Knihy
E-knihy

Keby som bola bosorka

Rozmaznaná Mimka ide na karneval v úžasnej maske dokonalej Barbiny a ani na sekundu nepochybuje, že je najkrajšia, a teda musí vyhrať. Zrazu však prišiel šok – kráľovnou karnevalu sa stala strapatá striga Giga, ktorá lieta aj so svojou metlou...

Čítaj viac

6,80 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Rozmaznaná Mimka ide na karneval v úžasnej maske dokonalej Barbiny a ani na sekundu nepochybuje, že je najkrajšia, a teda musí vyhrať. Zrazu však prišiel šok – kráľovnou karnevalu sa stala strapatá striga Giga, ktorá lieta aj so svojou metlou zo súťaže do súťaže a takmer všetky vyhráva. Mimka je presvedčená, že v tom musia byť dáke čary, a rozhodla sa, že to tak nenechá. Stane sa naozajstnou bosorkou, naučí sa tie správne kúzla a potom všetci uvidia!!!
Ako sa Mimka učila čarovať, čo všetko pritom povyvádzala a čo si musela vytrpieť jej vystrašená mamička, ba aj sestričky dvojčatká, sa dozviete, keď si prečítate túto skvelú knižku.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
80
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá
Rozmer
168×233 mm
ISBN
9788010020553
Naše katalógové číslo
106947

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,9 / 5

18 hodnotení

9
1
7
0
1

ema
19.11.2016
hinka

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

ja možem len chválit nikde lepšie nenajdete strašne je dobra táto kniha keby ja som bola ta spisovatelka tak ju napíšem tiež milujem gabrielu futovú je velmi dobrým vzorom pre deti velká pochvala
Čítaj viac
Hana Kovárová
Hana Kovárová
21.9.2015
Názor čitateľa
Moje deti majú veľmi radi Gabrielu Futovú a túto knihu tiež. je určite veľmi vydarená a sme radi, že sme si ju kúpili. čítali sme ju spolu a myslím, že ju môžem len odporúčať.
Čítaj viac
17.5.2014
Názor čitateľa
Kúpila som tie knihy pre vnučku, lebo ma knihy tejto autorky veľmi rada.
Čítaj viac
Monika
5.1.2014
Knihy od Gabriely Futovej
Všetky knižky moja dcéra číta s obrovskou radosťou. Skvele písané knižky, ktoré pohltia aj dospelých.
Čítaj viac
Maja
1.12.2012
úplne super
Síce som už trošku stará na takéto knihy, cez prázdniny sa mi dostala do rúk a zistila som, že je úplne úžasná, takisto ako napríklad Hľadám lepšiu mamu, Naša mama je bosorka, Môj anjel sa vie biť, S dievčiskom sa nehráme alebo Poškoláci, proste super knihy, ktoré vedia pobaviť všetky vekové kategórie.
Čítaj viac
Luxik
5.2.2012
zabavne pribehy
cow.Citala som tu knihu 3x a je skvela a vtipna na citanie blaznive pribehy zvedavej Mimky princeznicky ktora nevyhrala karneval ale nejaka bosorka striga Giga a Mimka jej chcela vsetko spocitat ze nevyhrala karneval.A povedala si ze ked sa stane bosorkou vsetko jej to ihned zrata.Uboha striga Giga vsak?Stale si opakujem niektore smiesne vety a moje sestry sa smeju so mnou .Tak cow a vela zabavy.Ps pekne obrazky.
Čítaj viac
Tatiana
19.1.2012
Názor čitateľa
Knihu som kúpila pre predškoláčku a podľa recenzií sa tešila na zábavnú, veselú knihu. Nakoniec som ju dcérke nedala, nechcela som aby sa ztotožnila s hlavnou postavou, nakoľko kniha navádza na klamstvo a krádež.
Kúpila som aj druhý titul - Dokonalá Klára a ten bol lepší.
Čítaj viac
sisa
23.3.2014
Názor čitateľa
Všetky knihy od Gabrieli Futovej sú super.
Čítaj viac

Po absolvovaní gymnázia v Prešove vyštudovala odbor žurnalistika na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracovala ako administratívna pracovníčka. Od roku 2002 je metodičkou pre prácu s deťmi a mládežou v Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove a vedúcou pracovnej skupiny so zameraním na prácu s deťmi a mládežou zriadenej Slovenskou národnou knižnicou v Martine. Žije v Prešove. Futovej tvorba vychádza v ústrety detskej potrebe vzrušujúceho veselého čítania. V rámci napínavého deja autorka zároveň nenápadne orientuje čitateľa v hodnotových reláciách medziľudských vzťahov.

