popis
Záchranný čln

Záchranný čln   

Charlotte Roganová  ·  Vydavateľstvo: Fortuna Libri, 2012
Bežná cena: 11,90 €
Naša cena: 11,31 €
Ušetríte:5% (0,59 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 5 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 272 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Majstrovsky napísaný román o životných rozhodnutiach, ambíciách, vytrvalosti a schopnosti prežiť!

Grace s manželom Henrym utečie z Ameriky do Londýna v nádeji, že unikne pred nevôľou jeho bohatej rodiny. Keď luxusný zaoceánsky parník, ktorým cestujú naspäť domov, potopí záhadný výbuch, Henry obetuje svoju bezpečnosť, aby dostal Grace do záchranného člna, ktorý je už preplnený. Ak majú aspoň niektorí z pasažierov prežiť, iní musia zomrieť.

Ľudia ponechaní napospas moru sa zapletajú do zlovestných mocenských hier medzi bezohľadným skúseným námorníkom, a záhadnou ženou, ktorej presvedčivým argumentom málokto odolá. Grace sa rozhoduje, ku komu sa v tomto súboji pridá. Doteraz sa jej darilo plávať búrlivými vodami života, pretože sa chopila každej príležitosti. Keď Grace spomína na nezvyčajné okolnosti zoznámenia s Henrym, na možnosti, ktoré jej tento bohatý muž ponúkol, musí sa rozhodnúť: Urobí čokoľvek, zaplatí akúkoľvek cenu, aby si tieto privilégiá mohla ponechať?

Podrobnosti

 • Originálny názov: The Lifeboat
 • Počet strán: 272 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 148×224 mm
 • Hmotnosť: 420 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788081420214
 • Rok vydania: 2012
 • Naše katalógové číslo: 130982

Fortuna Libri Ďalšie tituly


Vydavateľstvo Fortuna Libri, spol. s r. o., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali. Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Záchranný člnZdieľať

Recenzie, kritiky

„Záchranný čln je čarovný, nádherne napísaný román, ktorý nejedného čitateľa prinúti obracať stránky do neskorej noci. Rozprávačské umenie tu predvádza svoj vrchol a príbeh ma upútal od začiatku do konca.“
Tim O’Brien

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 11 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.
Natália
Natália
14.08.2014
Reagovať
Zaujímavé...

Úplne iný štýl románu, na aký som v poslednej dobe zvyknutá. Pre mňa to bolo niečo nové, s čím som sa ešte v literatúre nestretla. Pekný príbeh o prežití, voľbe, nádeji a sile vydržať. Páčilo sa mi, že dej nešiel jednou líniou, ale prelínali sa v ňom viaceré časové úseky. Koniec je, podľa mňa, len tak akosi odfláknutý, ale pochopila som, čo chcela autorka povedať.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Veronika
Veronika
26.07.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Táto knižka sa mi veľmi páčila, až na niektoré pasáže, ktoré boli dosť zdlhavé a nudné. Idea tejto knihy bola akoby nedotiahnutá do konca, popisy mohli byť viac emotívne,ale inak veľmi dobré čítanie.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Pomaľované vtáča, Mechanický anjel, Hry o život...
Nahlásiť recenziu
Maťa
Maťa
22.06.2013
Reagovať
nadhodnotena kniha

Majstrovsky napisane dielo si predstavujem uplne inak. Vyrozpravane nejake fakty a pocity, ale emocie absolutne nezanechane. Akoby pozliepane spomienky bez akejkolvek suvislosti. Este aj boj o prezitie vyrozpravany stylom: sice som umierala od hladu a smadu, ale nevadi, zvladla som to...
Ale mozno sa ta emocia stratila v preklade a autorke krivdim...kto oznacil tuto knihu za 5 hviezd, asi toho vela neprecital :) bez urazky..

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
betty
betty
06.03.2013
Reagovať
Názor čitateľa

nie je to zlá kniha, ale ani som sa kvôli nej nešla zblázniť..:) písaná je príliš jednoducho, som asi náročnejší čitateľ, čakala som možno dôkladnejší rozbor ľudskej psychiky v stave ohrozujúcom život..ale nenudila..

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Tinka
Tinka
12.01.2013
Reagovať
Splnila očakávanie

Knižka splnila moje očakávanie, bola pútavá, dobre sa čítala. V knižke sa mi páčili aj zvraty, mne sa na Titanic knižka nepodobala.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Eva
Eva
25.09.2012
Reagovať
Názor čitateľa

Román som prečítala, pretože ma zaujal. Nesplnil celkom moje očakávania, pretože čítam akčnejšie knihy. Ale bol to celkom zaujímavý príbeh - sonda do života z tej doby.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: David Morell:Na Ostří, James Patterson:Okamžik překvapení, John Grisham-všetko, J.Deaver: všetko, Joy Fieldingová:all a mnoho ďalších
Nahlásiť recenziu
vera
vera
18.09.2012
Reagovať
Názor čitateľa

Kniha sa mi páčila.Opisuje boj o prežitie skupiny bezbranných ľudí uväznených v záchrannom člne na šírom mori. O rozhodnutiach ale aj o obetiach jedincov v prospech prežitia ostatných.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Asami
Asami
16.09.2012
Reagovať
...

Úžasná kniha, celú som ju doslova hltala, skutočne odporúčam...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Sunny
Sunny
30.08.2012
Reagovať
Záchranné lano
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?

