Knihy
E-knihy

Deti môjho srdca - príbehy pokračujú

Vydavateľstvo
Evitapress, 2011

Unikátna kniha zachytávajúca skutočné osudy detí, ktorých detstvo poznačilo onkologické ochorenie. Jej autorka Peggy Pažitná pracuje ako zdravotná sestra na detskej onkológii v Bratislave už osemnásť rokov...

Čítaj viac

11,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Unikátna kniha zachytávajúca skutočné osudy detí, ktorých detstvo poznačilo onkologické ochorenie. Jej autorka Peggy Pažitná pracuje ako zdravotná sestra na detskej onkológii v Bratislave už osemnásť rokov. Za ten čas zažila desiatky smutných odchodov do večnosti, návratov detí na oddelenie po rokoch, ale aj definitívnych uzdravení. Jej život ovplyvnili aj situácie, ktoré nie sú celkom z tohto sveta...

Spoznajte osudy detí, ktorým nebolo dopriate dožiť sa plnoletosti, ale aj tých, ktoré nad chorobou zvíťazili a dnes na ňu, ako dospelí ľudia, v tejto knižke spomínajú.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
239
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Evitapress
Rozmer
120×185 mm
ISBN
9788089452378
Naše katalógové číslo
115251

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

14 hodnotení

11
1
2
0
0

Andrea
7.3.2017
Andrea
Knižky od Gitky som prečítala behom dvoch dní aj so slzami v očiach pretože dosť detí sme poznali aj mi.Spisovateľku poznám osobne,lebo aj já som strávila dosť dlho na onkológii so svojim synom,kde pracovala aj naša Gitka prezývaná Peggy.Je to úžasná žena,ktorá nám na onkológii dosť pomáhala a povzbudzovala syna Jakuba.Peggy patrí veľká vďaka,že je taká aká je a nepretvaruje sa.Vďaka patrí aj celému personálu na onkológii.Knižky odporúčam prečítať každému,aby pochopili deti a ich rodičov ako všetko ťažko prežívajú toto veľké trápenie.Viem o čom píšem.
Čítaj viac
&&veronika
14.1.2013
....
Knihu hodnotím pozitívne prečítala som ju za pár dní... Zvlásť ma mrzí osud Ondra ktorý mi prišiel ako veľký bojovník a vyzeral sympaťák škoda, že v knihe chýbal jeho príbeh...
Čítaj viac
Katarína
9.4.2012
Názor čitateľa
Mirka, reagujem na Teba, že prečo nebol v knižke spomínaný Ondrej . Keď vyšla knižka, brala som za samozrejmé, že bude článok o Človeku, akým bol práve Ondro. Len samotná autorka vie, prečo o ňom neposkytla viacej zocelených informácií, ktoré by čitateľa uviedli do obrazu, keďže ostatní pacienti ho spomínali vo svojich článkoch. Mrzí ma to, a knižku považujem za sebaprezentáciu autorky a nie tých detí, dnes už dospelých ľudí.
Čítaj viac
K
23.1.2012
Názor čitateľa
Niektoré veci sú medzi nebom a zemou. Krásne a skutočné. O to krajšie.
Čítaj viac
Veronika
Veronika
22.1.2012
Názor čitateľa
Táto kniha ma úplne chytila za srdce :) Kúpila som ju mamine na Vianoce a veľmi sme s ňou boli spokojné. Prvá kniha pri ktorej som plakala! Proste jak sú tie životy a problémy opísané..Nikdy som si nevedela predstaviť aké to je, čo musí rodina prežívať..No nanešťastie sa táto zákerná choroba vyskytla aj v našej rodine :/ Ale veríme, že všetky takéto príbehy sa budú končiť len šťastne :) Knihu odporúčam! :)
Čítaj viac
Miška
10.12.2011
Názor čitateľa
Úžasná knižka..Útla svojím formátom, ale nabitá príbehmi a emóciami a vzácnejšia o to viac, že sú všetky až príliš skutočné.Autorka v nej vykresľuje príbehy, v ktorých sa bojuje o to najcennejšie - o život. Keď máte pochybnosti o tom, aké hodnoty sú tie naj, nájdete ich na stránkach tejto knihy...je plná lásky k ľuďom, lásky k dieťaťu, plná priateľstva a ešte je v nej ako hovorí s obľubou autorka knihy, niečo "medzi nebom a zemou"...Želám všetkým čitateľom, aby z nej načerpali veľa pozitívnej energie, povzbudenia a sily do každodenných prekážok, ktoré popri príbehoch detí v knihe budú vidieť možno v úplne inom svetle....Peggy,ďakujem,dala mi strašne veľa...:)
Čítaj viac
Mária
22.11.2011
Názor čitateľa
Je to úžasná kniha. Odporúčam ju každému, kto si potrebuje zopakovať, čo je zmyslom tohto života. Tak ako píše Michal, táto kniha Vás určite posunie dopredu. Aj prvá kniha od p. Pažitnej je veľmi veľmi dobrá. Milá Gitka, ďakujem, že ste ju napísali. Želám Vám, aby láska, ktorú prejavujete "svojim deťom" bola nevyčerpateľná!
Čítaj viac
mirka
19.11.2011
Názor čitateľa
Kniha v ktorej som oplakala každý jeden príbeh.. a to som zvyknutá čítať náročné knihy...obdivujem všetkých v knihe spomínaných aj tých ktorý sa do ne nedostali...Celý čas som čakala že posledný príbeh bude Ondrejkov príbeh ktorého všetky deti spomínali, tak ma potešila aspoň jeho fotografia...vyžaruje z neho optimizmus.. :( Určite odporúčam prečítať !!!!
Čítaj viac
Michal
18.11.2011
SUPER
Táto kniha je fakt super... Človeku dá mnoho podnetov na rozmýšľanie. Hodnotím ju veľmi pozitívne, pretože je to jedna z mála kníh, ktorá podnieti človeka k uvažovaniu o živote, o jeho zmysle. Niektoré príbehy sú smutné, no niektoré majú aj šťastný koniec. Táto kniha mi priblížila aspoň trochu, ako to "beží" na detskej onkológii a s čim sa tieto deti a ich rodičia musia popasovať. Je až neskutočné, ako tieto deti vedia bojovať a aj v tom nešťastí sa snažia byť silnými a pozitívnymi. Musím však po prečítaní tejto knihy vzdať hlbokú úctu všetkým, ktorý na tak náročnom oddelení pracujú, pretože to musí byť maximálne vyčerpávajúce a hlavne po psychickej stránke. Ďakujem autorke tejto knihy p. Pažitnej, že tieto príbehy a skúsenosti dala na papier. Všetkým Vám prajem hlavne veľa zdravia a verte mi, že táto kniha stojí za prečítanie. Ak by ste si v tomto roku mali kúpiť už iba jednu jedinú knihu, tak nech je to táto, lebo Vám to určite ľudský niekam posunie.
Čítaj viac


