popis
To prejde

To prejde   

Tamara Tainová  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2011
Bežná cena: 9,95 €
Naša cena: 9,45 €
Ušetríte:5% (0,50 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Zvyčajne posielame do 2 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 272 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia To prejde
Prológ

Pred stáročiami istá indická princezná navštívila múdreho pustovníka a dala mu prsteň s prosbou, nech tam vyryje slovko, ktoré by ju potešilo v zármutku a varovalo, keď sa bude cítiť priveľmi šťastná. Keď jej pustovník po niekoľkých dňoch prsteň vrátil, bolo na ňom vyryté: „To prejde."

Z obsahu

Mladý novinár Boris je úplne obyčajný chalan, ktorý pracuje v malej redakcii uprostred hlavného mesta. Má milujúcich rodičov, citlivú kamarátku Sofi a skvelého kolegu Leoša, ktorého humor ho drží nad vodou počas vyčerpávajúcich spravodajských zmien.
V okamihu, keď nachádza svoju veľkú lásku, zasiahne do jeho života nečakaná tragédia a jeho usporiadaný svet sa rozsype na kusy.

Ako sa vyrovná Boris s tragickou stratou? Aké tajomstvo ukrýva jeho krehká kamarátka Sofi? Kto je neznáme dievča z blogu, ktorého spoveď Borisom otrasie?

Aj vo svojom druhom románe Tamara Tainová zostáva verná údernému a sviežemu rozprávačskému štýlu, ktorý vám umožní prežívať nielen rôzne vtipné a menej vtipné peripetie zo života hlavného hrdinu, ale dovolí vám nazrieť aj do zákulisia spravodajskej redakcie, zavedie vás do blízkosti prebudeného islandského vulkánu a odhalí odvrátenú stranu rodičovskej lásky...

O autorovi

Tamara Tainová je spisovateľka, ktorá sa nebojí výziev ani kontroverzných tém.
Už pri svojej prvej knihe s názvom "Je to inak, mami..." siahla po námete, ktorý je predmetom mnohých diskusií a rozdeľuje slovenskú verejnosť na dva tábory. Príbeh o mladom gayovi napísala s takou presvedčivosťou, že okamžite vzbudila zvedavosť, kto sa v skutočnosti skrýva pod týmto menom. Pri druhej knihe so zaujímavým názvom "To prejde" zabŕdla do ďalšej tabuizovanej témy a napísala príbeh, ktorý ohromí svojou autentickosťou.


Podrobnosti

 • Počet strán: 272 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 130×210 mm
 • Hmotnosť: 390 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788055604008
 • Rok vydania: 2011
 • Naše katalógové číslo: 113017

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: To prejdeZdieľať

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 41 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.
Gabriel Galgóci
Gabriel Galgóci
11.10.2015
Reagovať
Ďakujem, že vyšla táto kniha

Voľné pokračovanie knihy JE TO INAK MAMI. Veľmi som sa potešil keď vyšla táto kniha. Hlavný hrdina Boris je úžasná postava, ktorá ma vždy prekvapí. Autorka vás dostane svojim kvalitným štýlom písania do stavu, že knihu ťažko odložíte z ruky. Veľmi sa mi páči ako dokáže človeka dostať do deja príbehu. Postavy sú krásne vykreslené a kniha sa veľmi dobre číta. Vrelo odporúčam!
Tamara Tainová ďakujem že píšete a tešíte nás vašou kvalitnou prácou.
A už sa teším na tretie pokračovanie v knihe MILUJEM KOHO CHCEM...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Ivan Pavlačič
Ivan Pavlačič
26.05.2015
Reagovať
Názor čitateľa

Prečítal som voľné pokračovanie knihy Je to inak, mami, ktoré má názov "To prejde". Opäť som ho hltal. Je neuveriteľné, ako reálne vie zachytiť autorka problémy a príbehy postáv v knihe, je to hotová psychologička. Som rád, že v druhom pokračovaní sa rozvinul aj príbeh Sofi, hoci by sa zišlo aj tretie, v ktorom by sme zistili viac o jej osude. Mrazilo ma, keď som čítal o jej vzťahoch s rodinou, v detstve, vyznanie blogerky.
Okrem toho prekrásny obal knihy!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Tamara
Tamara
03.06.2015

Ivan, tretie pokračovanie príbehu je už vo vydavateľstve :)

Nahlásiť recenziu
Soňa
Soňa
27.11.2014
Reagovať
Pre mňa áno...

Práve som opäť prečítala pokračovanie o Borisovi. V čase, keď vyšla táto kniha som nemala vo zvyku komentovať prečítané knihy na tomto portáli , tak to robím práve teraz s odstupom času: Musím povedať/napísať, že úprimne obdivujem schopnosť Tamary Tainovej nenásilne zakomponovať do deja veci spoločenské, práve aktuálne a tak dať príbehu punc autentickosti, skutočnosti, reálnosti. Aj to je ten správny recept ako vtiahnuť čitateľa priamo do deja príbehu tak, že doslovne prežívame osudy vykreslených postáv na vlastnej koži. Tamare Tainovej to jednoducho píše, profily jej hlavných postáv sú pre nás plastické, majú formát 3D, Tamara ide do hĺbky pri vykresľovaní jednotlivých postáv a my tak máme pocit, že ich poznáme, že rozmýšľajú a konajú ako my, dej každého príbehu sa kĺže plynule, zmysluplne bez násilných zvratov prerušení a chaosov, nemáte šancu sa a v ňom nezmyselne stratiť a zablúdiť. Ja tak vnímam všetky knihy od Tamary Tainovej. Prvú časť príbehu o Borisovi knihu „Je to inak mami“ som odvtedy, ako vyšla, prečítala už trikrát a netajím sa tým, že Boris je odvtedy moja „srdcofka“. Aj preto sa už teraz veľmi teším na avizovanú tretiu knihu o Borisovi.
Tamarine knihy, to je úplne niečo iné, ako všetky tie príliš farebné rýchlo-kvas-romány do kabelky, ktoré nás v ostatnom čase zahlcujú a na ktoré si už o týždeň po prečítaní ani nespomenieme, lebo v nás nezanechajú žiadnu emociálnu stopu.
Ďalej odporúčam: vynikajúcu knihu od Tamary Tainovej – „Nemôžem ti povedať viac“, príbeh moderátorky Laury a jej priateľky a susedy Rebeky s nádychom nevyslovených tajomstiev s prvkami soft-thrilleru a rovnako aj výbornú novinku „Dievča, ktoré sa bálo sovy.“

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (10)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
30.07.2014
Reagovať
Názor čitateľa

veľmi pekne napísaný príbeh, odporúčam

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (10)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Peter Burian
Peter Burian
24.05.2014
Reagovať
Super

Tak po prvej knihe "Je to inak, mami" som sa dostal aj k tomúto pokračovaniu ako neknihomol. A zase raz musím tlieskať Tamare za knihu ktorá mi dokázala potlačiť moju nechuť ku knihám zo školských čias a dala mi znova a zas pocit, že knihy majú zmysel. (A to mám 20 r.) :) Ale poďme ku knihe. Tu nemám čo vytknúť. Tamara v nej rieši občas bežné situácie alebo potom aj situácie ktoré nie všetci vidíme a často krát nie všetci dokážeme pochopiť. Postava Sofi je priam neoddelitelná od tej postavy Borisa. Musím povedať že táto kniha mi nedala len príbeh ale aj veľa ponaučení a rád do života. Som rád že sa niekto konečne odhodlal písať o takých veciach ako sú v tejto knihe. Mám rád veci, z ktorých ide nejaká emócia alebo dobrá myšlienka. A to sa Tamare určite podarilo. Dúfam, že aj tretie voľné pokračovanie na blogu autorky, ktoré akosi "zastalo" pred asi rokom, bude mať svojú plnú a knižnú podobu. :) (A špeciálne ďakujem autorke za postavu Áron-a, nebudem rozpitvávať)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
12.05.2014
Reagovať
Názor zákazníka

Veľmi príjemné voľné pokračovanie prvej knihy, ktorú, žiaľ ešte nemám prečítanú aj napriek tomu, že pracujem s knihami. :)
Aj keď viem, ako dopadne chcem si ju prečítať dokonca, a to sa stáva umňa veľmi ojedinele :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Tomaš Slavik
Tomaš Slavik
12.03.2014
Reagovať
ina kniha
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?
Nahlásiť recenziu
Pati
Pati
25.10.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Táto kniha je jednoducho úžasná. Vďaka nej som pochopila niektoré veci ktoré sa mi v živote stali. Sofia mi bola veľmi blízká, keďže máme podobný osud a Boris je výnimočná osoba. Túto knihu odporúčám každému !!! Teším sa na ďalšiu časť Borisovho príbehu.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Tibor
Tibor
12.02.2013
Reagovať
Dokonalé

K tejto autorke ma doviedol kamarát. Ukázal mi prvú časť a doslova nanútil nech si to prečítam. Prvá stránka šla ťažko no hneď som sa zahĺbil do čítania a zrazu len stránky ubiehali a ja som sa ani nenazdal, už bolo po knihe. Prvý diel bol úžasný, neveril som že niekto dokázal tak dokonalo opísať život gaya a viac ma prekvapilo že to písala žena. V tom dieli boli mnohé momenty, pri ktorých sa mi tisli slzy do očí, no neubránil som sa im ku koncu knihy. Skončilo to veľmi skoro a nečakane a tragicky a i keď som to dočítal v škole, slzám sa ubrániť nedalo. Nechcel som si pripustiť, že už nie je pokračovanie, že môj život s príbehmi Borisa skončil. O pár mesiacov som však objavil tento diel- diel druhý To prejde. Bez váhania som sa pustil do čítania. Bola neskutočná. Druhým dielom som sa úplne zamiloval do Borisa, prežíval som jeho problémy a radosti a ani neviem ako, preniesol som si ho do reálneho života. Veľakrát som ho chcel objať keď mu bolo zle a smutno, chcel som mu povedať že to prejde a všetko bude dobre. Bohužiaľ nešlo to, bola to len kniha. Dnes som ju dočítal a fakt nemôžem uveriť že p. Tainová dokázala napísať tak úžasný román. Stal sa mi bibliou života, možno len kvôli dokonalosti deja, možno len tým že viem, ako sa Boris cítil, kedže sám som gayom. Ďakujem za tu krásne dve knihy a pevne dúfam, že bude aj tretí diel tohto príbehu. Fakt som zvedavý ako moja láska bude ďalej žiť.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (13)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Zuzana
Zuzana
16.01.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Kniha od Tamary Tainovej „To prejde“ je úžasným, skvelým, spontánnym pokračovaním knihy „Je to inak mami“. Tamara sa dokáže fantasticky vcítiť do vnútra človeka, ovláda reč tela, očí, duše! Je rodený psychológ, ktorý vie, na ktorej strane barikády je dobro a kde zlo. Svoje myšlienky, nálady, úvahy vie nádherne skrývať medzi riadky ,čo núti čitateľa rozmýšľať. V prvom rade však núti zamyslieť sa nad nami a našou skazenou dobou. Nad tým, či si všímame ľudí okolo seba, alebo sme posadnutí len sami sebou. Poukazuje na hodnoty, ktoré akoby sa z našich životov vytrácali: priateľstvo, rodina, láska! Jej knihy sú venované pre všetky generácie. Pre všetky staré mamy, ktoré sa s pojmom homosexualita nestretli a je im neznámy a svoje vnúčatá milujú také aké sú, pre rodičov, ktorí by mali milovať svoje deti také aké sú, mali by si ich prečítať dcéry, ktoré nie sú šťastné a majú pocit, že sú malo milované...Kniha „Je to inak mami“ nie je plná vášne, ale je plná porozumenia a správnych rozhodnutí. Je balzamom pre dušu! Zuzana: verná čitateľla Tamary Tainovej!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Prízraky na Devíne
Naša cena: 9,00 € (ušetríte 25%)
Juraj Červenák prichádza s ďalším pokračovaním príbehov Černokňažníka Čierneho Rogana a jeho verného vlčieho spoločníka Goryvlada. Černokňažník je...
Červený kapitán
Naša cena: 6,19 € (ušetríte 11%)
Pri rekonštrukcii starého cintorína v centre Nášho Mesta vykopú robotníci truhlu s pozostatkami bývalého kostolníka z kostola svätej Barbory....
Červený kapitán
Naša cena: 8,86 € (ušetríte 11%)
Pri rekonštrukcii starého cintorína v centre Nášho Mesta vykopú robotníci truhlu s pozostatkami bývalého kostolníka z kostola svätej Barbory....
Prízraky na Devíne
Naša cena: 5,90 € (ušetríte 51%)
Juraj Červenák prichádza s ďalším pokračovaním príbehov Černokňažníka Čierneho Rogana a jeho verného vlčieho spoločníka Goryvlada. Černokňažník je...

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Prízraky na Devíne
Juraj Červenák
Naša cena: 9,00 €
Červený kapitán
Dominik Dán
Naša cena: 6,19 €
Červený kapitán
Dominik Dán
Naša cena: 8,86 €
Vôňa neba
Ivana Ondriová
Naša cena: 8,22 €
V tieni Černobyľa
Gustáv Murín
Naša cena: 7,92 €
Nemecké dievča neplače
Michaela Ella Hajduková
Naša cena: 8,81 €
Vládca vlkov
Juraj Červenák
Naša cena: 8,25 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 7,99 €
Naša cena: 6,90 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Stručný etymologický slovník slovenčiny
Ľubor Králik
Naša cena: 21,25 €
Príťažlivosť
Michal Kopecký
Naša cena: 10,32 €
Stopárov sprievodca galaxiou
Douglas Adams
Naša cena: 12,71 €
Následníčka
Kiera Cass
Naša cena: 8,24 €
Zabijak Anders a jeho priatelia
Jonas Jonasson
Naša cena: 11,82 €Knihy sú najväčším bohatstvom sveta, najkrajším dedičstvom pokolení a národov. (Henry David Thoreau)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 308 677,15 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička