Knihy
E-knihy

The Beat Club

Vydavateľstvo
Fero Rajec, 2011

Autor Fero Rajec (nar. 1952) svoje dokumentárne dielo The Beat Club rozdelil na dve časti. V prvej časti nám vyrozpráva o bigbíte za železnou oponou, kde mapuje obľúbené skupiny zo šesťdesiatych a zo začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia...

Čítaj viac

9,81 €

Bežná cena Bežne 9,83 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

9,81 €

Viac o knihe

Autor Fero Rajec (nar. 1952) svoje dokumentárne dielo The Beat Club rozdelil na dve časti. V prvej časti nám vyrozpráva o bigbíte za železnou oponou, kde mapuje obľúbené skupiny zo šesťdesiatych a zo začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia v bývalom Československu. Popisuje nám ro(c)k po roku, ako ho v tom čase vnímal a prežíval. Oboznamuje nás so začiatkami bigbítu, o legendárnej bratislavskej skupine The Beatmen, o emigrácii jej členov v západnom Nemecku aj s doposiaľ u nás nezverejnenými fotografiami, ale zmieňuje sa aj o ďalších skupinách (Olympic, Prúdy, The Matadors, Flamengo, The Meditating Four, George and Beatovens, The Blue Effect, Collegium Musicum a iných), ktoré sa v našich končinách výraznou mierou pričinili o rozvoj beatovej (rockovej) hudby. Vtedy jej šíreniu zo Západu nezabránila ani prísne strážená hranica s ostnatými drôtmi, za ktorou sme žili ako ovce v košiari. Aj keď u nás začiatkom sedemdesiatych rokov minulého storočia nastala stagnácia rocku, o ktorú sa veľkou mierou pričinila novodobá inkvizícia, rock naďalej prežil.
V druhej časti nás oboznámi s bigbítom pred železnou oponou, ako sa v tých rokoch vyvíjal vo Veľkej Británii, v USA, ale aj v ostatných krajinách sveta. Úmyselne sa nerozpisoval o najväčších rockových legendách (The Beatles, The Rolling Stones, Bob Dylan, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd, Jethro Tull a iných), pretože sa o nich už toho veľmi veľa popísalo. Skôr sa zameral na skupiny, ktoré boli v ich tieni, na ich tvorbu, na ktorú si dnes už len málokto spomenie. Porozpráva nám o legendárnom festivale Woodstock aj nám „opráši“ skupiny Blossom Toes, The MC5, The Illinois Speed Press, Jacobs Creek, Jeronimo a ďalšie, na ktoré sa za tie roky už akosi zabudlo.
Azda sa knihou The Beat Club aspoň na chvíľu vrátite do tých starých dobrých bigbítových časov, ktoré sú nenávratne preč. Autor Fero Rajec, hoci nie je hudobník ani hudobný kritik, je ako tisíce iných – len bežný fanúšik rockovej hudby. Knihu o bigbíte sa rozhodol napísať len preto, že ho k tomu vyzvali priatelia. Ale, ako tvrdí, ľahšie sa o ňom rozpráva, ešte ťažšie sa o ňom píše.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Beat Club - Fero Rajec
Pán tieňov - Cassandra Clare
21,00 €
Ušetríte 2,78 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
203
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fero Rajec
Rozmer
145×210 mm
ISBN
9788097067809
Naše katalógové číslo
109675

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

10 hodnotení

10
0
0
0
0

Peter Okánik
26.4.2013
The Beat Club = bigbítový šlabikár
Kniha The Beat Club od autora Fera Rajca je niečo ako bigbítový šlabikár. Človek sa z knihy dozvie prakticky všetko ako vznikol bigbít, ako sa šíril u nás aj v zahraničí. Knihu vrelo odporúčam všetkým nadšencom tohto hudobného žánru.
Čítaj viac
milanBA
3.11.2012
Názor čitateľa
Výborne napísaná kniha, ktorá zaujme každého čo má rád big bít
Čítaj viac
Milan Hija
11.7.2012
Názor čtenáře
Kniha se mi líbí,což asi bude tím,že jsem ten veškerý vývoj jak u nás,tak i ve světě v té době sledoval.Líbí se mi to rozdělení do dvou částí.Je to přehledné.Výborné je,že autor nezapomněl ani na méně známé kapely.Objevil jsem tam i pár informací o kterých jsem neměl ponětí.To,že je kniha ponechána v slovenštině,jenom její úroveň zvyšuje.Celkový dojem je výborný.Bravo.
Čítaj viac
Rudo Greň
13.4.2012
Super kniha!
The Beat Club je na slovenské pomery super kniha. Autor Fero Rajec veľmi dobre vystihol vtedajšiu bigbítovú scénu a z mojej strany mu patrí uznanie. Odporúčam ju všetkým fanúšikom bigbítu.
Čítaj viac
Michal T.
2.10.2011
Seriózne hodnotenie
Autor Fero Rajec veľmi seriózne zhodnotil začiatky bigbítu v bývalom Česko-Slovensku. Myslím si, že jeho kniha The Beat Club prináša triezvy pohľad na vtedajšiu beatovú scénu a dianie okolo nej. Odporúčam ju fanúšikom rockovej hudby.
Čítaj viac
Ladislav Michalič
25.9.2011
Beat Club
V knihe The Beat Club autor Fero Rajec veľmi dobre vystihol atmosféru v oblasti bigbítu v šesťdesiatych a zo začiatku sedemdesiatych rokov. Pri čítaní knižky akoby som sa vrátil do tých starých časov, keď zneli tie nádherné skladby rôznych skupín. Kniha ma veľmi zaujala a odporúčam ju tým, ktorí majú radi hudbu tých čias.
Čítaj viac
Petra Šťastná
15.9.2011
Aj o hudbe sa dá zaujímavo písať
Nedávno sa mi dostala do rúk kniha s názvom The Beat Club od Fera Rajca. Spočiatku som si myslela, že to bude nudné čítanie, ale keď som sa do knihy zahryzla, zistila som, že aj o hudbe sa dá zaujímavo písať. V tých časoch, o ktorých autor píše, som bola tínedžerkou, ale veľmi dobre si spomínam na tie bigbítové časy. Fero Rajec napísal knihu veľmi pútavo a odporúčam ju fanúšikom bigbítovej hudby.
Čítaj viac
George P.
14.9.2011
to je bigbeat
The Beat Club Fera Rajeca ma veľmi naladil. Konečne kniha, ktorá celkom objektívne vypovedá o histórii českého a slovenského big beatu, ale aj o vývoji zahraničného. Som veľmi prekvapený, že autor nezabudol ani na také skupiny, ako boli Blossom Toes, Them, MC5 a iné, ktoré počas 60-tych rokov mútili vodou v rockových vlnách. Doporučujem knihu všetkým, ktorí majú rock v krvi.
Čítaj viac
Milan Malý
14.9.2011
Kniha, ktorá oživí spomienky
Autor Fero Rajec knihou The Beat Club mi oživil spomienky na staré dobré bigbítové časy. Darmo by som hľadal niektoré skladby, keď už som zabudol kto ich hrá. Čítal som aj iné knihy tohto žánru, ale táto nie je zbytočne rozťahaná. Gratulujem autorovi a jeho The Beat Club odporúčam nielen starým bigbíťákom, ale aj tým neskôr narodeným, pretože sa kniha veľmi dobre číta a má správnu šťavu.
Čítaj viac
Peter Greguš
9.9.2011
Názor čitateľa
Knihou The Beat Club nás autor Fero Rajec vracia do tých starých bigbíťáckych časov. Myslím si, že autor veľmi dobre vystihol atmosféru v oblasti beatovej hudby v šesťdesiatych a na začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia nielen v bývalom Česko-Slovensku, ale aj vo svete. Kniha sa veľmi dobre číta, je pútavá, ale aj poučná. Vrele ju odporúčam milovníkom tohto hudobného žánru.
Čítaj viac

Kúpte spolu
The Beat Club - Fero Rajec
Pán tieňov - Cassandra Clare
21,00 €
Ušetríte 2,78 €