Knihy
E-knihy
12,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pôsobivý a ľudsky dojímavý román s nádherným príbehom a dôležitým odkazom.

Keď ničivá vlna cunami zasiahne indické pobrežie, sestry Ahaljá a Sítá sa stanú sirotami bez domova. Cestou do kláštora, v ktorom vidia jediné bezpečné útočisko, padnú do rúk kupliarom a ocitnú sa vo svete nelegálneho obchodu s ľuďmi. Na opačnom konci sveta vo Washingtone právnik Thomas Clarke po náhlom úmrtí trojmesačnej dcérky, následnom odcudzení sa s manželkou a problémoch v zamestnaní urobí osudné životné rozhodnutie. Odchádza do Indie a svoje nové poslanie nachádza v záchrane Ahalje a Síty.

Pozrite si úžasný knižný trailer k titulu Kroky k slnku:
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
A Walk Across The Sun
Rozmer
155×234 mm
ISBN
9788081420245
Naše katalógové číslo
130987
Počet strán
384
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

62 hodnotení

51
5
2
0
2

Lucia Madunická
Lucia Madunická
16.3.2016
čakala som trošiču viac...
S krátkym odstupom času by som hodnotila čas strávený s touto knihou ako príjemný a užitočný. Exoticky na mňa pôsobilo prostredie Indie, opis zvykov a spoločenských odlišností. Dej začal síce tragicky, ale mimoriadne napínavo a toto napätie v podstate pokračovalo až do úplného záveru, aj keď v poslednej tretine už bolo zrejmé, ako sa to celé skončí. Za prečítanie rozhodne stojí, aj keď nemyslím, že by som sa k nej vrátila druhýkrát.
Čítaj viac
Erika Hornáková
10.2.2016
geniálne!
Týmto slovíčkom začnem svoju recenziu, pretože práve to vystihuje moje pocity akonáhle som dočítala poslednú stranu románu. Autorovi sa podarilo vniesť čitateľa do krásnej, ale i drsnej Indie a zároveň do vás vleje myšlienku, že stačí jeden okamih a zmení sa vám život nie úplne podľa vašich plánov a snov. Neplytval zbytočnými písmenkami, ktoré by rušili podstatu deja. Počas čítania máte dojem, ako keby Addison sedel pred vami a ukazoval vám tento nádherný, dojímavý príbeh na plátne života.
Čítaj viac
Mária-Jana
5.2.2016
Výborná
Veľmi pekný príbeh sestier, ktorý nenechá žiadneho čitateľa ľahostajného. Kniha ma zaujala hneď od začiatku, neodložila som ju skôr, pokiaľ som ju celú neprečítala. Odporúčam ju všetkým čitateľom, každej vekovej kategórie.
Čítaj viac
Alena
10.2.2016
Názor čitateľa
Mne sa tiež páčila. Prečítala som ju cestou vo vlaku z Bratislavy do Michaloviec.
Čítaj viac
Beata Mikulášová Luptáková
Beata Mikulášová Luptáková
17.12.2015
úžasná
kniha sa mi páčila od samého začiatku, neotrhla som sa od nej kým som neprišla na poslednú stranu. Je pútavá, emotívna... kúpila som ju aj mamine pod stromček, ja ju mám ako e-knihu.. odporúčam,
Čítaj viac
ingrid
12.9.2015
Názor čitateľa
Vyborna kniha, nadherny a dojimavy pribeh, ktory urcite chyti za srdce. Kniha, nad ktorou budete premyslat este dlho po precitani. Vo mne urcite zanechala hlboky dojem a preto odporucam.
Čítaj viac
Ivan
20.8.2015
šedý priemer
Pre mňa je knihy iba šedým priemerom. Tuctový príbeh, vôbec nie napínavý a pútavý. Podobný vývoj deja sa dal očakávať. Pre mňa nič strhujúce. Vhodné čítanie viac asi pre ženy.
Čítaj viac
Michaela Ihnatisinova
Michaela Ihnatisinova
26.5.2015
Akoze wau...
jedna z najlepsich kniziek, ake som kedy citala, uplne ma pohltila od prvej az po poslednu stranu, dala som ju citat aj sestre, ktora moc necita a aj tu dostala, velmi dobry styl pisania a pribeh, ktory vyraza dych a az sa mi nechcelo verit niektorym veciam...
Čítaj viac
katka
27.4.2015
odporučam
pointná kniha s putovym príbehom. každý čitatel by si ju mal prečítať. odporúčam všetkym, ani na chvilu sa nebudete nudiť. viem si podla knihy živo predstaviť aj film. bolo by super, keby ho raz natočili.
Čítaj viac
Anna
30.3.2015
Žiadna nuda
Skvelý autor,pútavé čítanie,príbeh vás núti neodkladať knihu z rúk,surová realita.....kiežby ženy nemuseli zažívať takéto traumy na celý život.... aj veľa pekných myšlienok...aj veľa dobrých sŕdc....odporúčam prečítať.
Čítaj viac
marika
4.1.2015
Názor čitateľa
Krasna kniha, uzasny pribeh,aj ked velmi smutny a hodny zamysliet sa ,v akom to svete vlastne zijeme........aja ja by som bola rada ,ak by natocili film podla tejto knihy
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac

„Knihy boli moji živí priatelia. Bolo ich málo, ale vyčítala som z nich aj to, čo autori do nich nevložili.“

Mária Rázusová