Knihy
E-knihy
13,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Rozšírená a aktualizovaná história slovenského podsvetia od primitívneho výpalníctva až po najväčšiu korupčnú aféru Gorila. Koniec veľkých mafiánskych bossov a nástup mafie v bielych rukavičkách. Štvrťstoročie lúpežného ťaženia po Slovensku so samopalom v jednej a zlatou kreditnou kartou v druhej ruke.

Bola to doba, ktorá na prvý pohľad priala tým, ktorí veria v skratky ku šťastiu. Jedni v tie násilné a druhí v tie chytrácke. Obe skupiny zaškoľovali inštruktori z východu. Oboje je kriminálne a skôr či neskôr svojich pôvodcov dostihne. Príkladov na to nájdete v tejto knihe, chvalabohu, viac ako dosť...


Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
440
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788081141355
Naše katalógové číslo
129760

Čo si myslíme my

Michal Benc
Michal Benc
zamestnanec
15. augusta 2014

Kniha Gorily v podsvetí je zatiaľ poslednou knihou o zločinoch od Gustáva Murína, ktorý sa vo svojich knihách zameriava na problematiku podsvetia a kauzami na Slovensku. Táto kniha je súhrnom jeho predchádzajúcich kníh, pričom je doplnená o najnovšie kauzy. Nezaoberá sa len kauzou Gorila, ale chronologicky mapuje udalosti od vzniku samostatného štátu a čo tomu predchádzalo. Postupne prechádza jednotlivými kauzami, vraždami v podsvetí, únosmi a vydieraním. Z nových káuz pribudla vražda Ernesta Valka a domnienky, kto za ňou môže stáť, nakoľko dodnes nie je objasnená, podobne ako Gorila, ktorej je venovaný záver knihy. Pri čítaní si človek uvedomí, že je veľmi ťažké v dnešnej dobe bojovať proti organizovanému zločinu, nakoľko aj organizovaný zločin za tie roky zmenil taktiku. Pred niekoľkými rokmi šlo o primitívne vydieranie a vraždy, za ktoré sú ich aktéri buď vo väzbe, alebo sa sami stali obeťou svojho životného štýlu. V tom čase sa zločin bezprostredne týkal ľudí, pretože násilie bolo páchané na samotnom obyvateľstve. Preto bolo pomerne jednoduché v správnu chvíľu ukázať prstom, kto je zaň zodpovedný. V dnešnej dobe sa žiaľ stretávame s tzv. zločinom bielych golierov, kedy sa neskutočné sumy peňazí prepierajú cez štátne zákazky spriateleným firmám. Tieto peniaze však zdanlivo nikomu na prvý pohľad nechýbajú a tak aj prirodzená obrana obyvateľstva voči takémuto zločinu je paralyzovaná. Nehovoriac o tom, že v takýchto kauzách sú vždy namočení práve tí ľudia, ktorí majú dohliadať na to, aby sa takéto niečo nestalo.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

30 hodnotení

14
10
4
1
1

17.12.2013
Názor čitateľa
Veľmi dobrá kniha spracovaná do zaujímavého a pútavého čítania.
Čítaj viac
Maros Masrna
Maros Masrna
26.7.2013
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Super kniha
Čítaj viac
Monika
13.12.2012
Názor čitateľa
Pán Murím výborne spracoval históriu mafiánskych zabijackých goríl v podsvetí. Táto kniha je jedna z nich. Vďaka jeho práci podobne ako vďaka pánovi Nicholsonovi sa na ne nezabudne, budú zdokumentované pre ďalšie generácie. Nie každá zmena spoločenského zriadenia ide bez bolesti. Obdivujem jeho knihy, má talent na spracovanie dokumentov. Ďakujem pán Murín.
Čítaj viac
Aja
29.10.2012
Gorila v blate
Gorila je iba jedna (T. Nicholson), ale napodobenín má veľa. Toto je jedna z nich. Ako sa niekto môže nehanbiť dať svojej knihe názov, na ktorý čakalo celé Slovensko a ešte si stihne dať vydať knihu skôr, ako originálna Gorila?! Nie je to nezákonné, ale je to neetické, alebo prinajmenšom na spisovateľa veľmi málo nápadité. Alebo žeby kalkulovane vypočítavé? Prečo sa nezviesť na vlne slávy, však pán Murín?
Čítaj viac
Whatever
27.4.2014
Názor čitateľa
Ale ale, napodobenina ? Zatial čo od Nicholsona je iba o "Gorile" tu je aj o mafianskych aktoch, a to ze tu spomina aj gorilu to neznamena ze spravil napodobeninu.
Čítaj viac
Radko M.
8.9.2012
Názor...
Knihy od G. Murína čítam pomerne rád, nie však preto, že by v nich bola "celá pravda"...ale preto, že tento autor si dá prácu a informácie, ktoré sú k dispozícii najmä v médiách...v dlhšom časovom období, tak ich schronologizuje...zatriedi...a "okorení" vlastným pohľadom na vec...myslím, že to je prínosom, keď "bežný" občan chce aspoň "tušiť" o dianí vo verejnom živote...o politikoch..."organizovanom zločine"...väzbách jednotlivých aktérov už "známych" príbehov o zločine...kradnutí...korupcii....preto ODPORÚČAM túto, i iné knihy G. Murína...ale tiež i Toma Nicholsona:-)))
Čítaj viac
René
26.8.2012
Názor čitateľa
Táto kniha ma dosť prekvapila..Pán Murín je u mňa spisovateľ s veľkým rešpektom. Dokázala zozbierať také informácie od roku 1989 až po súčasnosť o ľudí a skupinkách, o akých bežný človek možno ani netušil, že niečo také na Slovensku je. BA, DS, BB a KE...To čo sa tam udialo v porevolučnom období v 90tich rokoch sa isto zapíše do kriminalistických dejín SR a som si istý, že za pár desaťročí sa to budú žiaci učiť na dejepise. No a súčasnom stave písať netreba...Kedysi bola moc v brutalite, teraz je v kapitáli.
Čítaj viac
Eva Husvoská
20.8.2012
Názor čitateľa
Autor píše veľmi zaujímavo. Prečítala som od neho všetky knihy o mafiach. Je to čítanie na jeden dych. Je to však hrôzoštrašne, čo sa v našom štáte dialo a deje. Odporúčam však prečítať aj iným Vašim čitateľom.
Čítaj viac
Zlata Ondrišová
19.8.2012
Názor čitateľa
Kniha ma šokovala. Mal by si ju prečítať každý občan na Slovensku. Sú v nej uvedené veci mne doposiaľ neveľmi známe, iba tušené, že je v tomto štáte niečo zbabrané od začiatku, od tzv. "nežnej"...
Čítaj viac

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 41 kníh (z toho 7 v češtine, po jednej vo francúzštine, v hindí, chorvátsky, bulharsky, srbsky, anglicky a maďarsky). Celkove sa predalo viac než 180 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 24 E-kníh, 9 audio-kníh a 2 knihy v Braillovom písme. Až 301 textov autora bolo preložených do 50 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 68 mestách Slovenska a 29 krajinách Európy, Ázie a Ameriky. Viac informácií na

http://gustavmurin.webgarden.cz

Texty v iných jazykoch:

http://muringustav.blogspot.com

Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac