Knihy
E-knihy

Diablova pevnosť

Dobrodružstvá kapitána Báthoryho 3

Slovart, 2011
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2011

Po dramatickom úteku z benátskeho zajatia kapitán Kornélius Báthory a jeho druh v zbrani, kozák Stepan Voronin, smerujú do chorvátskeho Medzimuria, krvou zmáčanej pohraničnej oblasti medzi kresťanským a mohamedánskym svetom...

Čítaj viac

9,99 €

Bežná cena Bežne 14,95 €

Ušetríte 33%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Po dramatickom úteku z benátskeho zajatia kapitán Kornélius Báthory a jeho druh v zbrani, kozák Stepan Voronin, smerujú do chorvátskeho Medzimuria, krvou zmáčanej pohraničnej oblasti medzi kresťanským a mohamedánskym svetom. Tu si oceľou i olovom vydobyjú priazeň chorvátskeho bána Nikolu Zrínskeho, neľútostného turkobijcu. Súhlasia s tým, že po jeho boku podniknú trestnú výpravu na nepriateľské územie, no ešte predtým musia pomôcť priateľovi, mladému šľachticovi Bojanovi Gradovičovi. V predvečer vojny ich cesta plná nástrah vedie do zlopovestnej Diablovej pevnosti, kde jedine môžu zlomiť smrtiacu kliatbu. Navyše sa z ďalekých krajov, až zo srdca Osmanskej ríše, blíži iné, neslýchané nebezpečenstvo. Epické vyvrcholenie úvodnej trilógie cyklu Dobrodružstvá kapitána Báthoryho.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Diablova pevnosť - Juraj Červenák
Železný polmesiac - Juraj Červenák
19,98 €
Ušetríte 9,92 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
400
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
127010
Rok vydania
2011

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

62 hodnotení

53
8
1
0
0

zvedaváááá
18.1.2016
DOTLAČ
prosím Vás, povedzte mi, že sa chystá dotlač. ... Doma mám všetky knihy od tohto autora okrem tejto a neviem ju skutočne nikde nájsť. Ani len na bazoši nie. fňuk fňuk
Čítaj viac
Vladimír Šagát
25.10.2015
Najlepšia zo série
Báthory je mojím spoločníkom už od júla a neprestávam žasnúť nad tým, aké literárne talenty tu na Slovensku máme. Jednotka bola dôstojným úvodom, dvojka priniesla zmenu atmosféry a akčný záver, no trojka ma dostala najviac. Nechýba tomu naozaj nič. Kniha má spád, v každej kapitole sa niečo dôležité udeje, fantasy prvkov výrazne pribúda, nehovoriac o štipke strašidelnosti, ktorá tomuto príbehu pridáva na atraktivite.
Pre piatu hviezdu v mojom hodnotení som sa rozhodol po tom, čo som zistil, že Zrínski naozaj žili. Petara spolu s jeho bratom popravili na odpor voči Viedni, čo je mierne naznačené už aj v knihe. Jelena Zrínska je zase národnou hrdinkou Chorvátov, schopnou veliteľkou a je pochovaná v Košiciach. Príbeh je jednoducho geniálne zasadený do skutočných historických kontextov.
Železný polmesiac práve smeruje z Martinusu ku mne domov. A potom nezostáva už nič iné, ako čakať na budúcoročnú Hradbu západu.
Čítaj viac
trnka
24.12.2013
Názor čitateľa
Fenomenálne čítanie. Prostredie, postavy, dej všetko super a ten záver, no pri ňom ma až striaslo. Výčitka len jediná, kedy sa konečne dočkáme štvrtej časti? Jednoducho je nám čitateľom upierané vyvrcholenie 8)
Čítaj viac
Goran
11.6.2013
Názor čitateľa
Výborná trilógia, najmä prvá a tretia kniha. Druhá je trochu prehnaná efektami a zvratmi, ale tiez dobrá. Kedze sa o trilógii hovorí ako o "uvodnej", predpokladam že bude dalsia trilogia o Batorym a spol. Kým vyjde, prečitam si trilogiu Cernoknazník :) Je inak príjemným prekvapením mať tak kvalitneho slovenskeho autora v zanri fantasy.
Čítaj viac
kiskukac
31.5.2013
Veľmi dobré knihy
Čítal som všetky tri diely. Sú zaujímavé a vtiahnu čitateľa do deja. Niekedy sa nad samotným čo čítam pousmejem inokedy nad tým premýšľam, či to mohlo niekedy v histórii byť. Fakt sú knihy dobré a preto sa chem pýtať, či bude ešte štrvtá časť, keďže "Diablova pevnosť" skončila s otvorenou otázkou?
Čítaj viac
m-art-in
8.10.2012
chysta sa dalsie pokracovanie?
Vsetky 3 knihy hodnotim ako citatelne. Najlepsi sa mi zdal diel I. Diel II bol pre mna miestami nudny a az moc prekombinovany. Diel III sa ale znovu dobre cital az na niektore pasaze. Neviete ci sa chysta dalsie pokracovanie kedze treti diel ostal otvoreny?
Čítaj viac
Peťo
5.1.2012
Názor čitateľa
Veľmi dobrá a zaujímavá kniha. Myslím si, že autor autenticky a zaujímavo píše o území dnešného Chorvátska v danej dobe, aká situácia tam vládla a samotný dej je do toho pekne zakomponovaný a pritom ustavične pútavý. Stále sa tam niečo deje, nie sú tam pasáže, ktoré by bolo treba kvôli nezáživnosti preskakovať. V knihe sú dobre opísané bojové scény, pričom sa autor nevyhýba ani opisu tej brutálnej a krvavej stránky protitureckých vojen. Tretí diel je pravdepodobne doteraz najlepší z celého románového cyklu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Diablova pevnosť - Juraj Červenák
Železný polmesiac - Juraj Červenák
19,98 €
Ušetríte 9,92 €

„Obsah niečej knižnice je súčasť jeho histórie, rovnako ako obraz po predkoch.“

Anatole Broyard