Čítaj viac

Slovenské pedagogické nakladateľstvo vzniklo v roku 1920 ako pobočka Štátneho nakladateľstva v Prahe pod rovnakým názvom. V roku 1939 sa osamostatnilo a roku 1952 premenovalo na Slovenské pedagogické nakladateľstvo. Ako pôvodne výhradné vydavateľstvo učebníc vydalo už milióny výtlačkov kníh pre všetky typy škôl. Novodobá história vydavateľstva sa začala písať po revolúcii, v 90. rokoch minulého storočia. Hoci vydavateľstvo prešlo významnými štrukturálnymi zmenami, zachovalo si svoju produkciu. V súčasnosti sme túto produkciu ešte rozšírili. Vydávame kvalitné učebnice pre všetky typy škôl v slovenskej a maďarskej mutácii, učebnice pre žiakov so sluchovým i zrakovým postihnutím. Ponúkame množstvo vzdelávacích príručiek pre základné a stredné školy (na vyučovacie predmety slovenský jazyk, ruský jazyk, anglický jazyk, matematika, prírodoveda, občianska náuka, dejepis atď.), publikácie určené na Testovanie 9, na maturitné skúšky, ako aj učebnice pre samoukov a jazykové kurzy (španielčina, ruština, maďarčina, francúzština, latinčina). Máme dlhoročnú tradíciu vo vydávaní slovníkov – cudzojazyčných, výkladových, terminologických.

História Mladých liet sa začína vo vydavateľstve Smena, kde sa sústredilo vydávanie detských kníh. Dovtedy vychádzali knihy pre mladých čitateľov v rôznych vydavateľstvách, všade iba okrajovo. Až v roku 1950 vzniklo vydavateľstvo, ktoré sa zameralo práve na detské knihy. Od roku 1953 malo názov Slovenské nakladateľstvo kníh pre deti a mládež (známe pod skratkou SNDK) a roku 1957 dostalo meno, ktoré sa mu dodnes nezmenilo: Mladé letá. Autorské a redaktorské tímy priniesli na slovenský knižný trh to najlepšie z oblasti pôvodnej slovenskej tvorby, ale i mnoho kvalitných prekladov. O kvalite vydavateľskej produkcie svedčia autori, ktorých diela dnes už tvoria zlatý fond slovenskej detskej literatúry a stali sa obľúbenou klasikou (Pavol Dobšinský, Ľudmila Podjavorinská, Mária Rázusová-Martáková, Jozef Cíger Hronský, Krista Bendová), z ďalšej generácie Mária Ďuríčková, Klára Jarunková, Vincent Šikula, Milan Rúfus, Ľubomír Feldek, Ján Navrátil, Ján Turan, Jozef Pavlovič a iní. Naši mladší čitatelia dobre poznajú aj knižky Daniela Heviera, Gabriely Futovej a ďalších spisovateľov. Mladé letá vždy spolupracovali s najlepšími slovenskými a českými ilustrátormi, mená Ľudovít Fulla, Jaroslav Vodrážka, Albín Brunovský, Dušan Kállay, Peter Kľúčik, Svetozár Mydlo, Jana Kiselová-Siteková, Ľuba Končeková-Veselá, Miroslav Regitko a Ľuba Suchalová-Harichová netreba nikomu predstavovať. Najprogresívnejším činom pri sprístupňovaní pekných kníh deťom bolo založenie Klubu mladých čitateľov. KMČ vzniklo v roku 1963 a už v prvom ročníku sa prihlásilo 48 000 členov.

Naše knihy pravidelne získavajú ocenenia:

Najkrajšie knihy Slovenska Najkrajšia kniha roka Slovník roka Cena Mateja Bela Knižné prémie Literárneho fondu za vedecký a odborný preklad

Vydavateľstvo Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá malo šťastie, že ľudia, ktorí v ňom do dnešných chvíľ pôsobili alebo s ním spolupracovali, nešetrili svojím časom, umom, kumštom, ale najmä vkladali srdce do kníh obohacujúcich celé generácie čitateľov.

Patrí im za to najúprimnejšie poďakovanie.

Čítaj viac

„Knihy sú hrobkami myšlienok.“

Longfellow