Keďže ma už dlhé roky fascinuje všetko, čo má aspoň čo - to spoločné s Titanicom, na túto knihu som sa veľmi tešila. Potom, ako som si ju kúpila, som ju nechala zabalenú a otvorila som ju až na dovolenke pri mori, aby to celé malo tú správnu "vodnú" atmosféru. Avšak už po prvých stránkach moje nadšenie opadlo a nezlepšilo sa to ani do konca knihy. Motív by som pokladala za dobrý, ibaže charaktery postáv (ak uvažujeme nad tým, že vôbec nejaký charakter mali), boli vykreslené chabo a mierne chaoticky. Dokonca sme nezistili, či bola Grace len vypočítavá zlatokopka, ako do od Rose v Titanicu očakávala jej matka, alebo šialene zaľúbená a odhodlaná milovať aj bez ohľadu na peniaze, aká Rose nakoniec bola. Ten istý problém sa opakoval s Mary Ann, ktorá bola chvíľu utiahnutá a hanblivá, inokedy zlomyseľná. Niektoré veci ostali nevysvetlené, ako napríklad zmiznutie osôb zo záchranného člna, stretnutie Grace s Henrym a neskôr aj s jeho matkou, ako sa Grace dostala na čln a čo Hardie skrýval v truhlici. Bolo by toho viac, a práve preto celá kniha vyznela len ako sled náhodne pospájaných udalostí, ktoré do seba vôbec nezapadali. Stroskotanci boli len ľudia bez emócií, bez názora a bez príbehu. Tento Záchranný čln by v prvom rade potreboval záchranné lano. Pre porovnanie charakterov, súvislostí a vysvetlenia okolností odporúčam dolu uvedené tituly.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Odviate vetrom, Búrlivé výšiny, Trinásty príbeh, Predčítač
Nahlásiť recenziu
Maja
Maja
14.08.2012
Reagovať
Názor čitateľa

veľmi dobré čítanie, nemohla som sa od toho odtrhnúť, náročné pochody v ľudskej mysli v krízovej situácii podané nenáročným štýlom, ľahko sa to čítalo a každá strana priniesla niečo zaujímavé. Človek by nepovedal, ako sa taká naoko nerozpitvateľná téma dá tak bravúrne rozpísať. Podobnosť s Titanicom je len minimálna, dokonca sa samotný Titanic spomína v knihe, ale nejde o nijakú presladlú romantiku, ale o boj o prežitie a ľudské intrigy, ktorým sa nevyhne ani spoločnosť niekoľkých desiatok ľudí spoločne uväznených v záchrannom člne uprostred mora, jednoducho super!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Kini
Kini
26.07.2012
Reagovať
......

Je to skvela kniha ;) miestami mi pripominala Titanik ale inak dokonalosť!!!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (0)  
Ďalej odporúčam: Most Kolibríkov, Alchymista, Bojovnik svetla, Ziadne stretnutie nie je nahodne
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Plán B – 30-dňový manuál zdravého chudnutia
Naša cena: 15,92 € (ušetríte 20%)
Doktor Igor Bukovský vám predkladá výber toho najlepšieho, čo za 10 rokov svojej práce s klientmi v Ambulancii klinickej výživy objavil, pochopil...
Hovor ako hovorca
Naša cena: 14,45 € (ušetríte 15%)
Pravidelným tréningom si rýchlo rozšírite svoju aktívnu slovnú zásobu v rodnom jazyku a zdokonalíte si svoje vyjadrovacie a artikulačné...
Hodvábnik
Naša cena: 13,17 € (ušetríte 15%)
Keď spisovateľa Owena Quinea vyhlásia za nezvestného, jeho manželka sa obráti na súkromného detektíva Cormorana Strikea. Najskôr si myslí, že sa...
Fifty Shades Darker - Päťdesiat odtieňov temnoty
Naša cena: 14,79 € (ušetríte 20%)
Po tom, čo Anastasia Steelová na vlastnej koži pocíti, aké temné sú tajomstvá Christiana Greya, opúšťa ho. Napriek všetkému, čo sa medzi nimi...

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Železný polmesiac
Juraj Červenák
Naša cena: 11,96 €
Rukojemník
Peter Pišťanek
Naša cena: 11,53 €
Miniaturista
Jessie Burtonová
Naša cena: 13,26 €
Zlodejka kníh
Markus Zusak
Naša cena: 12,37 €
Zmrzlinová kráľovná
Susan Jane Gilmanová
Naša cena: 11,82 €
Pýcha a predsudok
Jane Austen
Naša cena: 4,99 €
Ja, Mária Antoinetta
Juliet Grey
Naša cena: 13,31 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Hľadanie vytúženého dňa
Jennifer Probstová
Naša cena: 10,32 €
Ilustrovaná stručná história času
Stephen Hawking
Naša cena: 14,41 €
Pýtiine pokyny
Erik Axl Sund
Naša cena: 13,52 €
Divergencia (kolekcia troch titulov v brožovanej väzbe)
Veronica Roth
Naša cena: 16,96 €
Šlabikár šťastia 2
Pavel Hirax Baričák
Naša cena: 5,49 €Knihy boli moji živí priatelia. Bolo ich málo, ale vyčítala som z nich aj to, čo autori do nich nevložili. (Rázusová-martáková)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 223 512,21 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička