Knihy
E-knihy

Ako hadí jed

Vydavateľstvo
Motýľ, 2011

Autorka úspešného titulu Sladký život opatrovateľky prichádza tentoraz s romanticko-erotickým príbehom z 13. storočia, ktorý sa však miestami mení na napínavý triler...

Čítaj viac

8,46 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

„Kto a pre koho vyrobil tento zvláštny šperk?“ pýta sa Lisa, študentka medicíny, keď sa v krypte osemstoročného hradu nájde zlatá vecička, ktorá zo všetkého najviac pripomína vnútromaternicové teliesko...

Autorka úspešného titulu Sladký život opatrovateľky prichádza tentoraz s romanticko-erotickým príbehom z 13. storočia, ktorý sa však miestami mení na napínavý triler. V benátskom paláci sa totiž vynára a stráca fľaštička s hadím jedom, ktorým chce temperamentná Eliz de Brieux otráviť svoju domnelú sokyňu. Kto ju vzal a odkiaľ? Kto bude ďalšou obeťou jedu?

Aj keby sa fľaštička našla, problém by zďaleka nebol vyriešený. „Hadí jed je tu, koluje nám v žilách. Človek je schopný povzniesť sa k najkrajším výšinám lásky, umenia a vedy, ale na dne jeho duše číha krutosť, zloba a sklony k tmárstvu.“
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

„Tento román som prečítal takmer jedným dychom. Autorka venovala nesmiernu pozornosť štúdiu historických dokumentov, ktoré čitateľovi nepredkladá iba v nejakej popisnej vedeckej forme, ale dokázala ich aj organicky začleniť do pôsobivého príbehu. Najmä zmienky o starých antikoncepčných metódach a pôrodníckych praktikách nemajú obdobu v doteraz žiadnom populárnom historickom diele. Román tak poskytuje vzácnu symbiózu pútavej zábavy i kvalifikovaného poučenia.“
MUDr. Radim Uzel, CSc., vysokoškolský pedagóg a riaditeľ Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
241
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Motýľ
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788089482337
Naše katalógové číslo
110352

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,6 / 5

57 hodnotení

29
5
3
9
10

Najužitočnejšie recenzie

Evelyn
5
29.9.2011
ale akosi zmizli... Nechápem,prečo? Naozaj ma to zaujímalo,ale tak som si musela odpovede nájsť sama! Kolega, ktorý pozerá Viasat History,hovorí,že podlahové kúrenie mal už aj Herodes v kúpeli v Masade...a pri tej zvláštnej "metóde" beduinov /ktorou zabraňovali počatiu ťavám:)) / sa spolieham na Radima Uzla,ktorý napísal "4000 rokov antikoncepcie" a román recenzoval . V tomto prípade naozaj veľmi zaujímavé informácie som sa dozvedela z tej knihy, a preto ju hodnotím ako veľmi originálny /tak námetom ako aj štýlom/ a pútavý román s nadčasovým posolstvom,vystavaný na solídnych faktoch. Keby v tom benátskom paláci nekolovala fľaštička s hadím jedom,ale revolver,príbeh by sa kľudne mohol odohrať aj dnes... V rámci svojho žánru pokladám toto dielo za jedinečné - zábavné,poučné,vzrušujúce...Proste nemá chybu!
Čítaj viac
Eva Kalisová
2
28.9.2011
Som prekvapená, koľko samotitulovaných "náročných čitateliek" je schopných čítatať takéto braky a zároveň vypisovať siahodlhé oslavné elaboráty. Alebo možno stačí sebakriticky prehodnotiť, či čitateľ skutočne zapadá do tejto kategórie. Chápem, že autorka má svoj veľký fanklub, ich neutíchajúcu aktivitu vidno aj pri iných jej tituloch, ale prečo sa hneď navážať do tých, ktorých kniha neoslovila????? Nie sme jednoliati, každému sa páči niečo iné a má právo to tu zverejniť. Môj názor na tento titul - slabé, nepresvedčivé, ale ako oddychovku beriem, aj keď i oddychovka sa dá vybrať oveľa lepšie.
Čítaj viac
Vivaldi
5.12.2014
Názor čitateľa
Po menšej čitateľskej pauze (potreboval som si skutočne prefiltrovat hlavu) som sa rozhodol pozriet na toto dielo. A musím povedať, že to nebolo vôbec tak hrozné, ako to tu niektorí komentátori prezentovali. Príbeh je síce trošku jednoduchší a je veľmi jednoduché určiť, aké postavy sa z týchto hrdinov vyvinú, no napriek tomu som mal záujem sledovať ich akcie, situácie do ktorých sa dostanú a bol som zvedavý, ako ďaleko sú niektorí z nich schopní zájsť. Nevadia mi ani ich osobnosti a tým, že je to v historickom období, dáva to knihe trošku iný feeling ako keď to máme v modernej dobe.

Ak by som však mal mať jedinú drobnú kritiku, tak to pôjde na úvod a záver. Úvod síce nijako neruší, len je podľa mňa zbytočný, no záver už trošku áno. Prečo tam majú všetky postavy mená hrdinov z nášho románu? Aký je zmysel ich tak pomenovat? Má to znamenať, že Lisa po tom ako sa dotkla toho šperku mala víziu o tom, čo sa stalo a postavy prebrali jej známych a priateľov zo súčasnosti? Podľa mňa sú to zbytočné 4 stránky, ktoré nič nedali. Mohlo to celé byť proste len príbeh z minulosti bez toho úvodu a záveru.

Inak ale je to príjemné, čitateľné, dobre napísané, zaujímavé dielko, s ktorým som bol spokojný.
Čítaj viac
Miluša Ziskayová
Miluša Ziskayová
10.8.2014
posuniem niekomu, kto ju ocení
námet nie je zlý, ale vôbec mi nevyhovoval štýl písania
Čítaj viac
Michaela Horváthová
Michaela Horváthová
6.11.2013
Ako hadí jed
Kniha ma neoslovila. Trochu som ľutovala,že som za ňu vyhodila peniaze, ale každý má rád niečo iné.
Čítaj viac
Monička
11.10.2013
Názor čitateľa
Krásna kniha, neľutujem, že som si ju kúpila, vôbec to neboli zbytočne vyhodené peniaze:)
Čítaj viac
Martina Birská
27.12.2012
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha je naozaj úžasná. Neodložila som ju, až kým som ju celú neprečítala.Veľmi sa mi páči, ako spisovateľka krásne všetko popísala, ako to v tej dobe bolo. Páčilo sa mi na nej všetko, ale hlavne ako sa dvaja ľudia ľúbili po celé tie roky.
Čítaj viac
Michaela
1.11.2012
Názor čitateľa
S knihou som nebola veľmi spokojná. Nepresvedčila ma ani na 60% , ale každý ma iný vkus .
Čítaj viac
Zdenka
26.9.2012
Názor čitateľa
Kniha sa mi páčila.Pre mňa krásny príbeh od samého začiatku až po koniec.Som rada že túto knihu mám vo svojej knižnici.Vrelo odporúčam :) :) :)
Čítaj viac

Pri zrode vydavateľstva MOTÝĽ bola kniha Liečivé rastliny z Božej záhrady od rakúskej autorky Márie Trebenovej. Kniha vyšla na jar v roku 1991 a veľmi úspešne - v celkovom náklade 200 000 výtlačkov na Slovensku a v Čechách.
V súčasnosti je vydavateľstvo MOTÝĽ moderné dynamické vydavateľstvo, ktoré sa flexibilne prispôsobuje vkusu čitateľov a reaguje na trendy a výzvy súčasnosti. V minulosti pod značkou MOTÝĽA vychádzala aj edícia Skvosty svetovej literatúry, kuchárske knihy, športová literatúra a literatúra o životnom štýle, v súčasnosti sa sústreďuje najmä na ženskú literatúru od slovenských autorov, ale prekladá aj úspešné tituly z mnohých oblastí. Už niekoľko rokov MOTÝĽ úspešne ponúka aj edíciu motivačnej literatúry z oblasti financií. Autorom uvedenej série je Robert T. Kiyosaki, ktorý si získal milióny čitateľov po celom svete.

Čítaj viac