popis
Kým nás smrť nerozdelí
Kym nas smrt nerozdeli (Martin Jurik)

Kým nás smrť nerozdelí   

Martin Jurík  ·  Vydavateľstvo: Marenčin PT, 2011
Bežná cena: 13,90 €
Naša cena: 13,21 €
Ušetríte:5% (0,69 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 5 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 464 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Kým nás smrť nerozdelí
Blížia sa voľby a ľudia blízki odchádzajúcej vláde sa potrebujú zbaviť nepohodlného podnikateľa. Vražda na objednávku sa vydarí, no zomierajú pri tom nevinní. Jeden z pozostalých sa so smrťou svojej ženy nedokáže zmieriť a berie spravodlivosť do vlastných rúk. Začína sa samovražedné zúčtovanie s mafiou. Mladý vyšetrovateľ rýchlo odhaľuje súvislosti, avšak narazí na šokujúce zistenie. Osud ho postaví pred morálne rozhodnutie vybrať si medzi zlom a menším zlom a nezapliesť sa pritom s organizovaným zločinom. Pochmúrne ladená, nervy drásajúca konšpirácia o prepojení mafie, podnikateľov a vysokej politiky, plná napätia, sexu, moci, násilia a neočakávaných odhalení. Dokáže jediný muž pomstiť nespravodlivosť?

Rozhovor Jozefa Kariku s Martinom Juríkom - autorom politického trileru Kým nás smrť nerozdelí.

>
Podrobnosti

 • Počet strán: 464 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 130×200 mm
 • Hmotnosť: 570 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788081141065
 • Rok vydania: 2011
 • Naše katalógové číslo: 117914

Marenčin PT Ďalšie titulyPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.
Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Kým nás smrť nerozdelíZdieľať

Ukážka z knihy

Schyľovalo sa k večeru a obloha na východe márne zápasila s približujúcou sa čierňavou, vrhajúcou ako chápadlá dlhé tiene, sprevádzané prvými kvapkami dažďa a studeným, premenlivým vetrom. Počasie ani nemohlo lepšie vyjsť, pomyslel si Adam a zdvihol armádny ďalekohľad od kriminalistu. Tvár mu napriek doterajšiemu hladkému priebehu zastieral ustarostený výraz. Studená vlna sprevádzaná dažďom síce vyhnala možných svedkov do tepla a sucha ich príbytkov, prudké závany vetra však znamenali aj nevýhodu – mohli, napríklad, výraznejšie ovplyvniť balistiku. Zo strechy vetchej tribúny ponad zvyčajne otvorenú bránu areálu sa naskytal výhľad do dvora firmy, dve bočné stavby ale obmedzovali viditeľnosť na vnútorné parkovisko. Nech sa Adam na streche presunul kamkoľvek, vždy sa mu odhalila len zadná časť Haberovho automobilu. Odľahlé futbalové ihrisko považoval Adrián za najideálnejší východiskový bod a Adam s tým jednoznačne súhlasil. Iná alternatíva, s výnimkou budov priemyselného komplexu ani...

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 39 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Najnovšie recenzie
Názor čitateľa vyborne, slovensky autor a ako dobre napisane
Názor čitateľa Túto knihu som si požičala z knižnice a sama z nej mám...
Názor čitateľa Jedna z mála dobrých kníh, výborný štýl písania,...

Najlepšie recenzie Všetky recenzie (42)

Mimi Knihožrút
Mimi Knihožrút
17.12.2011
Reagovať
Názor čitateľa

Táto kniha je jednoducho dokonalá! Už dokonca koluje aj po celej rodine :-) Kúpila mi ju kamarátka a som jej za to vďačná. Musím totiž priznať, že slovenských autorov príliš nečítam, pretože kvalitného domáceho materiálu je u nás ako šafranu. Po tomto vyslovene umeleckom diele sa však môj názor pozmenil. Nie je ohraničená vekovo (ak samozrejme nerátam deti) ani pohlavím, každý si v nej nájde „to svoje“ - či už napätie, akciu, drámu, romantiku, hlbšie myšlienky a vyskytuje sa tam aj dosť odborných poznatkov, ktoré isto stáli veľa rešeršovania (zbrane, politika, mafia, psychológia, medicína atď.). Už tento fakt dokazuje, že to nie je nič rýchlokvasené... Postavy sú skvele vyprofilované, cítite a naozaj spolu s nimi prežívate ich radosť, šťastie, strach, bolesť, krivdu; ich konanie je uveriteľné. A kto sa čo i len trochu orientuje v politickej scéne, či spoločenskej situácii, ktorá tu panuje, opäť mu len od zlosti stúpne tlak, no nájdu sa tam aj zábavné momenty a hlášky niektorých postáv ma dostali :-) Celkovo je písaná veľmi pútavo a čo je úžasné a u mňa podstatné, napriek tomu, že má od plytkosti ďaleko a je aj v celku objemná, číta sa veľmi ľahko, plynule a kto je vášnivý čitateľ, zhltne ju na jeden šup. Odkaz pre pána M. Juríka a dúfam si to tu prečíta – Píšte, píšte, píšte! Narodili ste sa pre písanie a s ním aj obohacovanie ľudí. Želám veľa šťastia.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Arianne
Arianne
21.12.2011
Reagovať
vynimocne

Konecne dielko ktore si pravom zasluzi pomenovanie KNIHA nie ako vacsina shitov čo u nas vychadzaju. Vsetky napisane i nenapisane danovky dokopy sa mozu strcit. Po obsahovej aj stylistickej stranke jej nemam co vytknut. Mam sice na politiku alergiu ale nastastie tam bola len okrajovo a dodala tomu smrnc. Ked je toto autorova prva kniha neviem si predstavit ako to pojde dalej. Rozhodne ale viem ze o M.J. este budem a chcem pocut. Akurat ma nastvalo ze som miesto sedenia nad skriptami travila noci prilepena na nej XD btw. cool obalka

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Robogab
Robogab
15.01.2012
Reagovať
Mrazivé, napínavé, pútavé ale hlavne zaujímavé a podnetné

Je to príbeh o prepojení politiky a mafie, príbeh obyčajných ľudí a príbeh ľudí na rozhraní medzi dvoma svetmi. Je to aj príbeh o cynickosti mocných, ktorým v skutočnosti patrí tento svet a podľa toho sa aj správajú. Postavy nie sú dokonalé a nekonajú neomylne. Autorovi sa podarilo vykresliť postavy pomerne realisticky a do deja nápadne nenápadne zakomponoval aj karikatúry fiktívnych (?) štátnych pohlavárov a ich mecenášov. Je úplne zjavné, že postavy by mohli konať premyslenejšie, strategickejšie a komplikovanejšie. Avšak toto dielo nie je komiksom o supersilných superinteligentných superhrdinoch pripravených na všetky situácie, ale o ľuďoch z mäsa a kostí, akých poznáme z každodenného života. Stretávame ich na ulici, v práci, čítame o nich v novinách. Dejová línia ani vykreslenie postáv nevnucuje čitateľovi žiadne závery ani súdy nad politikmi alebo podnikateľmi, avšak celkom obratným spôsobom poskytuje náčrt, ako môžu až banálne triviálne fungovať väzby a prepojenia medzi mafiou, politikou, prokuratúrou a justíciou. Naozaj netreba veľkú fantáziu pre nájdenie zarážajúco podobných paralel s existujúcimi kauzami. Nejeden čitateľ tak celkom isto prežije zdesnie i trpké vytriezvenie okorenené sklamaním z povrchnosti informácií, ktoré sa k nám bežne dostávajú z masmédií. Táto kniha by mala byť povinným čítaním pre všetkých novinárov, aby sa už nepozastavovali nad (ne)konaním úradov a ďalej nekládli politikom zbytočné otázky, ktoré zosanú nezodpovedané alebo odbité nejakou frázou. Mali by sa začať správať ako skutočná veľmoc, vybičovať vlastnú skutočnú invenciu, vybudovať vzájomnú spoluprácu a tak odhaliť aj nepríjemné skutočnosti. Po prečítaní knihy som si uvedomil, že informácie sú naozaj nadosah všade vôkol nás, len akoby nebol nikto s dostatočnou gurážou pre zloženie celej mozaiky. Teším sa na ďalšiu knihu.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Marek Beliš
Marek Beliš
04.06.2012
Reagovať
Skvelé čítanie zo slovenského prostredia

Táto kniha ma zaujala všetkým, čo ponúka - motívom či zvratmi, ktoré sa nedajú predvídať, dej má dobrý spád. Je písaná pútavým štýlom, dobre sa číta a necháva čitateľovi dostatočný priestor na vlastné myšlienky. Už dávno sa mi nestalo aby som úprimne držal prsty niektorým postavám, alebo na druhej strane voči nim pociťoval odpor. Kniha nenúti žiaden pohľad či závery na svet. Iba ukazuje to, ako jednoducho sa môžu rozplynúť ilúzie tých, ktorí veria v čistotu štátnej či súdnej moci. Medzi drobné slabosti by som zaradil niekedy zbytočné opisy atmosféry okolia, ale ináč som opisy privítal, ja osobne si rád potrpím na detailoch. Nezostáva mi nič iné než knihu vrelo odporučiť a tešiť sa na ďalšie tituly.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Peter Katrik
Peter Katrik
09.07.2012
Reagovať
Do detailov premysleny dej

Veľmi šikovne využité kauzy slovenskej politiky a spoločnosti v prospech dejovej línie. Niektoré detaily ma úplne vťahovali do deja - pochádzam z okolia Dubnice a časť príbehu odohrávajúci sa v Prejtej a Dubnici ma celkom dostal, presne som vedel o ktorú lokalitu sa jedná, čo mi umožnilo si precítiť dej ešte hlbšie. To isté platí aj o opisoch častí Bratislavy (pravdepodobne aj ostatných miest, ale tie už osobne nepoznám:). Veľmi veľa reality a "náhodných" podobností so známymi osobnosťami, čo dáva príbehu väčšiu váhu dôveryhodnosti. Veľmi sa mi páčil spôsob, akým boli opisované postavy v diele, ktorý spôsobil, že človek si k nim pri čítaní chtiac-nechtiac vytvoril citové väzby. O to viac boli zlomy v deji dramatickejšie a nedovolili knihu odložiť z ruky.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Danka Begáňová
Danka Begáňová
26.04.2012
Reagovať
výborná prvotina !!!

Vynikajúca kniha,niečo také s tematikou mafie som ešte nečítala.Zahrňa v sebe všetko čo k tomu patrí - podsvetie,politiku,políciu, ich vzájomné vzťahy a biznis.Napätie,drsnosť,sex a sila pomsty sú vyvážené láskou, jemnosťou a šťastím.Šmrnc dodáva knihe i dokonalá reálnosť opisu policajného vyšetrovania,detailnosť činnosti pitevne,až profesionálna znalosť zbraní a balistiky,nahliadnutie do dejín či psychológie..vidieť a cítiť že kniha nieje žiadny "rýchlokvas" ako sa niekedy slovenským autorom stáva,naopak je dokonale premyslená a spracovaná.Za ochotu priblížiť čitateľovi veci tak reálne a detailne autorovi tlieskam a ďakujem.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Prostitútka
Naša cena: 9,70 € (ušetríte 11%)
Piaty román autorky bestselleru Zlatokopka zachytáva netradičný príbeh mladej ženy, ktorá bola odjakživa terčom posmechu vďaka svojmu výzoru a...
Posledný prípad kapitána Čontoša
Naša cena: 6,50 € (ušetríte 24%)
Kniha víťaza súťaže detektívka 2014 Detektívny prípad, ktorý sa začína dvojnásobnou vraždou, sa síce odohráva v hlavnom meste, no mohol sa stať...
Zlatokopka
Naša cena: 9,70 € (ušetríte 11%)
V klenotníctve predávala diamantové šperky - najčastejšie zlatokopkám, ktoré prichádzali v sprievode svojich partnerov. Po čase sa sama stala...
Zlatokopka 2
Naša cena: 9,84 € (ušetríte 10%)
Jedna z najočakávanejších kníh tohto roku. Autorka Lucia Sasková ňou nadväzuje na svoj najúspešnejší román spred dvoch rokov. Zlatokopka sa v...
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Nesmieš ma milovať 2: Prekliaty tanzanit
Monika Wurm
Naša cena: 9,59 €
Prostitútka
Lucia Sasková
Naša cena: 9,70 €
Čierna hra: Vláda mafie
Jozef Karika
Naša cena: 13,26 €
V tieni mafie
Jozef Karika
Naša cena: 9,70 €
V tieni mafie II - Čas dravcov
Jozef Karika
Naša cena: 8,81 €
Keď láska zabíja
Adriana Macháčová
Naša cena: 8,81 €
Ďalšie knihy od autora
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Support
Michal Truban
Naša cena: 11,49 €
Si ako slnko
Táňa Keleová-Vasilková
Naša cena: 8,72 €
Montessori - Aktivity pre deti
Naša cena: 12,37 €
Kniha radosti
Dalajlama, Desmond Tutu, Douglas Abrams
Naša cena: 10,97 €
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €Ak chcete čerpať z kníh, nemusíte bývať v knižnici. (Mell)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 333 787,38 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička