Knihy
E-knihy

Kurandera

Hledání podstaty ženské síly

Motto, 2012
Vydavateľstvo
Motto, 2012

Podle dávné andské tradice v sobě mají ženy neobyčejnou energii, která je schopna vnést do světa rovnováhu a mír. Příběh peruánské dívky Kantu ukazuje, že každý člověk v sobě může nalézt sílu změnit svůj osud...

Čítaj viac

10,67 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 11%

Dočasne vypredané,
opäť bude 2.8.2018

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Podle dávné andské tradice v sobě mají ženy neobyčejnou energii, která je schopna vnést do světa rovnováhu a mír. Příběh peruánské dívky Kantu ukazuje, že každý člověk v sobě může nalézt sílu změnit svůj osud. Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů – přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě – se nikdy nezajímala. Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení své obrovské vnitřní energie. Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kurandera - Hernán Huarache Mamani
Vědomé milování - Diana Richardson
24,69 €
Ušetríte 1,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
La profezia della curandera
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788072465767
Vekové odporúčanie
18+
Počet strán
312
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2012
Naše katalógové číslo
128460
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Motto

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

12 hodnotení

9
3
0
0
0

Júlia
14.11.2016
Kurandera
Silný príbeh, silné poučenie.. Momentálne čítam 2 a budem sa k obom určite vracať.. ...Hodne vylepšila môj pohľad na vzťahy.. Naučila ma chápať rôzne súvislosti,ktoré som dovtedy nevidela.. Kniha je akoby taký návod.. na usporiadanie pocitov.. myšlienok.vyrovnanie emocionality.. U hlavnej hrdinky cez rozne skúšky.. u nás aspoň takto z pohodlia domova si jednotlivé situácie možme predstaviť..a poučenie aplikovať v bežnom živote... Učí,čo je vo vzťahu škodné, čo naopak potrebné... Velmi dobrá práca. ...
Čítaj viac
18.10.2016
Kurandera
Je to kniha vysokej hodnoty, s veľmi hlbokými myšlienkami, obrovská inšpirácia ako žiť v súlade s prírodou, ako nájsť svoju vnútornú silu, ktorú každá v sebe máme, len život ktorý poväčšine žijeme nám ju nedovoľuje prebudiť a teda ani využívať ju. Kniha ma veľmi inšpirovala a budem sa snažiť niektoré poznatky preniesť aj do svojho života. Určite sa k tejto knihe budem opakovane vracať. Ďakujem autorovi knihy za príjemne stravené chvíle pri čítaní Kurandery.
Čítaj viac
Veronika Majerová u Palatinus
Veronika Majerová u Palatinus
8.10.2016
hodnotná
Pre mňa hodnotmá, oceňujem, hlboko sa ma dotkla, rezonujem s myšlienkami v nej. Zozačiatku som sa nudila - ľúbostný príbeh - ja ho chcem, on mňa nie. Ku koncu však také krásne a hlboké myšlienky učenia, ktoré by som sama chcela obsiahnuť. Som presvedčená, že túto knihu si nechám a budem sa k nej opakovane vracať a inšpirovať sa, dokím nebudem schopná aplikovať poznatky a postoje v praxi tak, ako hlavná hrdinka.
Čítaj viac
Zuzana
27.9.2016
Názor čitateľa
Kurandera alebo kurandero je osoba, ktorá má v krajinách južnej Ameriky funkciu prírodného liečiteľa a šamana. Väčšinou je to vážený človek, ktorého pomoc vyhľadávajú ľudia z rôznych dôvodov. Pôvodní obyvatelia z Ánd si ešte aj dnes svoje prírodné tajomstvá dokážu zachovať a posúvať ďalej. Hoci záujem o ne postupne upadá. Práve o tom je knižka Kurandera, hoci som asi čakala trochu iné podanie. Motív mladej ženy stať sa kuranderou vychádzal z povrchných príčin a to bolo pre mňa sklamaním. Inak je kniha zážitkom najmä kvôli tomu odlišnému chápaniu sveta u nás a "u nich".
Čítaj viac
Monika
18.9.2016
skvelá kniha
Kurandera je úžasná kniha s pútavým a silným príbehom o duchovnej ceste zasvätenia mladej ženy. Odporúčam všetkým ženám /pokojne aj mužom/ ktoré sa zaujímajú o svoje ženstvo, svoju vnútornú silu a zacelenie.
Čítaj viac
MiMo
16.9.2016
odporúčam každej žene prečítať :)
Kniha je písaná vo výbornom formáte, keďže je to na báze príbehu dievčaťa. Veľmi dobre sa číta a veľmi krásne sú vysvetlené vnútorné myšlienkové pochody, ktoré v mnohých prípadoch potrebuje každá žena/dievča vyriešiť. Vo mne to viac osvojilo moje vnútorné ja, moju intuíciu. Odporúčam každej žene prečítať, aby pochopili svoju veľkú silu a energiu, ktorú všetky v sebe máme.
Čítaj viac
Yaya
2.8.2016
Kurandera
Krasna kniha, ktora zmeni zivot kazdej prebudenej zeny. Velmi odporucam, kazda zena, dievca ktora bazi po zmene sa v nej najde..My zeny, to mame vo svojich rukach, len to musime objavit :)
Čítaj viac
ZUZKA
2.11.2015
Kurandera
V mnohých knihách som našla vzácne myšlienky, ale len pár kníh mi do života zasiahlo a transformovalo.
Možno prišla práve v pravý čas.
V príbehu obyčajnej mladej ženy spoznávame zabudnutú tradíciu predkov, silu zeme a potlačenú silu ženstva. Pre všetky ženy, ktoré potrebujú vziať život do svojich rúk, nastoliť v ňom harmóniu a meniť okolnosti života láskou.
Čítaj viac
Ywet
15.10.2015
Kurandera
Zabudla som v mojom príspevku uviesť hodnotenie knihy :-) robím tak dodatočne a dávam hodnotenie VÝBORNÉ ..... VÝBORNÉ ..... VÝBORNÉ ..... VÝBORNÉ ..... VÝBORNÉ ..... VÝBORNÉ ..... VÝBORNÉ ..... VÝBORNÉ ..
Čítaj viac
Ywet
15.10.2015
Názor čitateľa
Kniha, v ktorej skoro každá žena nájde podobnosti so svojho života. Našla som tu návod pre svoj ďalší rast. Ďakujem za túto knihu ...... je ukážkou, že aj neriešiteľné, sa dá vyriešiť :-)
Čítaj viac

Nakladatelství Motto založila v roce 1990 Ing. Romana Přidalová. Od začátku vydávalo kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá, Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Od roku 2011 patří Motto do skupiny Albatros Media a.s. a nadále klade velký důraz na rozvoj české detektivky (Jiří Březina, Zdeňka Hamerová) a objevuje i nové české spisovatelky (Radka Třeštíková, Michaela Klevisová, Anna Tůmová, Olga Path Štiplová ad.). Uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Piknik v Provence, Oběd v Paříži a Večeře v ráji, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia nakladatelství Motto jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kurandera - Hernán Huarache Mamani
Vědomé milování - Diana Richardson
24,69 €
Ušetríte 1,35 €

„Bola to kniha na zabíjanie času pre tých, ktorí ho majú radšej mŕtvy.“

Macaulayová