Knihy
E-knihy

Báseň a čas

Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2005

Cyklus tridsiatich deviatich básní, ktorý autor v čase jeho vzniku pokladal za svoj vecný, nepatetický testament – prvý diel jedinečného básnického triptychu. Jednotiacim momentom básnických textov v zbierke je básnikova osobná...

Čítaj viac

5,50 €

Bežná cena Bežne 7,93 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Cyklus tridsiatich deviatich básní, ktorý autor v čase jeho vzniku pokladal za svoj vecný, nepatetický testament – prvý diel jedinečného básnického triptychu. Jednotiacim momentom básnických textov v zbierke je básnikova osobná rekapitulácia „citových a etických podlžností“, zmiešané pocity človeka v meniacom sa čase, ako aj obavy o osud kultúry a ľudstva na začiatku tretieho tisícročia. Zbierka vyšla s ilustráciami akad. mal. Ivana Pavleho.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Báseň a čas - Milan Rúfus
Vernosť - Milan Rúfus
11,00 €
Ušetríte 5,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
64
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
107158
Rok vydania
2005

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

60 hodnotení

56
3
0
1
0

mikdiko
24.5.2012
Názor čitateľa
Kniha Báseň a čas nebola prvá, ktorú som čítala od pána Rúfusa. Veľmi ma dojala, tak ako ma dokáže vždy dojať báseň, ktorá nemusí byť dlhá na to aby vyjadrila pocity ľudí. Mne sa zdalo, že pán Rúfus ku mne hovorí a ja ho dojato počúvam. Táto kniha nie je prvá od tohto autora , mám už niekoľko z jeho diel, ale tieto verše brnkajú na city poriadne....Doporučujem, zážitok a možno aj slzy.....
Čítaj viac
B. Klimek
8.12.2008
Prebudenie záujmu o poéziu
Zbierka básni Báseň a čas je prvou knihou poézie akú som si kedy prečítal a hneď aj následne kúpil.Na moje prekvapenie sa mi veľmi páčila a práve táto zbierka spôsobila, že som sa stal veľkým fanúšikom poézie, ktorú som ešte pred časom považoval za niečo čo patrí do minulosti. Chcem sa preto za ňu autorovi z celého srdca poďakovať.
Čítaj viac
Michal Bóna
12.11.2007
Vďaka
Báseň a čas od majstra Rúfusa je ďalším ostrovom čistého bytia, istoty životných hodnôt, kus pevnej pôdy pod nohami na ktorý sa dá spoľahnúť. Pre mňa osobne veľké potešenie z majstrovej poézie.
Čítaj viac
Marianna Horňáková
15.1.2007
Báseň a čas
Dobrý deň,
zbierka básní pod názvom Báseň a čas ukrýva nádherné okamihy života zachitené vo veršoch. Je jednou z mála kníh, ktoré pozerajú späť a aj dopredu súčasne. Jej autorovi, majstrovi veršovaného slova, chcem týmto z úprimného srdca poďakovať nie len za túto zbierku, ale aj za jeho celoživotné dielo. Ďakujem Vám pán Básnik.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Báseň a čas - Milan Rúfus
Vernosť - Milan Rúfus
11,00 €
Ušetríte 5,20 €

„Knihy nikdy nikomu nepožičiavaj, pretože ti ich nikto nevráti. Jediné knihy v mojej knižnici sú tie, ktoré mi požičali iní.“

France