedná sa o knihu poviedok z nemocničného prostredia, ktoré sa skutočne stali. Vnímavý človek si po prečítaní uvedomí koľko veľa má len tým, že je zdravý. No a samozrejme nesmiem zabudnúť na prvotinu Raz aj v pekle vyjde slnko. Nebyť mega úspechu tejto knihy, ktorá sa stala kultom a neustále sa predáva, by nebolo ani samotného HladoHlasu. Asi sa hodí príhoda z hudobného vydavateľstva, ktoré vydávalo Jetro Tull. Táto anglická art rocková skupina bola na začiatku svojej kariéry veľmi populárna a dobre predávaná. Samozrejme, po rokoch sadol na ňu prach. Na jednej porade, kde sa určovalo, s ktorými kapelami sa už nepodpíšu nové zmluvy, jeden neznalý zamestnanec navrhol, že Jetro Tull by mohol ísť z kola von. Na tento návrh si slovo zobral vedúci predstavenstva a odvetil mladíkovi, že všetko, čo okolo seba vidí, dokonca aj stolička, na ktorej sedí, je kúpená za predaj albumov Jetro Tull.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o e-knihe

Poslať doplňujúce údaje o e-knihe

Máte o e-knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

E-kniha: Tridé z 3.DZdieľať

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 6 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Roman Grolmus
Roman Grolmus
07.05.2013
Reagovať
Príbehy reálnych ľudí v reálnom svete

Kniha ukazuje, že zaujímavé príbehy sa odohrávajú aj v bežnom živote. A takisto pripomína, že každé lapajstvo prináša so sebou aj trest. A že tie lapajstvá častokrát stoja za tie trestym to si už musí každý spomenúť sám....

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Inga
Inga
21.01.2013
Reagovať
Ďakujem

Túto knihu budú s radosťou čítať deti i rodičia. My sme sa pri nej smiali až nám tiekli slzy!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Maja
Maja
19.01.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Kniha so modreným názvom zaujme mladého čitateľa.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Roman Grolmus
Roman Grolmus
25.10.2012
Reagovať
Názor čitateľa

Opäť jedna nekomplikovaná kniha, písaná jednoduchým ľudským jazykom, totálna oddychovka a plnič energie. Po prečítaní tejto knihy prídete na to, že svet je o čosi krajší. Doporučujem ako čítanie nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Príjemný výlet do mladosti. SUPER!!!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
eva
eva
12.10.2012
Reagovať
Názor čitateľa

perfektná knižka plná humoru

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Pedro
Pedro
29.06.2012
Reagovať
konečne!

Hurá! Kniha pre deti zo skutočného života! Konečne autorka, ktorá deti nekŕmi upírmi, čarodejníkmi, mimozemšťanmi... Pripomenulo mi to mladosť, keď sme v telke hltali Macha a Šebestovú. Lenže toto je ešte skutočnejšie, lebo nemajú žiadne čarovné sluchátko - odtrhnuté nakrátko. :) Môj syn sa takto nesmial ani s Opicami z našej police.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Môj Macík
Naša cena: 3,55 € (ušetríte 11%)
Knižka tradičných prvých veršíkov pre najmenšie deti od slovenskej spisovateľky Márie Rázusovej-Martákovej. O macíkovi, ktorého poznajú celé...
Najkrajšie slovenské rozprávky
Naša cena: 17,79 € (ušetríte 11%)
edinečný výber rozprávok najväčšieho slovenského autora Pavla Dobšinského obsahuje to najlepšie, čo sa v klenotnici slovenskej ľudovej tvorivosti...
Mimi a Líza 2
Naša cena: 10,64 € (ušetríte 11%)
Po veľkom úspechu prvej série večerníčkov Mimi a Líza a aj knihy, ktorá podľa nich vznikla, prichádza autorský tím s ďalšími šiestimi príbehmi....
Rozprávky z mravčej chalúpky
Naša cena: 5,33 € (ušetríte 11%)
V chalúpke pod ďatelinovými trojlístkami bývajú dvaja bračekovia – mravčekovia Kamil a Emil. Majú kopu kamarátov, takže o napínavé a veselé...
E-knihu môžete aj darovať!
Neprehliadnite: náš tip!
Tridé z 3.D
+
Bendži Bengál Bom - Príšer plný dom
Kúpte si titul
Tridé z 3.D E-KNIHA

spolu s titulom
Bendži Bengál Bom - Príšer plný dom E-KNIHA
Spolu iba za 8,95 €
(ušetríte 4,99 €)
Kúpiť spolu
Ďalšie e-knihy z tejto oblasti
Krysburger
David Walliams
Naša cena: 6,90 €
Rozprávky na čítanie
Stanislav Hoferek
Naša cena: 3,00 €
O dvanástich trpaslíkoch
Štefan Nižňanský
Naša cena: 5,10 €
Cirkus je tu
Petr Šulc
Naša cena: 3,00 €
Bonifác
Ivan Vičar
Naša cena: 6,60 €
Prostonárodné slovenské povesti
Pavol Dobšinský
Naša cena: 4,95 €
Bendži Bengál Bom - Príšer plný dom
Guy Bass
Naša cena: 3,45 €
Ďalšie e-knihy od autora
Naša cena: 7,97 €
Naša cena: 8,66 €
Naša cena: 11,39 €
Naša cena: 4,90 €
Naša cena: 8,46 €
Naša cena: 6,60 €
Naša cena: 7,59 €
Naša cena: 6,60 €
Naša cena: 71,12 €
všetky e-knihy
Najpredávanejšie e-knihy za posledných 14 dní
Peklo je otvorené
Gard Sveen
Naša cena: 7,89 €
Smrť na druhom brehu
Dominik Dán
Naša cena: 8,90 €
Potkan
František Kozmon
Naša cena: 9,00 €
Poslední zkouška
Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Naša cena: 7,00 €
Sila v nás
James R. Doty
Naša cena: 8,90 €Čítanie je pre dušu tým, čím je cvičenie pre telo. (Sir Richard Steele)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 343,84 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička