Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB

Zbohom, sused, aj ty, suseda...  E-KNIHA

Jozef Luknár  ·  Vydavateľstvo: račan.sk, 2012
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
2,90 €
Bežná cena:
3,60 €
Ušetríte:
19% (0,70 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Pozoruhodný rukopis z roku 1913 poodhaľuje zákulisie vysťahovalectva a vzťahov, vďaka ktorým sa slovenskí prisťahovalci v Amerike rýchlo udomácňovali. Vypovedá o ich nádeji a strachu, o úskaliach cesty a ťažkom živote ďaleko od blízkych.

Pôvodné zápisky sú v račištorfskom nárečí. Čitateľ si ich môže prečítať v origináli alebo pretlmočené do jazyka blízkeho súčasnej slovenčine, vďaka Martinovi Votrubovi (Slovak Studies Program, University of Pittsburgh) aj v angličtine spolu s obsažnými poznámkami prekladateľa.

Kniha ponúka aj fakty a súvislosti získané zo spomienok, z archívu imigračného úradu Ellis Island a z prieskumu Martina Votrubu. Čitateľ sa z nich dozvie také podrobnosti o cestovateľovi, o jeho ceste a živote v Milwaukee (Wisconsin), aké neboli známe ani najbližším príbuzným.

Zápisky, internet, zvedavosť a vytrvalosť vdýchli život dávno zabudnutým citom a udalostiam. Príbeh račištorfského Amerikána naznačuje bohatstvo skrývajúce sa v osudoch státisícov slovenských vysťahovalcov, ktorí tak ako on hľadali šťastie za oceánom.

Zaradené v kategórii

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Podrobnosti

  • Počet strán: 142
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2012
  • Naše katalógové číslo: 124137


Hodnotenia čitateľov       (zatiaľ nikto nehodnotil) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba