Knihy
E-knihy
5,69 €

Bežná cena Bežne 5,99 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Svetoznámy francúzsky spisovateľ Romain Rolland vo svojich dielach i v novele Peter a Lucia vyjadruje silný protest proti nezmyselnosti vojny a kritiku vtedajšieho spoločenského poriadku. Dejovú líniu tvorí jemný príbeh tragickej lásky študenta Petra a amatérskej maliarky Lucie na pozadí prvej svetovej vojny. Mladí ľudia sa stretnú vďaka náhode, no ich silné puto ich izoluje od vonkajšieho sveta – vojny a jej dôsledkov. Láska sa stáva pre nich útočiskom, žijú iba pre ňu. Pod vplyvom Lucie sa v Petrovi, synovi meštiackej rodiny hrdej na svoju stavovskú príslušnosť, rodí nezávislé myslednie, odpor voči vojne a nezmyselnému zabíjaniu. Zaľúbenci umierajú po bombardovaní Paríža na Veľký piatok 1918 v troskách chrámu. Esej Empedokles z Akraganta popisuje dobu a filozofiu starogréckeho filozofa a básnika. Dielo bolo napísané koncom prvej svetovej vojny a toto je prvý preklad do slovenčiny.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
106
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
SnowMouse Publishing
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788089465170
Naše katalógové číslo
115036

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

15 hodnotení

12
2
1
0
0

Marek Snopek
Marek Snopek
3.1.2016
Nemám slov
Knihu som čítal už trikrát a nikdy mi neponúkla menej, skôr naopak. Jednoznačne najčistejšie zobrazenie citu, s akým som sa v literatúre stretol. Neviem, či sa v tomto aspekte niekto Rollandovi priblíži.
Čítaj viac
Eliška
31.8.2015
Názor čitateľa
Knihu som čítala ako povinnú literatúru, ale oslovila ma, autor neuveriteľne presne vystihol situáciu :) jeden z najlepších romantických príbehov, odporúčam prečítať každému.
Čítaj viac
Jarmila
31.3.2014
Názor čitateľa
Krásna klasika. Kupovala som ju ako povinné čítanie pre dcéru, prečítala som si ju však opäť aj ja. Je to opakovaná krása.
Čítaj viac
Anna
30.3.2013
Názor čitateľa
vynikajúce dielo, nádherný príbeh, vrelo odporúčam! :)) malý formát knihy je veľmi praktický a príjemný, pozitívne hodnotím túto edíciu
Čítaj viac
Kinga Kiripolská
Kinga Kiripolská
22.8.2012
MILUJEM TOTO DIELO
Toto dielo som čítala ešte na strednej ako povinné čítanie. Po prvom prečítaní ma dostala a prečítam si ju viackrát za rok. Je to pre mňa také oddychové čítanie, aj keď to končí tragicky, ale príbeh, kt. prežívajú hlavné postavy je pre mňa veľmi romantický a fascinujúci. Vrelo odporúčam
Čítaj viac

Romain Rolland sa narodil 29. januára 1866 v Clamecy v notárskej rodine. V roku 1880 sa Rollandovci presťahovali do Paríža, kde Romain študoval rétoriku a filozofiu. Ďalej študoval na na lýceu Ľudovíta Veľkého. Bol spolužiakom Paula Claudela a André Suaresa. V júni 1913 sa stal nositeľom Veľkej ceny francúzskej akadémie za literatúru a v roku 1915 nositeľom Nobelovej ceny za literatúru. Umrel 30. decembra 1944 vo Vezelay. Pochovaný bol v Clamecy, neskôr jeho telo previezli do Breves.

Romány: Colas Breugnon, Očarená duša, Ján Krištof, Clérambault, Peter a Lucia.
Historické a filozofické drámy: Aërt, Svätý Ľudovít, Porazení, Príde čas, Montespanová, Tri zamilované, Divadlo revolúcie (Kvetná nedeľa, Štrnásty júl, Vlci, Triumf rozumu, Hra o láske a smrti, Danton, Leonidy).
Biografie: Beethovenov život, Hudobníci minulosti, Hudobníci prítomnosti, Haendel, Cesta za hudbou minulosti, Beethoven, veľká doba tvorivosti, Spomienky na Richarda Straussa, Michelangelo, Život Tolstého.

Čítaj viac

Vo vydavateľstve SnowMouse Publishing oživujeme klasické literárne diela, pretože chceme, aby boli tieto poklady dostupné a príťažlivé aj pre dnešného čitateľa. Nové preklady, dizajn a ilustrácie, ktoré pripravujeme, ladia s duchom príbehu a pridávajú mu na hodnote. Tešíme sa, ak sú naše knihy príjemným zážitkom.

Čítaj viac