Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dostupné aj v kolekcii za výhodnú cenu.

V Osle napadol prvý sneh. Jonas ráno vstane a zistí, že jeho matka zmizla. Ostane po nej jediná stopa – ružový šál, čo jej daroval na Vianoce. Má ho na krku snehuliak. Predošlú noc sa nečakane zjavil na dvore a jeho čierne oči hľadia priamo do domu. Prípad rieši inšpektor Harry Hole, ktorý nedávno dostal tajomný list s podpisom Snehuliak. Situácia sa ešte väčšmi zamotáva, keď Harry zistí, že tento model sa opakuje – za posledných desať rokov sa stratilo jedenásť žien, a to vždy presne v deň, keď napadol prvý sneh. Vyšetrovanie je pre Harryho o to zložitejšie, že sa týka jeho novej kolegyne, ale aj milovanej Rachel. Prípad Snehuliak ho privádza na pokraj šialenstva. Brilantne vykreslené postavy a gradujúce napätie sú zárukou napínavého príbehu, aký vie napísať len majster súčasných trilerov Jo Nesbo.

Jo Nesbo v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšich svetových autorov. Z jeho kníh sa predalo už viac ako 18 miliónov výtlačkov!

Pre dosiahnutie plnohodnotného zážitku vám odporúčame čítať knihy v nasledovnom poradí:


Čítaj viac
Kúpte spolu
Snehuliak - Jo Nesbo
Headhunters: Lovci mozgov - Jo Nesbo
21,84 €
Ušetríte 1,96 €

Recenzie, kritiky

Snehuliak (Monika Želasková), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Snomannen
Rozmer
135×207 mm
ISBN
9788055131191
Naše katalógové číslo
127482
Počet strán
376
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

468 hodnotení

378
54
26
6
2

Ján Knihomoľ
predvčerom
detekktívka zo žánru To tu už bolo
Jo Nesbo je jeden z nejpreceňovanejších autorov súčasnosti a jeho Snehuliak je toho najlepším príkladom. Detektívky, aké píše, vychádzali celé desaťročia v edícii Zelená knižnica - mnohé naozaj oveľa lepšie. Snehuliak je superneoriginálne, nudné a nekonečné subliterárne dielko, ktoré naviac - ako ostatné - nemá hlavného hrdinu, s ktorým by sa čitateľ mohol ...niežeby stotožniť, ale ani priateliť či nejako ho obdivovať. Snehuliak nie je nič.
Čítaj viac
Martina Itcze
Martina Itcze
18.12.2017
Snehuliak
Veľmi dobré čítanie.Napínavý dej po celý čas...Moja prvá knižka od Nesba ale idem objednávať ďalšiu.Túto však vrelo odporúčam.Úvod bol trošku natiahnutý, ale potom to stálo za to...
Čítaj viac
Annamária Závodníková
Annamária Závodníková
11.12.2017
Skvelý Nesbo
Snehuliak je prvá kniha, po ktorej som siahla od tohto autora. Je pravda, že keď ju začnete čítať, nemôžete sa od nej odtrhnúť. Dávam maximum hviezdičiek, hoci som asi od štvrtiny knihy tušila, kto tým Snehuliakom reálne je. Nesbo je pán, teším sa na ďalšie prípady jeho hlavného hrdinu.
Čítaj viac
diana
11.10.2017
vyborne
vyborny dej, vyborne opisane postavy, prostredie.
namet od prvej strany chytlavy, dej citatela (mna) hned od uvodu vcuvol tak, ze som sa od knizky nevedela odtrhnut, pokial som ju nedocitala
postava harry holea sa krasne vyvija v kazdej knihe

zaver excelent - tesim sa na filmovu verziu
Čítaj viac
diana
28.9.2017
dost dobre
kniha je napisana naozaj velmi putavo, krajina, prostredie, podnebie, postavy su vyborne opisane
dej je zaujimavy, vyborne vygradovany, napinavy

