Knihy
E-knihy

Spodné prúdy

Vydavateľstvo
Slovart, 2003
Edícia
Astra

Útly román o matke a dcére, ktoré záhadne zmiznú z ľudoprázdnej morskej pláže prímorského francúzskeho mestečka.

Čítaj viac

1,65 €

Posielame do dvoch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Útly román o matke a dcére, ktoré záhadne zmiznú z ľudoprázdnej morskej pláže prímorského francúzskeho mestečka. Matka, roztržitá žena trpiaca záchvatmi migrény, unesie dcérku počas pravidelnej návštevy a v opustenej krajine postaví prístrešok, kde môžu obe prenocovať. Manžel a stará matka sa pustia do ich hľadania na vlastnú päsť. Pohyb a zvuk mohutného oceánu rámcuje tento senzitívny, nezvyčajným jazykom prerozprávaný príbeh.


Prvá vec, ktorú si čitateľ všimne na knihách Marie Darrieussecq, je ich rozsah. Všetky sú neveľké a útle, no hutnosť a spletitosť autorkinho rozprávačského štýlu z nich robí pozoruhodné, nezvyčajné diela, ktoré nútia čitateľa ustavične sa zamýšľať a pozorne sledovať niť rozprávania, kde sa prelínajú rozprávačské línie jednotlivých postáv. Slová a obrazy sú nabité významom a majú schopnosť ukazovať detaily každodenného života vo zvláštnom, exotickom svetle.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spodné prúdy - Marie Darrieussecq
Tom je mŕtvy - Marie Darrieussecq
11,10 €
Ušetríte 0,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
80
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2003
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
8071457256
Naše katalógové číslo
13036

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,0 / 5

4 hodnotenia

0
0
2
0
2

Ľubica Bystrická
Ľubica Bystrická
22.4.2012
Názor čitateľa
Aj mne sa Spodné prúdy ťažko čítali. Akoby opisy mora, miesta, pocitov je to jediné, čo v knihe chce byť. Strácala som sa v deji, nie vždy som vedela, kto práve (v sebe) hovorí, čo sa vlastne deje. Napriek tomu, atmosféra ma chytila, svoje čaro kniha má. Včera som však prečítala inú knihu tejto autorky - Tom je mŕtvy, a tou som sa stala jej vernou čitateľkou. Niečo tak dobre napísané som dávno nečítala.
Čítaj viac
Zuzulique
15.7.2010
hrôza a des
nikdy sa mi nič horšie nečítalo ako táto kniha bez dialógov...kniha plná metafor a opisov...niečo strašné...
Čítaj viac

Francúzska spisovateľka sa narodila roku 1969. Vyrástla v malej dedinke v baskickej oblasti Bayonne vo Francúzsku. Rodičia z nech chceli mať profesorku, a tak Marie vyštudovala matematiku, no po skončení univerzity sa venuje štúdiu literatúry ma École Normale Supérieure v Paríži. Venuje sa literatúre, hudbe, cestovaniu a rodine. Doteraz vydala päť románov: Svinské pravdy, Zrodenie duchov, Spodné prúdy, Krátky pobyt u živých a Dieťa. Marie Darrieussecq: „Moje povolanie, moja zbraň, moja rozkoš, moja úloha je písanie: nič viac, nič menej.“

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Spodné prúdy - Marie Darrieussecq
Tom je mŕtvy - Marie Darrieussecq
11,10 €
Ušetríte 0,50 €