Knihy
E-knihy
12,66 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 2%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento titul je dostupný aj v kolekcii za výhodnú cenu!

Apokalypsa začína v Bergslagene...
1. časť fascinujúcej švédskej trilógie Kruh.

Engelfors. Anjelské bystriny. Pekné meno, spustnuté mesto. Uprostred ničoho, obklopené hlbokými lesmi, v ktorých ľudia neraz zablúdili a už sa nikdy nenašli. Raz v noci, keď sa mesiac sfarbí na krvavočerveno, sa v zrušenom zábavnom parku ocitne šesť dievčat. Nemajú nič spoločné. Nevedia, ako sa tam dostali ani prečo tam prišli. Čoskoro však pochopia, že ak chcú prežiť, musia spolupracovať.

Čitatelia sa v roku 2015 dočkajú aj jej filmovej podoby a, neprekvapivo, bude snímok zo švédskej filmovej dielne.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kruh - Sara B. Elfgren, Mats Strandberg
Oheň - Sara B. Elfgren, Mats Strandberg
26,61 €
Ušetríte 0,28 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
528
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Rozmer
148×215 mm
ISBN
9788081420092
Naše katalógové číslo
130984

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

73 hodnotení

52
9
9
2
1

Čitateľ (spokojný :D)
13.6.2017
Dobrá kniha
Túto sériu som prečítala veľmi veľmi rýchlo aj napriek jej dĺžke a počtu strán. Kniha je skvelá (všetky 3), koniec mierne, ale len mierne otvorený. Celkovo sa mi celá séria príšerne páčila a každému ju odporúčam. Niekomu sa možno nepáči, ale ako sa hovorí "100 ľudí, 100 chutí" :D Zo začiatku som mala problém sa v tom trochu orientovať, pretože sa preskakovalo z jednej osoby na druhú, ale po chvíľi som si zvykla.
Čítaj viac
mtd
23.5.2017
Otázka
Pre akú vekovú kategóriu je určená? Chce si ju kúpiť moja 12 ročná dcéra. Niekde čítala úryvok a ten sa jej zapáčil. Môžem jej to dovoliť? Alebo kúpiť, prečítať a rozhodnúť sa.
Čítaj viac
Čitateľ
13.6.2017
Názor čitateľa
Až na 2 scény, kde to ide trochu do tuhého (nemyslím tým túto knihu, ale celú sériu) je pre tento vek podľa mňa vhodná
Čítaj viac
Monika Hricová
Monika Hricová
15.12.2016
Názor čitateľa
:):):):):):):):):):):):):):)Mágia! Áno je to fantasy kniha, prvý diel a všetky tri som prečítala za týždeň. Vrelo odporúčam. Je to kniha aj o tom, že na to pravé suprové si musíš počkať a potom sa to začne rozbiehať...
Čítaj viac
VIkina
31.8.2015
Megaa
Tuto knihu som citala a je to uplne super aj druhu cast som citala ktora ma asi 400 stran uz nwm a teraz budem čitat 3 čast Klúč som zvedava ako to bude pokracovat :3
Čítaj viac
Mária
3.3.2015
slabý priemer
Ani mňa tá kniha neoslovila. Príliš veľa hlavných postáv. Autorka, teda autori, to asi dobre mysleli, ale tým že chceli opísať ich bežný život, každodenné starosti a problémy, zahrabali sa v kope nepodstatného deja - ak sa to tak dá nazvať. Kopec omáčky a málo skutočného deja. Myslím že príliš veľa hlavných psotáv knihe len uškodilo. Kniha ma nudila.
Čítaj viac
Kata
26.2.2015
zvláštna
Knihu som si kúpila na základe kladných recenzií. Nechcem ju zatiaľ hodnotiť ako celok, keďže ju ešte nemám prečítanú. Doteraz som prelúskala 14 kapitol, a zatiaľ som sklamaná. Nič sa tam nedeje a kniha ma skôr nudí ako zaujíma. Žiadna akcia, len puberťácke rečičky o ničom. Rozbehne sa to ešte??? Bude tam ešte niečo akčné, nejaký poriadny dej??? Nemám problém prestať čítať túto knihu, a vlastne sa mi do pokračovania ani veľmi nechce, doslova sa do toho nútim, keď som už za ňu daa peniaze..... No uvidím či sa tam už začne niečo diať. Dúfam že áno, keď sa všetkým táto kniha tak veľmi páči.
Čítaj viac
basically_minoowoore
13.1.2015
wau
Čítala som veľa kníh ale toto je jediná kniha kde mi bolo ľúto že som ju jeden den nečítala som skorp v polovici 3 časti fm bude megaaa !!!!,
Čítaj viac
Veri
6.12.2014
Názor čitateľa
Trilógia je veľmi zaujímavá, nevedela som prestať čítať, vo februári má byť v kinách film, neviete či bude aj v slovenských kinách? Videla som triler, ale len po švédsky
Čítaj viac
15.9.2015
Názor čitateľa
Kde ste našli trailer? A film mal byť v slovenských kinách vo februári 2015? Lebo zatiaľ o ničom takom neviem.
Čítaj viac
Ivunka
7.3.2015
Názor čitateľa
triler?hádam trailer, nie?
Čítaj viac
Ivana Feherova
Ivana Feherova
15.8.2014
Názor čitateľa
Prednedávnom som si objednala tieto dve knihy. Predpokladám, že ich obe prečítam do týždňa možno aj skôr. Takže kedy bude 3. časť ? :)
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kruh - Sara B. Elfgren, Mats Strandberg
Oheň - Sara B. Elfgren, Mats Strandberg
26,61 €
Ušetríte 0,28 €