Vydavateľstvo Evitapress sa časom vyprofilovalo na spoločnosť, pod hlavičkou ktorej vydávajú svoje knižky najčítanejšie slovenské autorky. Našimi čitateľmi sú hlavne ženy, ku knižkám z Evitapressu ich pritiahli ich námety, uveriteľnosť a moderný súčasný jazyk našich spisovateliek. Najžiadanejšie „príbehy, ktoré píše život“ vydávame v edícii Evitovky, pre naše najmladšie čitateľky v tínedžerskom veku máme Evitínky, pre milovníčky romantických príbehov Srdcovky, pre tých, čo milujú napínavé romány Detektívky a unikátne kúsky vydávame v edícii Špeciáne.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Evitapress vznikol v roku 2007 a bola to viac-menej náhoda. Evita Urbaníková ponúkala rukopis svojej prvej knihy Všetko alebo nič viacerým slovenským vydavateľstvám, no žiadne z nich o ňu nemalo záujem. Evita sa rozhodla zariskovať a knihu vydala sama.Jej neuveriteľný úspech ju povzbudil natoľko, že založila vlastné vydavateľstvo Evitapress, ktoré má dnes už v portfóliu viac ako 50 knižných titulov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Podľa príbehu, ktorý je v knihe zachytený, podľa jeho spracovania, a v neposlednom rade podľa toho, ako sa autor stavia k prípadnej spolupráci. Máme jasnú predstavu o knižkách, ktoré vydávame, takže máme radi autorov, ktorí komunikujú, pozitívne pristupujú k pripomienkam a stávajú sa členmi našej „evitapressáckej“ rodiny.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Tým, že nevsádzame na kvantitu, ale stále si držíme číslo do 20 titulov ročne, si vieme ustrážiť kvalitu každej knižky a sme hrdí na všetky.

Čítaj viac