kniha ma vsetko, co ma spravny thriller mat, uz sa tesim na sfilmovanu verziu :)
Čítaj viac
Uvi
6.3.2017
no čo ja viem....
Kniha ma veľmi neoslovila a to som sa po toľkých skvelých recenziách na ňu naozaj tešila. Trvalo mi dlho knihu vôbec prečítať, pretože ma k nej nič neťahalo a veľakrát som sa radšej rozhodla nečítať, ako by som sa mala vrátiť k tejto knihe :D ku koncu to bolo napínavé a zaujímavé a ja si trošku vyčítala, že som tú knihu čítala z rýchlika a chcela ju mať čím skôr za sebou, lebo som musela miestami dlhšie rozmýšlať nad niektorými postavami kto to vlastne bol :D ale celkový dojem hrozný, som sklamaná. Kniha predsa nemá osloviť až na konci. Myslím že chvíľu potrvá kým dám nesbovi opäť šancu pri inej knihe. Škoda :(
Čítaj viac
antifa
9.2.2017
hľadáte diabla? našli ste ho
Syn nacistického kolaboranta s prvotriednymi kontaktmi na bývalého generálneho tajomníka NATO a odrazu začne písať príbehy, plné amorálneho hnusu, ktoré vykresľujú starých aj nových nacistov ako celkom milých chlapíkov, alebo opíše vymyslenú ruskú inváziu do Nórska a úplnou náhodou dostane grant na jej sfilmovanie vo výške 9 miliónov dolárov, mimochodom najvyšší náklad na nórsky film v histórii. Že sa to podobá na politickú agendu NATO? Dalo by sa namietať, že je to len literárna fikcia. Alebo je to cielená politická manipulácia a brainwashing vysokej úrovne... inu, vec uhlu pohľadu. Zvyšok jeho tvorby je zámerne šokujúca prehliadka toho, kam až môže dôjsť ľudské šialenstvo, jediný zmysel ktorej môže byť zasiahnuť sadistickými preludmi čo najväčší okruh ľudí.
Čítaj viac
Tomek
4.2.2017
Názor čitateľa
Už dávno som nečítal nijakú kriminálku. No nastal deň kedy sa rozsvietili sviečky na stromčeku a pod ním som dostal od svojej dcéry snehuliaka od Nesba. Čítal som recenzie, že Nesba treba čítať od začiatku ako teda netopieri muž, šváby atď. no ja som nemohol vydržať a knihu som začal čítať. Snehuliak mal dobré recenzie a niektorý písali, že im išli až zimomriavky po chrbte. No knihu som dočítal, trvalo mi to nejaké tri týždne s prestávkami. Tie recenzie neklamali fúúúú, je to naozaj perfektný dej a ešte lepší záver. Keď si budete myslieť, že vrah je jasný... hmmm, nejako som sa rozpísal, no prajem pekné čítanie. Jo Nesbo je kvalita.
Čítaj viac
Veronika
12.10.2016
wuaw
Sériu Harryho Hole čítam od začiatku, knihy sú napísané super, vcucne vás to do deja, a fakt netušíte kto a prečo to robí. Ale táto časť bola fakt zatiaľ najlepšie, prečítala som ju behom jedného dňa, nedalo mi od nej odísť. Dej je perfektný a napínavý. Fakt bomba!
Čítaj viac
UPIR
13.4.2016
Drsná snehová kriminálka
Pôvodne kniha, ktorú som prečítal ešte na sklonku roku 2015, hneď po nešťastnom Netopierom mužovi. Snehuliak ma zaujal už svojím úryvkom - jednak sľuboval poctivú mrazivú severskú zimu a dvak rovnako mrazivú a poctivú kriminálku. Kniha patrí medzi tzv. Holeovky, teda sériu, v ktorej ústrednou postavou je detektív Harry Hole. Nie veľmi sympatický (ako som už skonštatoval dávnejšie) vyšetrovateľ na oddelení vrážd, tak trochu cestovateľ, tak trochu dobrodruh, príležitostný alkoholik, občasný magor, ale hlavne vnímavý policajt s citom pre detail. A ako takého ho rozhodne nemôže nechať chladným séria vrážd žien, kde spoločným menovateľom je prvý sneh a trochu desivý symbol - snehuliak, ktorý sa zjaví pred domom obete. Hole navyše dostáva novú parťáčku - Katrine Bratovú (ktovie prečo som si ju vizualizoval ako mladšiu verziu Brigitte Nielsen), s dôverou ku ktorej má od začiatku výrazné problémy. Nie veľmi dobrá kombinácia faktorov pre chlapa, čo má problémy sám so sebou :)

Autor v príbehu rozohráva drsnú hru medzi vločkami ticho sa znášajúcimi na Oslom. V plejáde postáv so severskými menami sa tentokrát dalo orientovať celkom vpohode (na rozdiel od iných diel), nenachádzal som ani žiadne výrazné prekladateľské špecialitky slovenského 'dabingu', ktoré by mi klali oči. Vzhľadom na skvelú mrazivú atmosféru (ktorú som mal umocnenú zimným obdobím, kedy som sa knihe venoval) sa kniha čítala výborne, dá sa povedať, že na jeden nádych (a výdych). Príbeh je napísaný s notnou dávkou naturalizmu, ktorý je taký typický pre fenomén severských kriminálok. Pre mňa Nesbø v tej najlepšej forme, no kvalít akčnej jazdy SYNA nedosiahol - ten je v mojich očiach vrcholom jeho tvorby. V každom prípade veľmi dobrá knižka, po ktorej bez problémov môže siahnuť aj čitateľ neznalý Nesbøvho diela, nakoľko ide o plnokrvnú, nefalšovanú a ničím nekazenú detektívku.
Čítaj viac

Jo Nesbo je nórsky autor krimi románov. Iba v rodnom Nórsku sa predali vyše dva milióny jeho kníh, čo je pri počte 4,5 milióna obyvateľov neuveriteľné číslo. Nesbo je jeden z najpredávanejších a najoceňovanejších detektívnych autorov súčasnosti. Nesbove knihy vyšli už vo vyše 40 jazykoch a 140 krajinách sveta. Literárnu kariéru odštartoval detektívkou Flaggermusmannen v roku 1997, za ktorú získal prestížne ocenenie Sklený kľúč (škandinávsku cenu za najlepší krimi román) a po prvý raz sa v nej objavil Harry Hole, svojrázny typ amerického detektíva drsnej školy, ktorý má svoje muchy, nie je dokonalý, zvykne si vypiť, no zároveň je zásadový a férový. CNN o ňom povedala: Ak existuje vo svete literatúry spravodlivosť, raz bude Harry Hole rovnako populárny a obľúbený ako Harry Potter.“ Jo Nesbo bol v mladosti úspešným prvoligovým futbalistom, ale keď si poranil šľachy, so športom skončil. Vyštudoval ekonómiu a stal sa z neho úspešný finančný analytik. Založil populárnu skupinu Di Derre, ale stále ho to ťahalo k písaniu. Dnes je vyhľadávaným autorom, ktorý má v polícii svoje zdroje a tak môže priamo pozorovať ich prácu. „Lepšie sa mi potom tvorí fikcia,“ prezrádza Jo Nesbo, ktorý dokáže v príbehoch šikovne narábať s humorom a jemnou iróniou, čo vynikajúco vystihol v kvalitných prekladoch Jozef Zelizňák.

Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Snehuliak - Jo Nesbo
Headhunters: Lovci mozgov - Jo Nesbo
21,84 €
Ušetríte 1,96 €