Knihy
E-knihy

Sekerou a nožom

Slovart, 2012
Vydavateľstvo
Slovart, 2012

Druhé vydanie spoločnej poviedkovej zbierky literárneho dua Peter Pišťanek a Dušan Taragel Sekerou a nožom doplnené o poviedku Do práce, v práci, po práci, vždy spolu, v každom počasí. Zbierku tvoria literárne prvotiny, ktoré autori napísali...

Čítaj viac

11,92 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Posielame do dvoch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Druhé vydanie spoločnej poviedkovej zbierky literárneho dua Peter Pišťanek a Dušan Taragel Sekerou a nožom doplnené o poviedku Do práce, v práci, po práci, vždy spolu, v každom počasí. Zbierku tvoria literárne prvotiny, ktoré autori napísali buď spoločne, inšpirovaní slovenskou dedinskou prózou socialistického realizmu, zlými prekladmi z ruštiny, obľúbenými televíznymi seriálmi či vlastnými robotníckymi skúsenosťami, alebo samostatne, v duchu spoločnej poetiky, ktorú predstavuje paródia, drsný čierny humor, cynická hyperbola, rafinovaná brutalita a predovšetkým zábava.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sekerou a nožom - Peter Pišťanek, Dušan Taragel
Neva - Peter Pišťanek
19,67 €
Ušetríte 0,23 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
264
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055604602
Naše katalógové číslo
125653

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

8 hodnotení

3
4
0
0
1

Zus
18.7.2016
Názor čitateľa
taka parodia dobu pred prevratom, treba to brat ako nadsazku. Pri citanim som sa vela nasmiala. Ale zas aj to vedie cloveka k zamysleniu. Podla mna sa oplati precitat cloveku ktory premysla a dokaze citat aj medzi riadkami.
Čítaj viac
Peter Schotter
Peter Schotter
20.6.2016
Maturanti
Moju pozornosť na túto knihu priviedli inf. médiá, lebo KDH protestovalo proti tejto knihe, ako odporúčanej literatúre pre stredoškolákov. Vraj sú tam vulgarizmy.... Mne sa táto zbierka poviedok páčila. Samozrejme, sú tam expresívne výrazy, tak ako i v Pišťánekovej "klasike" Babylon, ale sú tam veľmi účelné a realistické. Tak jednoduchý ľud skutočne hovorí. .... Nepochybujem, že stredoškoláci tieto slová poznajú z ulice, z bufetu, od "pivových" chlapov.
Len neviem, či stredoškoláci pochopia i hlbšie myšlienky toho diela, tak ako my, čo sme reálny socializmus zažili na vlastnej koži.
Čítaj viac
Oli
5.6.2016
Sekerou a nožom
S miernou hyperbolizaciou a niekde aj s nadsádzkou zobrazuje zivot jednoduchych a prostoduchych ludi pocas socializmu a sposob manipulacie s nimi. Dej je okoreneny humorom zrozumitelnym hlavne tým, ktorí tú dobu zažili.
Čítaj viac
Palo Vitovic
Palo Vitovic
30.8.2012
...
netvrdim, ze je to vrcholne dielo, humor je tam castokrat nasilu (tak mi to pride) ale na pobavenie, rozptylenie a lahky sentiment to nie je vobec zle. ing. kapustova nizsie vsak zjavne nechape pistankov zmysel pre nadsazku, hyperbolizovanie a castokrat az kniznu karikaturu.
Čítaj viac
Kapustová Viera Ing.
12.6.2012
Názor čitateľa
Takéto tlachy som už dávno nečítal,tí autori žili v bunkri ,alebo kde?Ja so si odžil rovnaký počet rokov v tzv.komunizme nebol so člen ani nič podobné,ale opis týchto dedinských ludí je fakt trápnay.Celé je to postavené na hlavu a trááápne.Fuj.
Čítaj viac

Autor kníh, publicista. Narodil sa v Bratislave a celý život prežil v Devínskej Novej Vsi. Študoval dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU. V 80. rokoch bol spoluzakladateľom kultovej hudobnej skupiny Devínska Nová Vec. Do roku 1988 vystriedal viacero čudesných zamestnaní, naposledy ako strážca parkoviska. Po roku 1990 súkromný podnikateľ, neskôr šéfredaktor magazínu Tele-Video-Relax, potom kreatívny pracovník v reklame, tvorca webovských stránok a šéfredaktor internetového magazínu inZine. Pracoval ako marketingový pracovník v IT firme.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sekerou a nožom - Peter Pišťanek, Dušan Taragel
Neva - Peter Pišťanek
19,67 €
Ušetríte 0,23 €

„Sú knihy z ktorých sa o všetkom dozviete, ale nič nepochopíte.“

Johann Wolfgang Von Goethe