Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB MOBI

Na podpätkoch  E-KNIHA

Dominik Dán  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2011
Edícia: MW
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

      (66)
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
8,99 €
Bežná cena:
12,95 €
Ušetríte:
31% (3,96 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Rok po vražde Bosa sa jeho kapitáni rozhodli rozdeliť si územie Nášho Mesta, pasovali sa do pozícií malých bosov a začali si závidieť a navzájom škodiť. Začala sa vojna v podsvetí, ale iba z toho jeden nevyžije, a tak voči majiteľom reštaurácií a kaviarní vo svojom teritóriu uplatňovali praktiky ďaleko presahujúce hranice zákona. Detektívom z oddelenia vrážd bola ich činnosť a astronomické zisky spočiatku záhadou. Muselo dôjsť k vražde na diskotéke vo vykričanom nočnom bare, aby sa im otvorili oči. Vraždu vyriešili, hoci sa im do vyšetrovania zaplietol smutný prípad jednej riaditeľky gymnázia. Navyše sa zbláznila Petra a rozhodla sa vydávať. Veľa zdanlivo nesúvisiacich vecí sa udialo v tom príjemnom slnečnom máji, ale stačilo iba počkať, urobiť pár základných previerok, vypočuť niekoľko svedkov a všetko do seba začalo pekne systematicky zapadať.

Slovart

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 17,98 €
(ušetríte 7,92 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 288
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2011
  • Naše katalógové číslo: 132369


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 67 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 22
4 hviezdičky 6
3 hviezdičky 12
2 hviezdičky 10
1 hviezdička 7
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Koniec série       

Prečítal som všetky Dánove knihy a táto je veľmi "nečitateľná". Ako …

Najslabšia       

dánovka akú som držal, možno to vyznie anti-feministicky, ale problémy …

Maggie       

zbožňujem detektívky a tak som si raz povedala, že skúsim si prečítať …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Ing. Vlado
Ing. Vlado
14. decembra 2011
     
Reagovať

Názor čitateľa 8

nie som literárny kritik, iba čitateľ detektívok a môj názor je čisto laický, ale mám ho a rád vám ho poviem. Dán prináša na trh profesionálny pohľad na vyšetrovanie a preto že sa ním sám zaoberá, jeho postrehy a spôsob podania sú bezkonkurenčné. aj táto kniha je vynikajúca a nesúhlasím s príspevkom, kde mu vyčítajú zbytočné strany. ani jedna strana nie je zbytočná a príbeh Petry Pergnerovej nie je mimo deja, perfektne dokresluje jednu postavu z oddelenia vrážd a vysvetľuje, prečo ostala slobodná až do roku 2009, kedy sa odohráva Noc temných klamstiev. romány Dána sa nedajú čítať ako samostatné detektívky, je to komplexné dielo o živote oddelenia vrážd v Našom Meste a ja som vďačný za každú informáciu zo súkromia detektívov, lebo sa ich konanie dá lepšie pochopiť. a čo sa samotnej knihy týka, ja som rád, že ju začal tak zoširoka a priblížil nám pohnútky vzdelanej ženy, riaditeľky školy ako sa zmení a dospeje až do štádia, že chce zabiť vlastného manžela. je to perfektné a logicky priame a pochopiteľné. výčitka, že jej osud je nedopovedaný je mýlna a vychádza asi z nedostatku vedomostí o trestnom stíhaní. jej osud je jednoznačne spečatený, to, že to autor nechal na inteligenciu čitateľa bol asi hazard, ktorý sa mu nevyplatil. prečítal som si túto knihu už druhýkrát. odporúčam to aj ostatným. je to profesionálny román o tom, ako žijeme, ako žijú policajti, ako žijú ľudia v plnke, ako rozmýšlame, ako intrigujeme a závidíme jeden druhému. je to dobré, len to netreba škriabať. prepáčte, ak som sa niekoho dotkol, ale tie príspevky podomnou sú nepresné a ja dúfam, že ich žiadny ozajstný fanúšik Dominikika Dána nebude brať vážne. Zobraziť celú recenziu

Ďalej odporúčam: Dán, Dán, Dominik Dán,

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (8)   (0)
Edd
Edd
4. januára 2012
     
