Knihy
E-knihy

Historica

  Slovart, 2011
  Vydavateľstvo
  Slovart, 2011

  Táto kniha je encyklopedickou učebnicou svetových dejín. Viac ako 1 200 historických máp, všetky vytvorené po prvý raz pre túto knihu, viac ako 300 chronologických tabuliek a viac ako 20 000 historických faktov sprostredkúva dejiny sveta...

  Čítaj viac

  39,90 €

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Táto kniha je encyklopedickou učebnicou svetových dejín. Viac ako 1 200 historických máp, všetky vytvorené po prvý raz pre túto knihu, viac ako 300 chronologických tabuliek a viac ako 20 000 historických faktov sprostredkúva dejiny sveta z globálneho hľadiska, vizuálne, tabuľkovo a pedagogicky.

  Pri tvorbe historických máp sa kládol dôraz na prehľadnosť. Záznamy sa optimalizovali tak, aby boli jednoznačné, ľahko zrozumiteľné a dali sa dobre zapamätať. Krátke záznamy v chronológii sa koncentrujú na dôležité udalosti dejín. Tam, kde je to potrebné, sú súvislosti vysvetlené v glosári na tej istej dvojstránke. Mapy vyplývajú z chronológie a opačne.

  Kartografia, chronológia a glosár sú v neustálom dialógu. Každá dvojstránka je sama osebe malou lekciou dejín. Pre každú z 230 dvojstránok si rezervujte asi 20 minút času, tak si tieto svetové dejiny preberiete asi za 80 hodín a dúfame, že s nami budete súhlasiť, že zriedkakedy bolo učenie dejepisu také zábavné.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  512
  Hmotnosť
  3060 g
  Rok vydania
  2011
  Väzba
  pevná väzba s prebalom
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  Slovart
  Rozmer
  245×308 mm
  ISBN
  9788055604879
  Naše katalógové číslo
  114281

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  4,9 / 5

  41 hodnotení

  35
  6
  0
  0
  0

  Jana Palcútová
  Jana Palcútová
  23.11.2017
  Milujem históriu, a táto kniha splnila všetky moje očakávania. Je prehľadná a obohacuje o poznanie. Vrelo odporúčam historikom aj nehistorikom, je to skvelá publikácia !
  Čítaj viac
  Jarmila K.
  7.1.2014
  Názor čitateľa
  Knižku som kúpila pod stromček svojmu manželovi. Pripomínam, že manžel je odborník na všeobecné dejiny, preto býva dobrým kritikom (má veľmi dobrý prehľad v odbornej literatúre). Knižka ho nesmierne potešila. Cez sviatky do nej neustále nazeral, študoval mapy, ktorých je tam tuším 1600 a ako sám povedal, toľko máp môže človek študovať podrobne do konca života:):). Takže táto knižka bola ohodnotená známkou najvyššou. Odporúčame aj "fajnšmekrom":)
  Čítaj viac
  Michal
  7.1.2014
  kvalita za rozumnu cenu
  Kniha predcila moje ocakavania. Necudoval by som sa keby bola i drahsia.
  Čítaj viac
  Eva
  30.12.2013
  Krásna a hodnotná kniha
  Knihu som kúpila dcére na Vianoce, nakoľko ju zaujíma história. Veľmi sa jej potešila, zaujali ju kvalitne spracované historické mapy a popisy k nim. Vrelo ju doporučujem všetkým, čo sa zaujímajú o históriu i laikom, pretože kniha je zostavená veľmi prehľadne a zrozumiteľne.
  Čítaj viac
  Veronika
  25.12.2013
  Historica na 1
  Knihu som kúpila manželovi k narodeninám, ktoré má 24.12. Sama som ju prelistovala a som s ňou spokojná. Verím, že manželovi, ktorého zaujíma história, sa zapáči.
  Čítaj viac
  Jana Palcútová
  Jana Palcútová
  18.12.2013
  Názor čitateľa
  Knihu som si kúpila pre svoju zálubu o historiu. Mal ju priniesť Ježiško, ale neodolala som a z mojho pohladu je velmi dobrá :)
  Čítaj viac
  Jana
  15.12.2013
  Historica
  Knihu som kúpila ako darček pod stromček, takže detailnejšie ju preštudujeme počas Vianoc, ale chcela som ju aspoň letmo prelistovať - a musím povedať, že splnila moje očakávania - ten nápad s mapami, to usporiadanie, je super - a ja verím, že moj výber poteší aj obdarovaného.
  Čítaj viac
  15.12.2013
  Názor čitateľa
  Veľmi pekne spracované historické udalosti, kupovala som ju ako darček, ale pred tým než som ju darovala neodolala som, a prezrela som ju takmer celú.
  Čítaj viac
  ján
  14.12.2013
  Názor čitateľa
  len som ju prelistoval páči sa mi na prvý pohľad, druhý bude keď si ju vyberieme z pod stromčeka....
  Čítaj viac

  Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

  Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

  Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

  A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

  "Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

  Čítaj viac

  „Tvoja knižnica je tvojím rajom.“

  Erazmus Rotterdamský