Knihy
E-knihy
11,40 €

Bežná cena Bežne 12,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

11,40 €

Viac o knihe

Spomienková autobiografia, ktorá je zároveň aj knihou faktu. Autor, ktorý bol po 20 rokov riaditeľom na SPŠ stavebnej v Bratislave, je rodákom z Tehelného poľa, presnejšie z Novej doby II. V spomienkach autora sa prelínajú dobrodružstvá a nápady chlapcov z Novej doby II s historickými faktami a údajmi z oblasti športu, architektúry, filmu a hudby.

Autor sa zameriava na roky detstva a mládenectva hlavných postáv knihy, t.j. hlavne na „zlaté“ šesťdesiate roky (1958-1973). Reč autora - technika, je stručná, priama a cítiť z nej láskavý humor i akúsi spoveď za spáchané hriechy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čaro starej novej doby - Ľubomír Mikulay
Najděte si svého marťana - Marek Herman
19,35 €
Ušetríte 2,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Komprint
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788097016180
Naše katalógové číslo
129029

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ľubica Bradáčová
17.1.2017
Čaro starej Novej Doby
Milá, čiastočne dokumentárna spomienková kniha, týkajúca sa všetkých troch bytových komplexov - Nová Doba I., II. a III. a tam vyrastajúcich detí a čiastočne aj ich rodičov. Pekné, odviazané detstvo, obklopené športoviskami bolo rajom skoro pre všetky deti, bez mobilov, počítačov a nudy. Stačilo, keď mama zakričala z okna meno a adresát už upaloval domov. A takýchto spomienok je veľa, sú v nás a zvyčajne len pre nás.
Čítaj viac
Alexandra
29.5.2012
pútavé čítanie
Kniha je skvelým prierezom diania nielen v Novej dobe, ale aj v celej Bratislave (Korzo, Mladá garda, kiná, školy, športové štadióny), vystihuje atmosféru 60-tych rokov (hudba, film, móda) popri pútavom rozprávaní príhod partie mladých ľudí. Kniha sa veľmi dobre číta, vtipné zážitky sú doplnené komentárom autora, ktorý už s odstupom času hodnotí jednotlivé udalosti. Zároveň je akousi kronikou najznámejších osobností, ktoré sa v tejto oblasti v tej dobe pohybovali (najmä športovcov), a zaujímavo podáva aj fakty týkajúce sa architektúry a výstavby budov v okolí Novej doby.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Čaro starej novej doby - Ľubomír Mikulay
Najděte si svého marťana - Marek Herman
19,35 €
Ušetríte 2,00 €