Knihy
E-knihy

Špaky v tŕní

Najnovšiu knihu známej slovenskej herečky, už etablovanej autorky Zuzany Cigánovej (finalistky ceny Anasoft litera z roku 2008 za knihu Šampanské, káva, pivo) je možné nazvať trpkokrásnym príbehom o zložitom bytí (škaredej) ženy...

Čítaj viac

6,28 €

Bežná cena Bežne 6,61 €

Ušetríte 5%
Stíhame do Vianoc

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

6,28 €

Viac o knihe

Najnovšiu knihu známej slovenskej herečky, už etablovanej autorky Zuzany Cigánovej (finalistky ceny Anasoft litera z roku 2008 za knihu Šampanské, káva, pivo) je možné nazvať trpkokrásnym príbehom o zložitom bytí (škaredej) ženy, ktorá je navyše osamelou matkou. O žene, ktorá nemohla žiť veľkými vecami, tak žila malými. Spojenie skúseností a vynikajúceho pozorovacieho talentu spolu s nevídanou empatiou pri psychologizácii postáv robí z tohto textu hodnotné dielo.

Obsah tvorí dokonale odpozorovaná všednosť každodennosti, podaný je pritom nevšednou formou povyšujúcou rozprávanie na umenie. Každý odsek je tu minipríbehom, poviedkou s pointou alebo s niekoľkými. Tvrdá realita sa spája s fantáziou, prelína sa bdenie a snenie, dokonale splývajú udalosti a pocity, žité a túžené.

Dielo sa môže navyše pýšiť vysokou jazykovou úrovňou, používa širokú paletu slov - od tých najobyčajnejších, úderných, až po tie najoriginálnejšie; všetky zdrobneninky a všetky štipľavé slová spolupracujú na vytvorení ohromne výstižnej atmosféry. Autorka pri písaní vsadila na svoju schopnosť ukázať nám kúsok z nás a našich všedných strastí a radostí, nech žijeme kdekoľvek na svete. A to umeleckou a pritom dokonale uveriteľnou formou. To robí z tejto knižky nielen atraktívny kúsok do našich knižníc, ale aj časť nášho kultúrneho dedičstva zasluhujúceho ocenenie.


Čítaj viac
Kúpte spolu
Špaky v tŕní - Zuzana Cigánová
100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život - Dušan Kadlec
19,80 €
Ušetríte 2,71 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
147×190 mm
ISBN
9788080616168
Naše katalógové číslo
129461

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
1
0

Adriana
22.6.2013
Zaujal ma názov,
pripadal mi vtipný a ironický a to som čakala aj od knihy, bola som sklamaná, ešte som ju ani poriadne nedočítala, lebo medzitým sa mi dostali do rúk iné, ja mám niekedy rozčítaných aj 5-6 kníh, túto stále odkladám, takže ma dosť nudí. Asi som mala prehnané očakávania.
Čítaj viac
Ingrida
24.4.2013
Výborné
Konečne skvelá knižka, ktorá vybočuje z akejsi všednosti, tých istých, neustále opakujúcich sa dejových línií a príbehov. Je to niečo iné, text zahrňujúci originálnu a pravdivú pointu našej ľudskej existencie. Bohatá slovná zásoba robí túto knižočku výnimočnou, mnoho je možné prečítať aj medzi riadkami. Myslenie a cítenie človeka je tu dokonale vystihnuté úžasnými vyjadrovacími prostriedkami, autorka nazrela hlboko do duše každého z nás. Priamym spôsobom poukázalaa na ľudské zúfalstvo, osamelosť, beznádej, ale na druhej strane vypichla aj kruté charaktery človeka - ľahostajnosť, predsudky, pohŕdanie a odsudzovanie. Nie oddychovka, ale hodnotné dielo, ktoré v čitateľovi veľmi dlho doznieva.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Špaky v tŕní - Zuzana Cigánová
100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život - Dušan Kadlec
19,80 €
Ušetríte 2,71 €