Pozrite si ukážku z e-knihy
PDF

Utekajme, už ide!  E-KNIHA

Kolektív autorov  ·  Vydavateľstvo: Fantázia, 2011
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Spolu iba za 10,40 €
(ušetríte 6,00 €)
Kúpiť spolu
Naša cena:
3,50 €

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Vianociam neutečieme, tak sa im prestaňme brániť, ale si ich vychutnajme naplno. Sadnime si do kresla, položme si na stolík varené víno alebo čaj a nechajme za seba utekať iných... Vydavateľstvo Fantázia pre fanúšikov fantastiky pripravilo špeciálny darček – svoju prvú výhradne elektronickú zbierku fantastických poviedok, v ktorých sa najmä uteká – pred niekým, pred niečím, ale aj pred sebou samým. Antológia s príznačným názvom „Utekajme, už ide!“ obsahuje sedem poviedok od slovenských autorov a zastúpenie má tak sci-fi, ako aj fantasy a horor.

E-zborník Utekajme, už ide! je prvým výberom z poviedok súťaže Cena Fantázie 2011, ktoré nemali to šťastie, že by sa cez porotu prebojovali do finále deviateho ročníka súťaže, ale sú natoľko dobré, že by bola škoda, keby neboli publikované. Titulným textom, ktorý e-knihe prepožičal aj obálku, je zombie-horor odohrávajúci sa v uliciach Bratislavy a v útrobách nového hokejového štadióna. E-kniha pokračuje naháňačkou v útrobách kozmickej lode so záhadne mŕtvou posádkou, lovom na čarodejnicu v magickom lese, kde však nie je celkom jasné, kto loví koho, či vlkolačím príbehom s kriminálnou zápletkou. Útek pred diktatúrou na dne morskej planéty je témou ďalšej poviedky, rovnako ako útek pred sebou samým, alebo pred okolitým svetom. Antológiu zakončuje sci-fi poviedka o behaní na športoviskách a o tom, ako sa dá pokoriť hranica fyzických možností športovca.

Zostavovateľom a redaktorom antológie Utekajme, už ide! je editor zborníkov z Ceny Fantázie Ivan Pullman. Vydavateľstvo Fantázia takýmto spôsobom vydá ešte dva ďalšie e-zborníky s poviedkami z deviateho ročníka literárnej súťaže, celkový počet publikovaných textov tak presiahne tri desiatky. Autorom obálky k titulnej poviedke „Zombieslava“ je výtvarník Ivan Kasaj.

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Podrobnosti

  • Počet strán: 157
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2011
  • Naše katalógové číslo: 121077


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 5 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
vogel
vogel
28. augusta 2012
     
Reagovať

Ľady sa pohly

Som fanušík sci-fi na tému zombíkov. Keď som narazil na túto zbierku s pekne ilustovanou obálkou, ihneď som si knihu kúpil. Najviac som sa tešil na prvú poviedku Zombieslava. Som z Bratislavy, a preto sú mi všetky popisované miesta známe. Po pomalšom začiatku sa poviedka rozbehla správnym smerom a ja som sa nevedel dočkať, ako bude príbeh pokračovať. Spôsob písania ma doslova prilepil na číťačku. Mal som pocit, že poviedku som prešiel v sekunde. Už len kvôli tejto poviedke neľutujem ani cent.
Pri niektorých poviedkach som sa trochu trápil, ale vo všeobecnosti môžem povedať, že o slovenské sci-fi sa nemusíme báť.
Určite si kúpim aj tohtoročnú zbierku. Verím, že sa tam objavia aj zombíci.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (0)
geronimo72
geronimo72
30. júla 2012
     
Reagovať

Pred e-zbierkami od Fantazie utekat …

Dobrovoľne sa priznávam, že mám rád e-knihy. A takisto poviedkové zbierky - sú ako tá dobre známa Forrestova bonboniéra. Keď Fantázia vydala čisto elektronickú zbierku poviedok, ktoré sa nedostali do zborníka Fantázia 2011, neváhal som ani chvíľu a investoval svoje ťažko zarobené dukáty.

Dá sa kúpiť v niekoľkých formátoch a našťastie nechýbalo ani .mobi pre môjho Sprievodcu (Kindle Keyboard). Tvorcovia venovali dostatočnú pozornosť aj formátovaniu a tak nenarazíte na rozpadnuté slová a opustené písmenká, ako sa to černobohužiaľ občas stáva.

