Knihy
E-knihy

Koloman Sokol v Mexiku

Slovart, 2012
1-2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2012

Katarína Macurová voľbou a spracovaním danej problematiky dobieha dedičný dlh nášho novodobého dejepisu umenia „päť minút po dvanástej hodine". Podujala sa upresniť a revidovať tradovaný mýtus o pedagogickom pôsobení Kolomana Sokola v Mexiku...

Čítaj viac

11,39 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Katarína Macurová voľbou a spracovaním danej problematiky dobieha dedičný dlh nášho novodobého dejepisu umenia „päť minút po dvanástej hodine". Podujala sa upresniť a revidovať tradovaný mýtus o pedagogickom pôsobení Kolomana Sokola v Mexiku a o jeho vplyve na formovaní modernej mexickej grafiky. Paralelne s touto úlohou splnila aj dôkaz o rovnocennosti slovenského umelca a jeho umeleckých výsledkov z 30. rokov uplynulého storočia s vyspelou grafickou kultúrou veľkej latinsko-americkej krajiny. Svoj zámer realizovala v intenciách doposiaľ neprekonanej metodiky, bádaním „ad fontes". Využila zo stredoeurópskeho hľadiska exkluzívny študijný pobyt na oboznámenie sa s archívnymi fondmi a obrazovou literatúrou hostiteľskej krajiny, kontaktovala potomkov niekdajších spolupracovníkov Kolomana Sokola, spoznala galerijné zbierkové fondy, či monumentálne diela mexických muralistov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Koloman Sokol v Mexiku - Katarína Macurová
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
21,79 €
Ušetríte 4,11 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
100
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2012
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788055604435
Naše katalógové číslo
125031

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Koloman Sokol v Mexiku - Katarína Macurová
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
21,79 €
Ušetríte 4,11 €

„Kto číta, ten myslí, kto myslí, ten uvažuje.“

Victor Hugo