Knihy
E-knihy

Hladová přání

KRIGL, 2011
1-2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
KRIGL, 2011

Kniha Hladová přání je napínavý příběh, který napsala autorka Tereza Matoušková. Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý...

Čítaj viac

6,59 €

Bežná cena Bežne 6,91 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

6,59 €

Viac o knihe

Kniha Hladová přání je napínavý příběh, který napsala autorka Tereza Matoušková.

Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.

Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo. Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hladová přání - Tereza Matoušková
Sapiens - Yuval Noah Harari
21,86 €
Ušetríte 2,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
100
Hmotnosť
90 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
KRIGL
Rozmer
110×180 mm
ISBN
9788086912523
Naše katalógové číslo
110936

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Iva Vrbová
Iva Vrbová
18.3.2016
Tenká knížečka, která toho v sobě skrývá hodně. Styl psaní Terezy Matouškové se mi okamžitě zalíbil. Ani bych neřekla, že je něčím revoluční, ale je na něm prostě něco, co se nenajde hned tak někde. Nedokážu to přesně definovat.
Samotný příběh je ve své podstatě neskutečně jednoduchou a komorní záležitostí, která neodvádí pozornost čtenáře nějakými kličkami a nepotřebnými vedlejšími postavami od toho hlavního. V knize jsou hrdinové, které jsem si okamžitě zamilovala... nebo alespoň většinu. Zorena, Atalan i Femorian (hlavně Femorian) jsou naprosto kouzelní. Trošku problém jsem měla s Jukatou a Kerdeou, ale spíš jde jen o můj špatný pocit než o cokoliv jiného. Sama o sobě je Kedea po Femorianovi druhou nejzajímavější postavou, nevím, co mi na ní nesedlo.
Příběh je našlapaný akcí, až jsem se divila, kolik se toho do knihy vlezlo. Informace se na čtenáře valí ze všech stran, i na tak malém rozsahu bylo poznat, že Tereza má svůj svět promyšlený do detailů.
Je to svižné, vtipné a originální. Za mě zasloužených pět hvězd.
Čítaj viac
Greeven
9.11.2012
Názor čitateľa
Ach, áno! Táto kniha patrí k fantasy lahôdkam, ktoré sa tak často nevidia. Je to písané svižne, skvelo, ale tých 98 strán ubehne ani neviete ako. Je tam toho ale naozaj veľa až neverím. Podľa mňa sa tam napratalo viac ako v Brisingrovi, no ale naozaj, že viac. Informácie priam sršia a do hlavných postáv sa nejde nezamilovať. Do nejakých možno aj viac. Okrem toho sa tam stretnete s naozaj vtipnými momentmi.. ktoré sú v tomto žánry aspoň pre mňa raritou.
Mnohím sa to zdá za tú cenu málo. Ale kniha predčila moje očakávania.
Čítaj viac
Sherylin Lee
31.5.2012
Príbeh malého dievčaťa
Vždy sa pri recenzii snažím napísať, pre akú vekovú skupinu čitateľov je kniha určená. S touto knihou mám menší problém (dôvody nižšie uvediem). Povedala by som, že je to kniha pre mladých dospelých (YOUNG ADULT), od štrnásť a vyššie. Určite to nie je komerčné dielo, čo by som hodnotila, ako kladnú stránku tejto knižky a takých bodov je viac. Ale posúďte sami, aký dojem vo vás vyvolajú vymenované fakty a moje subjektívno-objektívne hodnotenie.

V prvom rade, oceňujem nápad. Veľmi nezvyčajný. V podstate celú knihu hodnotím, ako neobvyklú, zameranú pre cielenú skupinu, ktorá nekonzumuje iba bestselleri. Súčasné knižné trháky sa úplne odlišujú od tohto jednoduchého, no zároveň zaujímavého diela.

Kniha nie je preplnená nadbytočnými postavami. Je sústredená na štyri, päť protagonistov a dej sa odohráva v krátkom časovom období. Žánrovo by som knihu zaradila medzi novelu a krátky román. Fantasy príbeh je písaný treťou osobou a odohráva sa vo svete nazývanom Podmoří.

Môžeme tu stretnúť mágov a nové, neobvyklé bytosti, ktoré sa živia mágiou za poskytnutie služieb. Kus krvi za splnenie priania (nie sú to upíri a nejde priamo o červenkastú tekutinu). Názov knihy dokonale vystihuje to, čo čitatelia môžu čakať od deja, ale predsa sa tu vyskytujú určité tajomstvá. Pravda sa v tejto knihe odkrýva postupne a čitateľ sa s určitými vecami taktiež postupne zoznamuje, takže nikoho nezabolí hlava z veľkého množstva podaných informácií. Niekoho to možno zmetie, druhého poteší.

Čo mne osobne chýbalo boli opisy. Nedokázala som si predstaviť svet, ktorý sa „vynáral“ pred mojimi očami. Vedela som, kde sa príbeh odohráva, ale väčšinu vecí som si musela domýšľať sama. Občas som nemala šajnu o tom, kto hovorí, pretože pri priamej reči neboli uvádzacie vety a z kontextu sa to tiež nedalo vyvodiť. Potom som si tie časti opäť prečítala a dospela som k záveru, že pre samotný dej to nie je podstatné, ale v konečnom dôsledku to vo mne zanechalo zmätok.

Kniha sa čítala pomerne jednoducho. Skoro jedným dychom som ju mala zvládnutú, pretože bola tenká a zaujímal ma záver: Ako sa to skončí? Čo sa stane?

No boli tu určité scény, ktoré by nemali deťom kaziť detstvo, preto som uviedla hore tú vekovú hranicu. A tým nemyslím na takéto časti:

„Nepociťuješ náhodou při dlouhotrvajícim, rýchlem a neustále sa rytmicky opakujícím pohybu bolest v zápěstí?“

(Zdroj: Hladová přáni)


Táto časť mňa osobne pobavila. Nečakala som nepriamy opis takejto činnosti v knižke, ktorú som pokladala pôvodne určenú pre deti. Ale v podstate z tohto omylu som bola vyvedená už na začiatku, napriek tomu ma táto scénka prekvapila.

Prečo uvádzam klamlivé domnienky o tom, že je to knižka pre mladších čitateľov? No hlavnou postavou bolo dievčatko, je to fantasy a pod. Preto som netušila, že či moje oči vidia dobre. Hlavne povahové opisy vedľajších postáv ma vyviedli z miery (a v nemalej miere aj ich sexuálny apetít). No ako ste si zvykli recenziách, ktoré píšem, nič konkrétne nevyzrádzam, pretože vás nechcem pripraviť o estetický pôžitok.

Chýbali mi vysvetlenia. Spomenuté veci z minulosti, ktorým sa mohlo venovať viac priestoru. Taktiež ako vonkajšej charakteristike niektorých postáv.

Kniha vo mne zanechala svoju stopu tým, že bola iná než tie, ktoré obvykle čítam a na ktoré som zvyknutá. Celkovo dej bol domyslený, detaily vyvrcholenia tiež, ale chýbali spomínané opisy, omáčky (ja osobne na nich až tak nelipnem, ale keď si to už všimnem, tak niečo škrípe) a vysvetlenia, ktoré by neboli jasné iba autorke diela, ale aj pre nezasvätených čitateľov.

Ak vás však otravujú hore spomenuté veci, tak Hladová přáni je ideálne dielo pre vás.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Hladová přání - Tereza Matoušková
Sapiens - Yuval Noah Harari
21,86 €
Ušetríte 2,95 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev