Knihy
E-knihy

Bratislava: atlas sídlisk 1950 - 1995

Bratislava: Atlas of Mass Housing 1950 - 1995

Slovart, 2012
Vydavateľstvo
Slovart, 2012

Monografia Bratislava: atlas sídlisk, 1950 - 1995 / Bratislava: Atlas of Mass Housing, 1950 – 1995 predstavuje históriu, spoločenské, ekonomické, urbanistické a architektonické súvislosti výstavby sídlisk v druhej polovici 20. storočia na území Bra

Čítaj viac

24,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Monografia Bratislava: atlas sídlisk, 1950 - 1995 / Bratislava: Atlas of Mass Housing, 1950 – 1995 predstavuje históriu, spoločenské, ekonomické, urbanistické a architektonické súvislosti výstavby sídlisk v druhej polovici 20. storočia na území Bratislavy. Autori analyzujú každé panelové sídlisko v meste z hľadiska urbanistickej štruktúry, konštrukčných a architektonických stránok, bilancujú obytné plochy, vybavenosť sídlisk, zeleň aj dopravu v pôvodnom návrhu a upozorňujú na špecifiká vzniku a výstavy sídlisk. Publikácia približuje významnú etapu bytovej výstavby na Slovensku a v druhej polovice 20. storočia, najmä panelových sídlisk, a uvádza fakty aj informácie, z ktorých mnohé ešte neboli publikované. Text je v slovenčine aj angličtine. Autori / rky: Henrieta Moravčíková, Mária Topolčanská, Matúš Dulla, Katarína Haberlandová, Slávka Toscherová, Peter Szalay, Soňa Ščepánová.

Autorka Henrieta Moravčíková je nositeľkou Ceny prof. Martina Kusého 2014 za publikačnú a vedeckú činnosť za monografiu Friedrich Weinwurm - Architekt/Architect. Podobne Juraj Heger a Vydavateľstvo Slovart, ktoré túto monografiu vydalo, získali Cenu prof. Martina Kusého 2014 za vydavateľskú činnosť v oblasti architektúry.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
1080 g
Vydavateľstvo
Slovart
Väzba
flexi väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
114748
Rozmer
175×260 mm
Rok vydania
2012

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Martin Jánsky
14.2.2013
Názor čitateľa
Je to síce pekné, ale prečo sa všetko obmedzuje len v intenciách Bratislavy, bolo by vhodné takúto publikáciu zamerať aj na ostatné sídliska na Slovensku, viac dobových fotografií z výstavby, sumár všetkých panelových sústav s podrobnými pôdorysmi, atypickými sekciami ( lomené, rohové... ). Myslím si ,že taká kniha by mala veľký ohlas u verejnosti, keďže dnes panuje panelákový boom čo sa týka kúpy bytov, a ľudia by mali aspoň prehľad o výhodách a nevýhodách sústavy toho ich bytu a zároveň by fungovala aj ako príručka pri výbere ( sú lepšie aj horšie panelové sústavy ).
Čítaj viac
Marek
2.12.2014
Názor čitateľa
Publikácia s podrobnejšími údajmi o panelových sústavách nájdete v v dvoch dieloch OBNOVA BYTOVÝCH DOMOV DO ROKU 1970 A OBNOVA BYTOVÝCH DOMOV PO ROKU 1970 od kolektívu prof. Sternovej. Neviem však či je ešte v predaji.
Čítaj viac
Samuel Muránsky
Samuel Muránsky
17.2.2012
Nie pre kazdeho, ale...
...pokial Vas zaujima historia vystavby bytovych domov v Bratislave tak ju musite mat.. na priblizne 30 stranach velmi pekne zhrna socialne, polticke a ekonomicke aspekty vystavby bytovych domov v danom obdobi a dalej ponuka detailne data a zaujimave fotky jednotlivych sidlisk, pricom tiez kratko zmienuje aspekty ovplyvnujuce danu vystavbu. Spracovanie je vynikajuce, jedine co by sa dalo vytknut su malo detailne mapy. Kazdopadne je to must-have pokial vas zaujima tato oblast.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac

„Múdrosť nie je v starých hlavách, ale v starých knihách.“

Guevara