Knihy
E-knihy

Kapitánova dcéra

Európa, 2011
Vydavateľstvo
Európa, 2011
Preklad

Dielo najväčšieho ruského spisovateľa Alexandra Sergejeviča Puškina (1799 – 1837) má v dejinách ruskej i svetovej literatúry epochálny význam. Puškin je tvorcom a kanonizátorom modernej spisovnej ruštiny, zakladateľom novej ruskej literatúry...

Čítaj viac

9,96 €

Bežná cena Bežne 9,99 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dielo najväčšieho ruského spisovateľa Alexandra Sergejeviča Puškina (1799 – 1837) má v dejinách ruskej i svetovej literatúry epochálny význam. Puškin je tvorcom a kanonizátorom modernej spisovnej ruštiny, zakladateľom novej ruskej literatúry a zároveň aj vzácne harmonickým človekom, zápalistým vlastencom, nezlomným odporcom zla, bojovníkom za lepší osud svojho národa i celého ľudstva, skutočným stelesnením priamosti, činorodosti a optimizmu v živote i diele.
Slávna novela Kapitánova dcéra (1836) zodpovedala Puškinovmu videniu sveta, kde všetko to najcennejšie nevyplýva z konvencií a formalít, ale je výsledkom osobných vzťahov, obetovania sa a lásky aj za cenu, že človek musí porušiť pravidlá. Podľa Puškina spoločnosť mala len tvoriť rámec a dopĺňať harmonické väzby medzi ľuďmi. Najvyššiu hodnotu má podľa autora láska a schopnosť obetovať sa za druhého.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kapitánova dcéra - Alexander Sergejevič Puškin
Kto chytá v žite - J.D. Salinger
18,82 €
Ušetríte 1,12 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Európa
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788089111749
Naše katalógové číslo
106951

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

26 hodnotení

10
12
4
0
0

Anton Blaščák
Anton Blaščák
11. 1. 2013
Názor čitateľa
K tejto knihe som sa dostal takpovediac nasilu (povinné čítanie). Spočiatku som si myslel, že to bude veľká nuda, pretože som bol presvedčený, že všetky knihy, ktoré musíme prečítať sú zlé. No po prečítaní prvých strán ma dej Kapitánovej dcéry úplne pohltil. Vrelo odporúčam každému čitateľovi, je to skutočne veľmi pekné a príjemné čítanie.
Čítaj viac
zuzana
1. 11. 2012
Názor čitateľa
Super kniha dobre sa to čítalo a bolo to zaujimavé odporúčam všetkým čitatelom :)
Čítaj viac
Petra
2. 9. 2012
Názor čitateľa
Priatelia dobrej knihy, na čítanie je vždy priestor. Ja si našťastie môžem svoje obľúbené tituly kúpiť za výborné ceny v Martinuse, tak som presvedčená, že takých spokojných zákazníkov je nás viacej, lebo všetky tituly sa nedajú uchovať v domácej knižnici. Kniha kapitánova dcéra bola pre mňa zážitkom, ktorý si vychutnávam dodnes ako ukážku romantickej tvorby svetoznámeho autora, perfektný preklad z ruštiny a tiež kniha v stopercentnej kvalite. Príbeh mladej lásky a obraz ľudskej zloby, ale aj biedy na ďalekom ruskom vidieku, no možno ešte viacej ma zaujalo, ako sa tvrdá kôra zbojníckeho srdca obmäkčila vidiac trápenie dievčaťa v rukách neľudského tyrana. Zážitok, ktorý presvedčí, že milovať a rešpektovať práva každého z nás sa vyplatí. Odporúčam knihu a verím, že bude pre všetkých prínosom.
Čítaj viac
Natália
1. 9. 2012
Názor čitateľa
Na novelu dobré, pohodové čítanie ku šálke čajíka alebo kávy :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kapitánova dcéra - Alexander Sergejevič Puškin
Kto chytá v žite - J.D. Salinger
18,82 €
Ušetríte 1,12 €

„Čím je spisovateľ lepší, tým menej literárne píše.“

Henrik Sienkiewicz