Knihy
E-knihy
7,89 €

Bežná cena Bežne 7,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

7,89 €

Viac o knihe

Praktická cvičebnica anglickej gramatiky maturitnej úrovne B2 je súčasťou série príručiek angličtiny pre maturantov YES! Pomôže vám efektívne sa pripraviť (nielen) na maturitnú skúšku a zvládnuť jednu z najťažších oblastí učenia sa cudzieho jazyka – gramatiku.

Nové doplnené vydanie obsahuje:

■ kompletný prehľad anglickej gramatiky v tabuľkách (v slovenčine), s príkladmi a výnimkami,
■ rôzne typy cvičení na precvičenie jednotlivých gramatických javov vo forme dopĺňania, priraďovania, spájania, voľby správnej odpovede, prekladu a porov­návania (navonok) podobných gramatických javov,
■ testy,
■ kľúč správnych odpovedí a vysvetlenie rozdielov medzi jednotlivými gramatickými javmi v precvičovaných úlohách,
■ prehľadnú tabuľku nepravidelných slovies, slovotvorby, falošných priateľov v jazyku (false friends) a gramatických časov.

Nové vydanie cvičebnice gramatiky je obohatené aj o vtipy, hádanky a "pikošky" viažuce sa k vybraným gramatickým javom. Naučte sa anglickú gramatiku s ľahkosťou a humorom!
Čítaj viac
Kúpte spolu
YES! Anglická gramatika - Cvičebnica + testy (B2) - Andrea Billíková, Elena Ciprianová
YES! Angličtina - nová maturita - vyššia úroveň + 2CD + DVD (B2) - Andrea Billíková a kolektív
26,58 €
Ušetríte 2,32 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
200
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Enigma
Rozmer
158×236 mm
ISBN
9788081330049
Naše katalógové číslo
115262

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

18 hodnotení

14
4
0
0
0

Kristína
21.2.2018
odporučam
učím sa z tejto knížky a je veľmi super, na precvičenie všetkeho:) som v maturitnom ročníku a myslím si, že knížka je dobrá práve pre maturantov, ale samozrejme aj pre samoukov a podobne. Je to take precvičenie všetkého v skratke + vysvetlivky
Čítaj viac
Jakub
2.10.2016
Môj názor.
Knihy obsahuje stručne viac menej aj podrobnejšiu gramatiku na úrovni B2. Dá vám veľmi dobrý prehľad čo sa týka gramatiky, ale po presedení niekoľko hodín a učení sa som prišiel na vážne nedostatky z môjho uhla pohľadu.

Strana 59 Jednoduchý prítomný čas chýba my tam vysvetlenie že sa v tretej osobe he,she,it na konci slovesa pridáva písmenko s a dalej že sa pri otázke pýtame Does he go out every day a nie Do he go out čo nieje vobec vysvetlene (vobec som to nenašiel) nieje tam vysvetleny zápor v tretej osobe typu She goes does not
a skratky does not doesnt............do not dont

Mala by tam byt tabulka typu že ako sa tvori veta pri každej osobe aj otázka.

Podme dalej strana 61 Jednoduchy minulý čas
chýba my tam taký detail pri tvorbe slovesa je tam napísane že 2 stlpec alebo + ed ale su tam aj take menšie vynimky priklad

love-- loved
admit--admitted,,,,,,,,,,,,,,,,travel---travelled...............hurry--hurried

Znova my tam chýba že pri ktorej osobe sa čo používa was alebo were nieje to tam napísane iba 3 vety
znova tam chyba zapor a skratky typu was not ---wasnt ----- tretia osoba were not ---- werent---

Priebehový minuly čas znova osoby ,zápor a tvorba slovies výnimky come--coming ,,,, agree--agreeing atd

strana 65 Jednoduchý predprítomny čas to iste čo v minulom osoby ,zápor a tvorba slovies výnimky


Dalej strana 76 Jednoduchy budúci dokonavý čas chýba mi tam vysvetlenie že sa používa treti stlpec to až pochopíte na cvičeniach že ho mate použit ale v gramatike pri vysvetleni to nieje to je chyba.

Dalej kedže je to asi kniha pre väčšiu úroven ale chýba my tam dni v týždni ,, časi a.m p.m

Týmto som nechcel nikoho úraziť ved ani ja nie som Boh ale sú tam nedostatky určite skúsení učiteľ angličtiny to vie (ja nie som). Ospravedlnujem sa za gramatiku písal som to na rýchlo ja nie som boh a možno sa mýlim.
Čítaj viac
10.8.2017
Názor čitateľa
Myslím, že to nijaké vážne nedostatky nie sú, nakoľko sa predpokladá, že keď si si vybral úroveň B2, tak už niečo musíš ovládať a toto, čo si vymenoval, sú absolútne základy, ktoré by si mal poznať a nie je potrebné to vysvetľovať znova, tak sa zameriavajú na dôležitejšie veci ako -s v 3. os. sg. v prít. jednod. čase alebo tvorba záporu a pod. Mal si si teda zvoliť B1, keď toto potrebuješ objasniť. Nijako neútočím ani nič podobné, len to podľa mňa nie je nedostatkom knihy, prajem pekný deň.
Čítaj viac
Monika Boháčová
Monika Boháčová
11.5.2016
Názor čitateľa
Knihu som si kupila na maturitu a odvtedz som ju uz pouzila vela krat aj na vzkoje skole. :) Strucny prehlad gramatiky par cviceni na precvicenie danej kapitoly.Super
Čítaj viac
Viera Chabadová
Viera Chabadová
11.5.2016
Výborná kniha
Kniha je podľa mňa úplne výborná, perfektne spracovaná, prehľadná. Nachádza sa tu veľa gramatických cvičení, slovíčok, úryvkov .... Skvelá pomôcka s úspešnej maturite. Odporúčam na 100 %.
Čítaj viac
Peter
1.5.2014
Super!
Je to u mňa najlepšia kniha Angličtiny akú som kedy mal, pobehal som po rôznych obchodoch a prelistoval veľa druhov, aj som kúpil veľa kníh ktoré neboli tak pekne spracované ako YES! . Odporúčam na 100%, nebudete ľutovať :)
Čítaj viac
Martin Štorcel
25.3.2014
Anglická gramatika úroveň B2.
Kniha "YES! Anglická gramatika - cvičebnica + testy (B2) je určená hlavne k príprave na maturitu z anglického jazyka po gramatickej stránke, ale i pre kohokoľvek, kto sa chce zdokonaliť v poznaní a praktickom používaní anglickej gramatiky na úrovni B2.

Knihu som kúpil pre moju neterku, ktorá bude maturovať o rok. Z môjho pohľadu kniha vyzerá byť dobre štrukturovaná a poskytuje zrozumiteľné vysvetlenia pe danú úroveň znalosti anglického jazyka.
Čítaj viac
Emm
20.1.2014
Odporúčam
Kniha je veľmi dobra spracovaná a odporúčam ju každému kto sa pripravuje na maturitu. Témy sú prehľadne spracované..so slovíčkami, gram. cvičeniami, readingami, listeningami či krátkymi úryvkami. Naozaj vynikajúca kniha!!!
Čítaj viac
Filip
21.3.2013
Názor čitateľa
Určite potešila obsahom ako aj rozsahom a bola dobrým spoločníkom na doučovaniach pred písomnou maturitou. Nenašiel som nič, čo by mi tam chýbalo. Odporúčam, ako dobrého pomocníka pred písomnou maturitou.
Čítaj viac

Kúpte spolu
YES! Anglická gramatika - Cvičebnica + testy (B2) - Andrea Billíková, Elena Ciprianová
YES! Angličtina - nová maturita - vyššia úroveň + 2CD + DVD (B2) - Andrea Billíková a kolektív
26,58 €
Ušetríte 2,32 €

„Kniha je záhrada, ktorú môžeš nosiť vo vrecku.“

Arabské príslovie