Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pippi Longstocking - Astrid Lindgren
Stručná historie času - Stephen Hawking
31,27 €
Ušetríte 2,34 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
ISBN
9780192782403
Naše katalógové číslo
128552
Väzba
pevná väzba
Rok vydania
2007
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Oxford University Press

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

26 hodnotení

24
0
1
1
0

i-co
30.12.2013
výborná kniha
Čítal som to ako decko. Dnes mám 50:-)
Pamätám sa, ako som si šetril na druhý diel. BTW tá opica sa v staršom vydaní volala Nielsen, nie Galán.
Čítaj viac
Dannie
7.1.2010
NAJlepšia kniha pre deti
jednoducho poviem- to NAJlepšie z detskej literatúry, čo kedy bolo vydané! Odporúčam všetkým- veľkým aj malým, dospelým aj deťom, je to niečo neopísateľne skvelé...:))
Čítaj viac
Dannie
10.5.2009
Navždy Pipi Dlhá Pančucha
to naj naj na svete co len moze byt :D fakt som lepsiu knihu neciitala :D odporucam vsetkyyyyyyyyyyyyyyym :D
Čítaj viac
Ingrid Kompišová
22.10.2007
Tiež Pippi milujem
Tiež Pippi milujem a aj moje deti, jej príbehy poznáme naspamäť, ale
nikde som nemohla zohnať knihu. Je super, že je v predaji, chcem ju pre deti a trochu aj mne pre radosť ako darček k Vianociam.
Čítaj viac
Nika
Nika
18.7.2007
Jednoducho super!
Táto kniha patrila v detstve k mojim najobľúbenejším. Čítala som ju toľkokrát, až som ju celú vedela naspamäť. Dá sa pri nej veľmi dobre zabaviť, a preto ju odporúčam deťom aj dospelým.
Čítaj viac
Katka
19.2.2007
Pippi
Mám už síce 18 rokov, ale Pippi Dlhú Pančuchu zbožňujem. Ako malá som milovala minisériu skladajúcu sa z niekolkých filmov o nej. Pozerala som to stále dookola (mama to totiž natočila na videokazety) a nie a nie ma to omrzieť. Neskôr som sa dostla k staršiemu dvojdielnemu vydaniu (Pippi Dlhá Pančucha a Pippi na ďalekom ostrove), ktoré patrí mojej mame ešte z detstva. A akurát včera som to začala čítať znova a ešte stále ma to hrozne bavý. Ešte stále sa na Pippiných príbehoch dobre smejem. Vrelo to každému odporúčam, je to skvelá kniha.
Čítaj viac
Gabriela Fedičová
24.8.2006
Pipi Dlhá Pančucha
Táto skvelá kniha sa stala našou"nočnou morou"..skvelá preto, že som ju čítavala dlhé roky ja a bola naozaj skvelá - "nočnou morou" len preto, že ju zháňame už veľmi dlho a zatiaľ sme sa k nej inde, ako v knižnici nedostali a to je potom plač, keď ju musím vziať svojej 5-ročnej dcére a vrátiť-túži po nej, odkedy videla film a tak čakáme, kedy ju konečne "dotlačia"
Čítaj viac
Miriam Šimková
13.9.2005
Názor čitateľa
Absolútna jednotka v detskej literatúre, nedávno videla film aj moja 5 -ročná dcéra a tak ju zaujal, že sme sa rozhodli, že napíšeme Ježiškovi, aby priniesol túto knižku pod náš vianočný stromček...
Čítaj viac

Astrid Lindgrenová vyrastala v obci Vimmerby vo Švédsku. Mnoho jej kníh bolo inšpirovaných vlastným detstvom, ktoré strávila na farme svojho otca Samuela Augusta Ericssona († 1969). Astrid bola druhým dieťaťom, narodila sa rok po Gunnarovi (1906), po nej mali rodičia ešte dve dcéry Stinu (1911) a Ingegerd (*1916–†1997). V roku 1923 začala pracovať v lokálnych novinách, ale do dvoch rokov otehotnela so ženatým kolegom a bola nútená pod tlakom okolia odísť z domova. V Kodani 4. decembra 1926 porodila syna Larsa, ktorého pre nedostatok financií dala do pestúnskej rodiny. Potom odišla do Štokholmu, kde začala pracovať ako sekretárka. V apríli 1931 sa vydala za Stura Lindgrena (†1952), čo jej umožnilo zobrať si späť svojho syna. 21. mája 1935 sa jej narodila dcéra Karin. Od roku 1937 pracovala ako stenografka pre švédskeho profesora kriminalistiky Harry Södermana. Táto práca ju inšpirovala k románu o Kalle Blomkvistovi. Najslávnejšia Lindgrenovej postava Pipi Dlhá Pančucha vznikla z príbehov, ktoré rozprávala svojej dcére pred spaním. Kniha sa rýchlo stala veľmi úspešnou a urobila z Lindgrenovej medzinárodne známu spisovateľku. Astrid Lindgrenová aktívne podporovala detské práva a práva zvierat, ako aj práva menšín. Za túto činnosť dostala v roku 1993 cenu Right Livelihood Award. V roku 2002 po jej smrti švédska vláda zaviedla cenu Astrid Lindgrenovej pre spisovateľov detskej literatúry.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pippi Longstocking - Astrid Lindgren
Stručná historie času - Stephen Hawking
31,27 €
Ušetríte 2,34 €