Reagovať

Názor čitateľa 3

Výborná. To je môj názor na poslednú knihu od DD, ale upozorňujem, že som jeho veľký, ale naozaj veľký fanúšik a verný čitateľ. Možno je to tým, že tak ako autor, aj ja dôverne poznám prostredie, ktoré opisuje a môžem povedať, že ho vystihuje veľmi autenticky a verne, aj keď z pochopiteľných dôvodov s obrúsenými hranami. Nemám pocit, že by cez názory hlavných hrdinov zhadzoval prácu policajtov či už z krajského riaditeľstva alebo hospodárskej kriminálky, ani že si lieči komplexy z aktuálnej situácii v polícii. Je to prezentovanie názorov človeka od fachu, ktorý cez svoje diela poukazuje v rámci deja a autenticity na systém práce v polícii, jej prezamestnanosť funkcionármi a zbytočnými úradníkmi s vysokými hodnosťami a samozrejme platmi, chorý a neúčinný systém hodnotenia výslednosti práce policajtov. Držím palce autorovi do ďalšieho písania. Zobraziť celú recenziu

Ďalej odporúčam: všetky od DD, Jurík - Kým nás smrť nerozdelí, Karika - jeho trilógia o slovenskej mafii

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Peter
Peter
19. decembra 2011
     
Reagovať

Oponent 3

Dovolím si oponovať väčšinovému názoru, ktorý kritizuje prílišné odbočovanie od hlavnej línie deja.
Kto má rád DD si príde na svoje, kniha je opäť vynikajúca, príbeh strhujúci a drží Vás v napätí od začiatku do konca. Čo však mne začína chýbať v dielach DD, teda v posledných dvoch, je práve postrádanie bočných dejových línií. V skoršej tvorbe bola kniha plná zážitkov členov vraždárskej partie, autor riešil ich rodinné trampoty, zdravotný stav, výlety s deťmi, ale najmä spoločné zážitky mord party. V aktuálnej knihe nájdete jediný, a to je rozlúčka so slobodou.
Pred tým som sa vždy tešil, keď dej knihy odbočil a autor sa vydal objasniť aj ľudské pozadie hlavných postáv. Bol som s nimi, keď sedeli na pive a tešil sa s tohto zážitku, bol som s Richardom keď šiel na výlet na Moravu a poriadne sa tam ožral, človeka to vtiahlo do deja ešte viac, a ešte viac dokázal porozumieť psychike profesionála. V tejto knihe trošíčku postrádam túto líniu, autor už asi počíta, že verný čitateľ je už súčasťou mord party a dokonale pozná všetky postavy.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Maťo
Maťo
18. februára 2014
Reagovať

Názor čitateľa 1

Moja prvá kniha od DD, ktorú som čítal asi pred rokom. Odvtedy som prečítal ďalších 10 titulov ...zatiaľ. Podľa mňa jedna z tých menej napínavých, ale pre tých ktorí to obdobie vnímali, prežili "v uliciach" a nežili vo svojej ulite, naozaj zaujímavá. Pre mňa kniha, ktorá ma navnadila k čítaniu ďalších dánoviek. Tí, čo v príbehu našli LOKO pub, identifikovali niektorých mafiánov, bývalého policajta-obeť, niektorých detektívov - (takých nás asi nebude veľa), ten príbeh určite zaujal. Už len preto, že je to "príbeh", ktorý sa naozaj stal ... bohužiaľ! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
5. augusta 2014
     
Reagovať

Maggie -13

zbožňujem detektívky a tak som si raz povedala, že skúsim si prečítať nejakú aj od slovenského spisovateľa. Prvá (a aj posledná) bola práve táto. Bohužiaľ, stalo sa mi to možno dvakrát v živote, už po prvých 10-tich stranách som knihu odložila a viac ju ani neotvorím. Pútavého deja som sa nedočkala, možno o pár strán ďalej áno ale to je pri niektorých knihách normálne. Ale z toho spisovateľa som okamžite nadobudla dojem, že sa nesnaží upútať práve tým dejom ako sprostými nadávkami, hrubými slovami a nevyberaným slovníkom. Mala som dojem akoby to písal ešte nevybúrený pubertiak. Od Dominika Dána si už asi nikdy nijakú knihu nekúpim, pretože kniha, kde každé druhé slovo je nadávka pre mňa nie je knihou. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (16)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba