Knihy
E-knihy

Arabsko-izraelský konflikt

Historie, fakta, dokumenty

Vydavateľstvo
CPRESS, 2012

Publikace Kirsten E. Schulze předkládá nové chápání příčin, průběhu i následků arabsko-izrael­ského konfliktu. Autorka zde analyzuje dynamiku násilí a zkoumá četné pokusy o řešení tohoto konfliktu...

Čítaj viac

11,59 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 3%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikace Kirsten E. Schulze předkládá nové chápání příčin, průběhu i následků arabsko-izrael­ského konfliktu. Autorka zde analyzuje dynamiku násilí a zkoumá četné pokusy o řešení tohoto konfliktu. Snaží se doložit, proč bylo v případě izrael­sko-egyptských jednání v roce 1978 nebo v případě jednání izraelsko-jordánských v roce 1994 dosaženo úspěchu a následně nastolen trva­lý mír i proč se tak nestalo v případech Izrae­le a Palestinců, Syřanů a Libanonu.
Ve své knize:
• sleduje původ konfliktu od jeho počátečních intelektuálních kořenů v 19. století,
• zkoumá jednání a cíle soupeřících národních hnutí během období britského mandátu, které vedlo k vytvoření státu Izrael,
• v hlavních rysech nastiňuje a současně analyzuje každý z arabsko-izraelských konfliktů od doby vyhlášení státu Izrael v roce 1948 až do libanonské války z roku 2006 a pokračujícího palestinského povstání.
Se svou různorodou sbírkou dokumentů, s chronologií, slovníčkem a životopisy ve stylu „Kdo je kdo?“ shrnujícími kariéru a význam hlavních postav je tato kniha zcela nezbytná pro porozumění současnému izraelsko-palestinskému násilí, vnitropalestinským roztržkám mezi Hamásem a Fatahem i pro pochopení důvodů, proč se arabsko-izraelský konflikt stal ústředním bodem muslimské politiky, ať už násilné či nenásilné, po celém světě.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Arabsko-izraelský konflikt - Kristen E. Schulze
Izrael a Palestina - Marek Čejka
24,77 €
Ušetríte 1,09 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
CPRESS
Rozmer
167×225 mm
ISBN
9788026400004
Naše katalógové číslo
122167

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Marek R.
Marek R.
27.11.2014
otázka
Knihu som nečítal, ale zaujíma ma, či sa v nej autor podrobnejšie venuje aj jednotlivým vojenským konfliktom medzi Izraelom a jeho arabskými susedmi, ktoré sa udiali od vzniku Izraela. Myslím tým konkrétne priebehy vojenských operácií aspoň do operačného stupňa v jednotlivých vojnách, potešili by aj skutočné zážitky jednotlivých vojakov či veliteľov bojujúcich strán, nie len stručné opisy vojen na pol strany. Prípadne nevie niekto odporučiť vhodnú publikáciu?
Ďakujem
Čítaj viac

Nakladateľstvo CPress pružne reaguje na vzrastajúcu popularitu odborov v oblasti odbornej a populárno-náučnej literatúry. Systematicky tak rozširuje svoju knižnú ponuku v oblasti - knižky pre najmenších, cestovanie, história a military, hobby, auto-moto, zdravie a životný štýl, príroda a záhrada, umenie a kultúra a technika a veda.

Novým knižným odborom, ktorý si už pevne vydobyl svoje miesto v nakladateľstve CPress, sú kuchárky pre dospelých, ale aj pre deti.

Knižnou perlou je unikátna edícia Múzeum v knihe, ktorá priniesla na český, ale aj slovenský trh úplne originálne spracovanie kníh s vloženými kópiami dobových dokumentov a historických materiálov. Výbornou obsahovou a grafickou kvalitou kníh potvrdzuje edícia Múzeum v knihe získané ocenenia za najkrajšie knihy na popredných knižných veľtrhoch z posledných rokov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Arabsko-izraelský konflikt - Kristen E. Schulze
Izrael a Palestina - Marek Čejka
24,77 €
Ušetríte 1,09 €