Je jasné, že v tejto zbierke na nás nevybafne smotánka slovenského fantastického neba, ale napriek tomu je to prijemne oddychové čítanie, ktoré neurazí. Samozrejme za predpokladu, že skutočne neočakávate tú smotánku, pretože v takom prípade musíte siahnuť po iných zbierkach.
Z obálky sa na vás síce usmieva chutnučký zombie-hokejista od Ivana Kasaja, ale poviedky nie sú jednostranne zamerané a nájdete medzi nimi všeličo.
V Zombieslave od Lucie Lukačovičovej sa stretneme s tým, ako sa pandémia živých mŕtvych šíri po Bratislave a nevyhnú sa jej ani cicušky z Polusu a Auuuparku. Odteraz si v našej hlavnej krásavici treba dávať poriadny pozor na to, čo na vás vyskočí spoza najbližšieho stromu alebo butiku.
Ramoon7 Mareka Kolcuna vás vezme do vesmíru a po x-týkrát presvedčí o tom, že zveriť všetko do rúk mašiny nie je až taký dobrý nápad. Hlavne ak sa mašina nedá ukecať, že to čo robí, nie je zlučiteľné so životom … A „soudruzi z NDR“ tak nejako nenamontovali vypínacie tlačidlo.
Z vesmíru vhupnete rovno do fantasy lesa a Gabriela Habdáková vás v Piesni pre džina zavedie rovno na lov temného zla, ktoré je poraziteľné len veľmi špecifickým spôsobom. A dôjde aj na zombíkov.
More plné sĺz sa konečne odohráva v trošku originálnejšom svete a Diana Majerová na čitateľa vykydne kýblik depresie a beznádeje a zakončí to znechutenou bezmocnosťou. To všetko poriadne zmáča dažďom a morskou vodou, takže si netreba zabudnúť ručník... Ale ten má koniec koncov so sebou každý. A kto nemá, nie je Stopár.
To, že existujú rôzne neľudské rasy, vieme všetci už dávno. Ale Roman Kulich v Mužovi, po ktorom štekali psy jasne vysvetlí, že nie je príliš múdre vyslovovať ich meno nahlas, hlavne keď si nie ste istí, kto sedí vedľa vás a nemáte na blízku žiadneho psa, ktorý by to mohol odhaliť. Ale kto by mohol tušiť, že sa smrteľne nebezpeční neľudia vrhnú akurát na obyčajnú minerálku.
Mikey je horor... alebo aspoň strašidelná poviedka s mierne nečakaným koncom, ktorú má na svedomí Paulína Grendža-Donská. Celý čas som sa však nemohol zbaviť pocitu, že hlavná strašidelná postava vyzerá ako Vigo z druhých Krotiteľov duchov. Budem za čudáka, ale rozhodnutie hlavnej hrdinky na konci poviedky úplne chápem a asi by som sa rozhodol úplne rovnako.
Pán učiteľ Ján Gálik sa vo svojej poviedke 9,02 venuje nie príliš vzdialenej budúcnosti, keď športovci nebudú dosahovať super výkony pretože tvrdo trénovali, ale preto, lebo z nich elektronika dokáže vyžmýkať aj posledné zvyšky síl. Prečo ale zrazu všetci šprintéri dobehnú do cieľa za úplne rovnaký čas, to vám prezradia iba špičkoví vedci zo Slovenska.

V každej poviedke nájde pozorný čitateľ nejaké tie nedostatky, klišé a chyby. Niektoré príbehy sa budú čítať ťažšie a niektoré len tak preletíte a ani nebudete vedieť, že ste niečo čítali. Nenudil som sa však pri žiadnom z nich a keďže som neočakával literárne skvosty, nebol som ani sklamaný. Kto si chce prečítať tvorbu nášho „dorastu“ a zároveň podporiť Slovenskú SFaF scénu, má túto knihu už dávno vo svojej e-knižnici a tí ostatní by si ju rozhodne mali kúpiť.

Hodnotenie: 3/5 za obsah + 1 bonusový bod za odvahu vydať e-zbierku a za veľmi dobre odvedenú prácu
Zobraziť celú recenziu

Ďalej odporúčam: vsetky zbierky Fantazia, ktore doteraz vysli...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (0)
Janey
Janey
29. decembra 2011
     
Reagovať

:-)

Celkom dobré... na zimné večery ako stvorené ... Zobraziť celú recenziu

Ďalej odporúčam: TO: King...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (0)
Ian
Ian
28. decembra 2011
     
Reagovať

:-(

Nuž... na toto naozaj neviem nájsť slová. Možno o rok to bude lepšie nielen s výberom do e-booku, ale aj so samotnými výhernými poviedkami Zobraziť celú recenziu

Ďalej odporúčam: Kočky loví v noci (A. A. Fair), Zlatý skarabeus (E. A. Poe), Sedem dní v pivnici (P. Karpinský)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (0)
Jana Faust
Jana Faust
24. decembra 2011
     
Reagovať

Názor zákazníka

Odporúčam poviedku od Romana Kulicha-začinajúceho autora.Má gule ako sa patrí :) Zobraziť celú recenziu

Ďalej odporúčam: Maxim.E.Matkin,Polnočný denník

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba