Knihy
E-knihy
13,21 €

Bežná cena Bežne 13,24 €

Posielame do 9 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

   Povesť o Enochovi, ktorému anjel Uriel prikázal zachovať tajomstvá civilizácie, pretože jej hrozil zánik, môže obsahovať rovnako veľa pravdy ako tá o celosvetovej potope, o ktorej biblické a babylonské zdroje, ale už aj dnešná archeológia tvrdia, že nastala dávno predtým, než sa ľudstvo naučilo písať.
Ľudstvo je záhada hľadajúca vlastné vysvetlenie. Archeológovia na celom svete však zisťujú, že väčšina údajov o prehistorickej dobe v súčasných učebniciach je neadekvátna. A niektoré údaje sú celkom chybné... Prehistória, ako sme sa už učili, sa zakladá na niekoľkých predpokladoch, ktoré už nemôžeme považovať za platné. Vo svetle nových archeologických i astronomických poznatkov začíname inak rozumieť aj starým textom a ústnym podaniam o Nóachovi (Noemovi), staviteľovi biblickej archy, čo potopu prežil, aj o jeho praotcovi Enochovi. Ústne tradície slobodomurárstva tvrdia, že pred potopou existovala vysoko rozvinutá civilizácia a hovoria tiež o tom, ako všetko, čo bolo ľudstvu drahé a existovalo pred potopou, museli zrekonštruovať tí, čo ju prežili.
Sú to len mýty, alebo sú to zachované spomienky dávno stratených ľudí?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Urielov stroj - Christopher Knight, Robert Lomas
Chíramov kľúč - Christopher Knight, Robert Lomas
26,46 €
Ušetríte 0,68 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
414
Hmotnosť
630 g
Rok vydania
2002
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Remedium
Rozmer
150×210 mm
ISBN
8088993458
Naše katalógové číslo
11669

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

49 hodnotení

35
10
2
1
1

Andrej Žiak
Andrej Žiak
11.1.2016
Nech si každý spraví obraz
Áno priznávam, že v poslednom čase som ovplyvnený prúdom konšpiračných teórií a "skrytých" dejín našej spoločnosti. Ale na všetko sa snažím zhliadať cez optiku faktov a pramennej bázy. To čo som sa dozvedel v tejto knihe ma v mnohých ohľadoch slabšie povedané šokovalo. Aby sa na vedeckej úrovni cez množstvo prác demonštrovali impakty vesmírnych telies na našu Zem, čo v konečnom dôsledku výrazne ovplyvnilo celosvetový vývoj spoločnosti sa v dnešnej konvenčnej výučbe dejín neuvádza. Rovnako rôzne ďalšie fakty, ktoré nám autori predkladajú sa vymykajú bežnému náhľadu pre laicky vzdelaného človeka. Či možno veriť záverom, ktoré autori predkladajú je otázne, treba si to vyvodiť podľa každého uváženia. Čo ja osobne najviac vyzdvihujem na knihe je, že sa snažili pozošívať obrovské množstvo rôznorodých myšlienok do jedného radu, ten pekne zoradiť a zrazu sa pozrieť na síce nesúvisiace veci na prvý pohľad, ale pri bližšom logickom a vedeckom skúmaní nám dávajúce nový rozmer. Či Enoch bol v Škótsku, či ľudia tej doby predpovedali pád kométy, či Sumeri alebo Egypťania vybudovali svoje civilizácie na esveroeurópskej kultúre, to je všetko nad čím treba dlhšie uvažovať. Dôležité je nekonvenčnosť práce, autorov a samotný nahlad na až priveľmi prehliadanú problematiku.
Čítaj viac
ladislav.b
ladislav.b
21.3.2007
Názor čitateľa
celkom dobra kniha.
cital som uz aj lepsie knihy.
pravdou vsak je i to, ze za lepsie diela nepovazujem knihy D.Browna.
/ked je rec o sci fi :))/
Čítaj viac
22.8.2006
ako hovori kolega anonym..
vynikajuca kniha....pre tych ..ktory hladaju mystiku a scifi..a uprednostnuju ich pred realnym videnim faktov a historie... doporucujem vsetkym fanusikom sci fi....
Čítaj viac
Ivana
5.9.2005
súhlasím aj nesúhlasím s obsahom tejto knihy
Knihu som prečítala na jeden dúšok, je napísaná príjemným štýlom a keďže podobnú literatúru čítam už veľa rokov problematika mi cudzia nebola. Bola tam časť s ktorou som sa absolútne nestotožnila a preto som dala tejto knihe priemerné ohodnotenie. Rada by som tu otvorila diskusiu na tému Enocha a jeho proroctiev, pretože autori tvrdia, že proroka Enocha (Enoch je židovský predpotopný prorok) anjel Uriel doviedol do Škótska k megalitickým stavbám, ktoré slúžili ako astrologické obstervatória a oboznámil ho zo znalosťami o nebeských telesách a povedal mu o katastrofe, ktorá postihne ľudstovo - o potope sveta. To, že potopa sveta bola tu rozvádzať ani vyvracať nebudem, pretože tiež si myslím, že takáto globálna katastrofa ľudstvo skutočne postihla, ale....akým spôsobom sa Enoch dostal do Škótska - to mi z tejto knihy jasné nie je a druhá vec predsa podľa technicky presných Enochových popisov bolo zostrojené niečo úplne iné ako megalitické stavby v Škótsku. Enoch príliš puntičkársky popisuje svoje zážitky stretnutia s Bohom, aby sme ho nebrali vážne....A zamyslime sa nad tým, že Enoch nezomrel, ale si ho zobral Boh........
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Urielov stroj - Christopher Knight, Robert Lomas
Chíramov kľúč - Christopher Knight, Robert Lomas
26,46 €
Ušetríte 0,68 €

„Myslím, že prednášky nemôžu toľko prospieť ako čítanie kníh, z ktorých sa prednášky robia.“

Samuel Johnson