Knihy
E-knihy

Rant

Vydavateľstvo
Vintage, 2008

Chuck Palahniuk is, of course, best known for Fight Club, a remarkable novel which gave rise to an equally remarkable movie. As a writer, his specialty has been in having no speciality — other than that of refusing to conform to any expectations...

Čítaj viac

9,45 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Chuck Palahniuk is, of course, best known for Fight Club, a remarkable novel which gave rise to an equally remarkable movie. As a writer, his specialty has been in having no speciality — other than that of refusing to conform to any expectations readers might have of him. Except in one regard: a book by Palahniuk will be edgy, dark and iconoclastic. Which is very much the case with Rant, The Oral History of Buster Casey. This is a novel that leaves the reader notably off-kilter for a number of reasons; its coal-black vision of a society in a state of near savagery and its sardonically funny approach to the scabrous narrative.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rant - Chuck Palahniuk
List zo záhrobia - Dominik Dán
20,61 €
Ušetríte 3,29 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
318
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Vintage
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9780099499367
Naše katalógové číslo
108509

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Americký spisovateľ. Vyštudoval žurnalistiku, no začal pracovať v továrni na nákladné automobily, kde pracoval trinásť rokov. Jeho prvým literárnym pokusom bol román Neviditelné nestvůry, ktorý mu vo vydavateľstve odmietli. Ako naschvál napísal knihu ešte ponurejšiu, Klub rváčů. Tento román mal veľký úspech, získal dve literárne ocenenia a dočkal sa prekladu do dvadsiatich jazykov. Stal sa kultovou záležitosťou a úspešné bolo aj jeho filmové spracovanie v réžii Davida Finchera (1999). Svetová divadelná premiéra sa uskutočnila v roku 2007, dramatizáciu uviedlo Činoherné štúdio v Ústí nad Labem. Po vydaní Programu pro přeživší Palahniuk uplatnil tiež prepracovanú verziu Neviditelných nestvůr. V českom jazyku ďalej vyšli prózy Zalknutí (2003), Ukolébavka (2005), Deník (2006), Strašidla (2007), Snuff (2009), Pygmej (2010) a Prokletí (2012). V roku 2003 publikoval sprievodcu po Portlande Běženci a exulanti, krátko po tom knihu pravdivých príbehov s príznačným názvom Podivnější než fikce a v roku 2010 román Tell-All. Pod názvom Rant vyšiel portrét fiktívneho sériového vraha Ranta Casseyho (2007). O rok neskôr vznikla podľa scenára Clarka Gregga filmová adptácia románu Zalknutí. Jedenástym dielom Chucka Palahniuka vychádzajúcim v českom jazyku je román Zatracení.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Rant - Chuck Palahniuk
List zo záhrobia - Dominik Dán
20,61 €
Ušetríte 3,29 €