popis
Osobný kurz MBA

Osobný kurz MBA   

Josh Kaufman  ·  Vydavateľstvo: Eastone Books, 2012
Bežná cena: 16,99 €
Naša cena: 16,14 €
Ušetríte:5% (0,85 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Zvyčajne posielame do 4 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 390 strán
 • brožovaná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Vaša kariéra nenapreduje podľa vašich predstáv? Vyvíjate nadľudské úsilie, aby ste sa udržali, kde ste? Pohrávate sa s myšlienkou vrátiť sa do školy a študovať biznis? Skôr ako sa rozhodnete, šetrite peniaze a prečítajte si Osobný kurz MBA. Skutočných vodcov totiž nevychovávajú ekonomické školy – vychovávajú sa sami tým, že uspokojujú svoj hlad po vedomostiach, skúsenostiach a nových zručnostiach, ktoré potrebujú na to, aby uspeli. Kniha vás oboznámi s pravidlami, ku ktorým sa metódou pokus-omyl mnohí profesionáli dopracujú až na sklonku svojej kariéry.
Kniha Osobný kurz MBA je esenciou najhodnotnejších lekcií biznisu, ľahko zapamätateľných modelov, ktoré je možné aplikovať na rôzne životné či profesionálne výzvy.

Podrobnosti

 • Originálny názov: The Personal MBA (kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 390 strán
 • Väzba: brožovaná väzba
 • Rozmer: 155×225 mm
 • Hmotnosť: 510 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788081091803
 • Rok vydania: 2012
 • Naše katalógové číslo: 123369

Eastone Books Ďalšie tituly

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Bude to znieť otrepane, ale vždy sme milovali knihy. Jeden príklad za všetko – pri návrate z trojročného pobytu v Austrálii v roku 2001 sme so sebou na Slovensko prepravovali okolo 200 kníh (colníci nechceli veriť, že vo väčšine z 38 krabíc sú knihy). Keďže náš “background” tvorí grafický dizajn a reklama, v roku 2001 sme založili grafické štúdio a zároveň začali vydávať časopis. S časopisom to nevyšlo, ale v roku 2004 sa objavila príležitosť.

Pracovali sme na zákazke pre eventovú agentúru, ktorá organizovala návštevu bývalého CEO General Electric a jedného z najznámejších manažérov na svete – Jacka Welsha. Povedali sme si – čo keby sme pri tej príležitosti vydali knihu? A tak v októbri 2004 uzrela svetlo sveta naša prvá kniha Jack Welsh a jeho lexikón lídrov a vydavateľstvo Eastone Books bolo na svete.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keďže vydávame knihy z oblastí biznis, motivácia, osobný a duchovný rozvoj, alternatívna medicína a jazyková literatúra, vždy sa pri výbere pýtame, čo daná kniha prinesie čitateľovi. Bude z nej mať úžitok? Posunie ho niekam? Pomôže mu vyriešiť nejaký problém? To sú pre nás hlavné kritériá a v rámci nich sa snažíme vyberať to najlepšie, čo sa v daných oblastiach v zahraničí vydáva a je relevantné pre náš trh. Kedysi v začiatkoch sme raz vydali knihu čisto pre peniaze – mysleli sme: to bude určite trhák. Veľký omyl. Dodnes sa tej knihy nevieme zbaviť, ale aspoň nám pripomína to, čo tvrdia všetci úspešní ľudia a čo skvelo zhrnul výnimočný rakúsky psychológ Viktor Frankl vo svojej knihe Hľadanie zmyslu života: “Nezameriavajte sa na úspech. Čím viac sa naň zameriate, tým viac ho miniete, pretože úspech, podobne ako šťastie, nemôže byť cieľom – je nepriamym následkom toho, že sa venujeme niečomu väčšiemu, ako sme my sami.”

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

To je ako opýtať sa rodiča, ktoré dieťa má najradšej. Sme hrdí na všetky naše knihy. Výpravné detské interaktívne knihy, ako bola Egyptológia, Drakológia atď., ktoré sme vydávali pred pár rokmi, boli nesmierne náročné po grafickej stránke – museli sme si vyrábať vlastné fonty (typy písma), prispôsobovať lay-out textu veľmi obmedzenému priestoru medzi obrázkami, spĺňať náročné technické požiadavky zahraničných tlačiarní, ktoré tieto knihy vyrábali. Dovolím si tvrdiť, že by to zvládlo máloktoré vydavateľstvo. Biznis literatúra a biografie svetových podnikateľov sú zas náročné po prekladovej a redakčnej stránke – taká Snehová guľa (viac ako 1000-stranový životopis najúspešnejšieho svetového investora Warrena Buffetta) nám dala poriadne zabrať – klobúk dole pred našimi redaktorkami. Takže, sme hrdí na všetky minulé aj budúce knihy. Už teraz sa vytešujeme z kníh, ktoré plánujeme na druhý polrok aj začiatok budúceho roka – sú naozaj dobré. Nechajte sa prekvapiť.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Osobný kurz MBAZdieľať

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 5 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

09.08.2016
Reagovať
prekvapenie

Dobrá kniha, ktorá ma pozitívne prekvapila. Čakal som zase nejakú tuctovú motivačnú literatúru s otrepanými frázami a názormi typu Kiyosaki, Winson a pod. a do rúk sa mi dostala vcelku komplexná kniha zameraná na podnikanie a osobný rozvoj. Nenechajte sa odradiť obalom knihy, autor paradoxne od štúdia MBA odrádza a považuje ho plytvanie peniazmi. Súhlasím, MBA je dnes už skutočne len obchodovaním s teplým vzduchom, ktoré vám nič zásadné nedá, akurát premrháte nejaké peniaze na nezmyslené "vzdelanie", ktoré vám po krachu globálnych trhov bude aj tak nanič :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Peter
Peter
11.06.2016
Reagovať
Ziskové podnikanie

Výrobná knižka o podnikaní. Odporúčam každému, kto začína podnikať (ako ja). Keby som o nej vedel na začiatku, ušetrilo by mi to hodiny a hodiny času. Keď myšlienky z knižky realizuje, určite bude mať ziskové podnikanie. Malý nedostatok je, že niektoré témy sú kratšieho spracovania ako by bývalo vhodné.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Jozef
Jozef
09.05.2016
Reagovať
Praktická

Dobre spracované praktické príklady zo sveta biznisu. Určite knihu odporúčam. Ako človek so získaným titulom MBA na americkej univerzite musím ale upozorniť na to, že MBA štúdium určite kniha nenahradí, iba môže doplniť. Ale je vhodná pre každého, kto sa nejakým spôsobom biznisu venuje.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (8)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Magnus managerius
Magnus managerius
07.12.2013
Reagovať
Umenie biznisu na 360-tich stranách

Vynikajúca príručka pre ekonómov i neekonómov o základom fungovaní biznisu. Kapitoly sú členené logicky a zaoberajú sa všetkými dôležitými oblasťami biznisu. Samozrejme, poznatky sa dajú využiť aj v osobnom živote.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (13)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Peter
Peter
29.06.2012
Reagovať
Biblia podnikania

Odporúčam každému kto uvažuje o podnikaní, začína alebo už podniká. Vedomosti jednoduchým spôsobom zhrnuté a podané v jednej knihe. Posunie Vás ďalej a rozšíri Váš obzor. Kniha je rozdelená na niekoľko logických celkov, ktoré jednoducho vysvetľujú problematiku. V každej časti je viac krátkych kapitol takže sa to veľmi jednoducho číta a po prečítaní sa v nej následne ľahko hľadajú potrebné informácie. Obsahuje odporúčania na ďalšie zaujímavé knihy zaoberajúce sa podrobnosťami v určitej téme.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (14)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Myšlení rychlé a pomalé
Naša cena: 14,80 € (ušetríte 46%)
Daniel Kahneman, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, patří k jedněm z nejinspirativnějích myslitelů současnosti. Jeho "pop-science" kniha o tom,...
Myšlení rychlé a pomalé
Naša cena: 24,25 € (ušetríte 11%)
Daniel Kahneman, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, patří k jedněm z nejinspirativnějích myslitelů současnosti. Jeho "pop-science" kniha o tom,...
Žiadne výhovorky!
Naša cena: 10,44 € (ušetríte 5%)
Väčšina ľudí si myslí, že úspech je otázkou šťastia a mimoriadneho talentu. Zabúdajú však na rozhodujúci prvok, bez ktorého neuspejú ani tí...
Thinking, Fast and Slow
Naša cena: 10,93 € (ušetríte 5%)
The New York Times Bestseller, acclaimed by author such as Freakonomics co- author Steven D. Levitt, Black Swan author Nassim Nicholas Taleb and...
Neprehliadnite: náš tip!
Osobný kurz MBA
+
Ako dosiahnuť súhlas
Kúpte si titul
Osobný kurz MBA

spolu s titulom
Ako dosiahnuť súhlas
Spolu iba za 26,98 €
(ušetríte 1,00 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Myšlení rychlé a pomalé
Daniel Kahneman
Naša cena: 24,25 €
Druhá šanca
Robert T. Kiyosaki
Naša cena: 12,37 €
Žiadne výhovorky!
Brian Tracy
Naša cena: 10,44 €
Nekonečná vnútorná sila
Anthony Robbins
Naša cena: 14,24 €
Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť
Brian Tracy
Naša cena: 11,00 €
Náš ľadovec sa roztápa
John Kotter
Naša cena: 11,00 €
Mysli, Konaj, Zbohatni
Andy Winson
Naša cena: 10,36 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Nie som básnik
Peter Expl0ited Altof
Naša cena: 5,87 €
Tajný život stromov
Peter Wohlleben
Naša cena: 10,97 €
Úlomky spomienok
Marika Gombitová, Miroslav Graclík
Naša cena: 11,82 €
Si ako slnko
Táňa Keleová-Vasilková
Naša cena: 8,72 €
Fitness diár 2017 (slovenský jazyk)
Naša cena: 10,35 €Niektorí čítajú, aby premýšľali, tých je málo. Niektorí čítajú, aby písali, tých je viac. Niektorí čítajú, aby hovorili, tých je najviac. (Luigi Pirandello)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 922,27 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička