popis
Gorily v podsvetí

Gorily v podsvetí   

Bežná cena: 13,90 €
Naša cena: 13,21 €
Ušetríte:5% (0,69 €)
Poštovné zadarmo nad 39 €! Objednajte si tovar spolu nad 39 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Zvyčajne posielame do 5 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 440 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Gorily v podsvetí
Rozšírená a aktualizovaná história slovenského podsvetia od primitívneho výpalníctva až po najväčšiu korupčnú aféru Gorila. Koniec veľkých mafiánskych bossov a nástup mafie v bielych rukavičkách. Štvrťstoročie lúpežného ťaženia po Slovensku so samopalom v jednej a zlatou kreditnou kartou v druhej ruke.

Bola to doba, ktorá na prvý pohľad priala tým, ktorí veria v skratky ku šťastiu. Jedni v tie násilné a druhí v tie chytrácke. Obe skupiny zaškoľovali inštruktori z východu. Oboje je kriminálne a skôr či neskôr svojich pôvodcov dostihne. Príkladov na to nájdete v tejto knihe, chvalabohu, viac ako dosť...

Podrobnosti

 • Počet strán: 440 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 130×200 mm
 • Hmotnosť: 540 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788081141355
 • Rok vydania: 2012
 • Naše katalógové číslo: 129760

Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT Ďalšie tituly

O vydavateľstve Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Gorily v podsvetíZdieľať

Čo si myslíme my

Michal Benc - Kníhkupec
15.08.2014

Kniha Gorily v podsvetí je zatiaľ poslednou knihou o zločinoch od Gustáva Murína, ktorý sa vo svojich knihách zameriava na problematiku podsvetia a kauzami na Slovensku. Táto kniha je súhrnom jeho predchádzajúcich kníh, pričom je doplnená o najnovšie kauzy. Nezaoberá sa len kauzou Gorila, ale chronologicky mapuje udalosti od vzniku samostatného štátu a čo tomu predchádzalo. Postupne prechádza jednotlivými kauzami, vraždami v podsvetí, únosmi a vydieraním. Z nových káuz pribudla vražda Ernesta Valka a domnienky, kto za ňou môže stáť, nakoľko dodnes nie je objasnená, podobne ako Gorila, ktorej je venovaný záver knihy. Pri čítaní si človek uvedomí, že je veľmi ťažké v dnešnej dobe bojovať proti organizovanému zločinu, nakoľko aj organizovaný zločin za tie roky zmenil taktiku. Pred niekoľkými rokmi šlo o primitívne vydieranie a vraždy, za ktoré sú ich aktéri buď vo väzbe, alebo sa sami stali obeťou svojho životného štýlu. V tom čase sa zločin bezprostredne týkal ľudí, pretože násilie bolo páchané na samotnom obyvateľstve. Preto bolo pomerne jednoduché v správnu chvíľu ukázať prstom, kto je zaň zodpovedný. V dnešnej dobe sa žiaľ stretávame s tzv. zločinom bielych golierov, kedy sa neskutočné sumy peňazí prepierajú cez štátne zákazky spriateleným firmám. Tieto peniaze však zdanlivo nikomu na prvý pohľad nechýbajú a tak aj prirodzená obrana obyvateľstva voči takémuto zločinu je paralyzovaná. Nehovoriac o tom, že v takýchto kauzách sú vždy namočení práve tí ľudia, ktorí majú dohliadať na to, aby sa takéto niečo nestalo.

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 15 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.
17.01.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
17.12.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Veľmi dobrá kniha spracovaná do zaujímavého a pútavého čítania.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (3)  
Nahlásiť recenziu
Martin Horváth
Martin Horváth
04.12.2013
Reagovať
Názor zákazníka

super kniha

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (3)  
Nahlásiť recenziu
Maros Masrna
Maros Masrna
26.07.2013
Reagovať
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?

Super kniha

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (5)  
Nahlásiť recenziu
Monika
Monika
13.12.2012
Reagovať
Názor čitateľa

Pán Murím výborne spracoval históriu mafiánskych zabijackých goríl v podsvetí. Táto kniha je jedna z nich. Vďaka jeho práci podobne ako vďaka pánovi Nicholsonovi sa na ne nezabudne, budú zdokumentované pre ďalšie generácie. Nie každá zmena spoločenského zriadenia ide bez bolesti. Obdivujem jeho knihy, má talent na spracovanie dokumentov. Ďakujem pán Murín.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Aja
Aja
29.10.2012
Reagovať
Gorila v blate

Gorila je iba jedna (T. Nicholson), ale napodobenín má veľa. Toto je jedna z nich. Ako sa niekto môže nehanbiť dať svojej knihe názov, na ktorý čakalo celé Slovensko a ešte si stihne dať vydať knihu skôr, ako originálna Gorila?! Nie je to nezákonné, ale je to neetické, alebo prinajmenšom na spisovateľa veľmi málo nápadité. Alebo žeby kalkulovane vypočítavé? Prečo sa nezviesť na vlne slávy, však pán Murín?

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (8)  
Nahlásiť recenziu
Whatever
Whatever
27.04.2014

Ale ale, napodobenina ? Zatial čo od Nicholsona je iba o "Gorile" tu je aj o mafianskych aktoch, a to ze tu spomina aj gorilu to neznamena ze spravil napodobeninu.

Nahlásiť recenziu
Robert
Robert
12.10.2012
Reagovať
Názor čitateľa

super kniha

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Radko M.
Radko M.
08.09.2012
Reagovať
Názor...

Knihy od G. Murína čítam pomerne rád, nie však preto, že by v nich bola "celá pravda"...ale preto, že tento autor si dá prácu a informácie, ktoré sú k dispozícii najmä v médiách...v dlhšom časovom období, tak ich schronologizuje...zatriedi...a "okorení" vlastným pohľadom na vec...myslím, že to je prínosom, keď "bežný" občan chce aspoň "tušiť" o dianí vo verejnom živote...o politikoch..."organizovanom zločine"...väzbách jednotlivých aktérov už "známych" príbehov o zločine...kradnutí...korupcii....preto ODPORÚČAM túto, i iné knihy G. Murína...ale tiež i Toma Nicholsona:-)))

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Ďalej odporúčam: ...mnoho...
Nahlásiť recenziu
René
René
26.08.2012
Reagovať
Názor čitateľa

Táto kniha ma dosť prekvapila..Pán Murín je u mňa spisovateľ s veľkým rešpektom. Dokázala zozbierať také informácie od roku 1989 až po súčasnosť o ľudí a skupinkách, o akých bežný človek možno ani netušil, že niečo také na Slovensku je. BA, DS, BB a KE...To čo sa tam udialo v porevolučnom období v 90tich rokoch sa isto zapíše do kriminalistických dejín SR a som si istý, že za pár desaťročí sa to budú žiaci učiť na dejepise. No a súčasnom stave písať netreba...Kedysi bola moc v brutalite, teraz je v kapitáli.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Eva Husvoská
Eva Husvoská
20.08.2012
Reagovať
Názor čitateľa

Autor píše veľmi zaujímavo. Prečítala som od neho všetky knihy o mafiach. Je to čítanie na jeden dych. Je to však hrôzoštrašne, čo sa v našom štáte dialo a deje. Odporúčam však prečítať aj iným Vašim čitateľom.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Útek z tábora 14
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Politické väzenské tábory v Severnej Kórei fungujú dvakrát dlhšie ako Stalinove gulagy a dvanásťkrát dlhšie ako Hitlerove koncentračné tábory....
Narovinu
Naša cena: 5,04 € (ušetríte 5%)
Osobný pohľad autorky na jej spolužitie s Braňom Mojsejom, na jej nové podnikanie, na politiku, šoubiznis a na ňu samotnú...
Alex Ferguson: Môj život
Naša cena: 15,11 € (ušetríte 5%)
Môj život je inšpirujúci príbeh muža považovaného za najlepšieho britského futbalového trénera všetkých čias. Strhujúci, občas veselý, vždy však...
Samovražda Západu
Naša cena: 6,90 € (ušetríte 47%)
Hoci názov knihy napovedá niečo iné, dvojica britských autorov napísala prekvapivo optimistickú knihu o našej civilizácii. Tú si cenia natoľko, že...

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Neprehliadnite: náš tip!
Gorily v podsvetí
+
Gorila
Kúpte si titul
Gorily v podsvetí

spolu s titulom
Gorila
Spolu iba za 18,90 €
(ušetríte 4,99 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Boss všetkých bossov - Mikuláš Černák
Gustáv Murín
Naša cena: 10,59 €
Mraziar
Philip Carlo
Naša cena: 13,21 €
Slovenská mafie v Praze
Gustáv Murín
Naša cena: 4,91 €
Mafiáni (Krvavé príbehy: Zúčtovanie?)
Gustáv Murín
Naša cena: 12,26 €
Krycie meno Bežec
Peter Tóth
Naša cena: 12,30 €
V mene spravodlivosti
Raffaele Cantone
Naša cena: 8,55 €
Dejiny mafie
Salvatore Lupo
Naša cena: 10,37 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 11,31 €
Naša cena: 9,11 €
Naša cena: 7,03 €
Naša cena: 8,90 €
Naša cena: 6,77 €
Naša cena: 10,36 €
Naša cena: 12,26 €
Naša cena: 7,44 €
všetky knihy
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Papierové mestá
John Green
Naša cena: 7,92 €
Divergencia (kolekcia troch titulov v brožovanej väzbe)
Veronica Roth
Naša cena: 15,96 €
Kúzelné upratovanie
Marie Kondó
Naša cena: 9,56 €
Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti
David Lagercrantz
Naša cena: 12,72 €
Stalker
Lars Kepler
Naša cena: 12,72 €Ak dopustíme vydanie zlej knihy, robíme to len kvôli tým nešťastníkom, ktorí píšu, aby sa uživili. (Moliére)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 239 296,29 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička