Knihy
E-knihy

Nová filmová historie

Antologie současného myšlení o dějinách kinematografie a audiovizuální kultury

Vydavateľstvo
Herrmann & synové, 2004

Antologie Nová filmová historie nabízí odpovědi na některé základní otázky historie filmu, médií a audiovizuální kultury. Cílem knihy je představit českému čtenáři obor filmových studií jako rovnocenného partnera ostatních společenských věd.

Čítaj viac

21,79 €

Bežná cena Bežne 22,94 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Antologie Nová filmová historie nabízí odpovědi na některé základní otázky historie filmu, médií a audiovizuální kultury.
Cílem knihy je představit českému čtenáři obor filmových studií jako rovnocenného partnera ostatních společenských věd. K tomu má sloužit výběr vzorových textů reprezentujících nejdůležitější současné myšlenkové proudy a osobnosti filmové historiografie. Tyto proudy lze schematicky označit třemi termíny: nová filmová historie, socio-kulturní historie kinematografie a archeologie médií. Vybrané texty se seskupují do pěti skupin s pěti tématy: teorie filmové a mediální historiografie, raná kinematografie, přechod mezi klasickým a postklasickým filmem, filmový zvuk, intermedialita a dějiny médií.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
528
Hmotnosť
990 g
Vydavateľstvo
Herrmann & synové
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
110931
Rozmer
160×230 mm
Rok vydania
2004
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Marek Dian
29.3.2015
Nová filmová história
Filmové dejiny takpovediac siahajú až do poslednej dekády 19 storočia,keď bratia Lumierovci uskutočnili svoje prvé neverejné filmové predstavenie v parížskom Grand Café.Tak sa stalo 22 marca 1895,kedy ukázali svoj film,ktorý netrval ani minúty s názvom L'Arrivee d'un Train a La Ciotat (Príchod vlaku). Oni sú priekopníkmi vynálezu nového média:FILMU.Táto kniha autora Petr Szczepanik za pomoci ďalších spoluautorov je reálne jestvujúcim a novým priekopníckym nazretím do viac ako 500 stranovej knihy,ktorá sa stala sprvoti pre mňa ťažkým orieškom,že som sa pýtal sám seba:„Preboha,Marek,na čo si to kupoval...!” Prečo takto hovorím,lebo je veľmi náročná,zdĺhavá,s ťažkými slovami a výrazmi,takmer so žiadnymi ilustráciami,kde sa čitateľ najprv vydesí,že koľko to budem čítať,alebo mne sa to asi nebude chcieť čítať,ale ja ako oddaný cinefil nepohrdnem znalosťami z kinematografie,lebo nestačí len pozerať filmy,taktiež je potreba sa o nich dozvedať precíznymi a vzorovými textami,a teraz po 12 dňoch som spokojný,som na 350 stranách a KNIHA sa pre mňa stala dôležitým poznatkom,ktorý je pre mňa poučením,zlepšením,vnímaním,ale najmä HROU...
Čítaj viac

„Spisovateľ sa musí rozhodnúť buď pre talent, alebo pre peniaze. Keď vám talent dopomôže k peniazom, v tej chvíli vám peniaze odpomôžu od talentu.“

J. Steinbeck