Knihy
E-knihy

Brána Irkally

Dobrodružstvá kapitána Báthoryho 2

Slovart, 2010
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Akcia
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2010

Pokračovanie úspešnej knihy Strážcovia Varadína o dobrodružstvách kapitána Báthoryho. Píše sa rok 1662. Po dvoch rokoch na tureckých galejach je z Kornela Báthoryho sotva tieň muža, ktorým kedysi bol. Zdá sa, že bezmenného...

Čítaj viac

7,49 €

Bežná cena Bežne 14,95 €

Zľava 50%
platí do 7. 4. 2019

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Pokračovanie úspešnej knihy Strážcovia Varadína o dobrodružstvách kapitána Báthoryho. Píše sa rok 1662. Po dvoch rokoch na tureckých galejach je z Kornela Báthoryho sotva tieň muža, ktorým kedysi bol. Zdá sa, že bezmenného otroka čaká už len smrť. Počas obliehania Kréty osmanskou flotilou sa však Báthory opäť stretáva s tureckým vzdelancom a cestovateľom Evliyom Čelebim, ktorý kresťanského rytiera vykúpi z otroctva a urobí z neho svojho pobočníka na cestách. Na rozkaz samotného sultána má Čelebi sprevádzať záhadného vezíra Kirmizi Mustafu do odľahlých končín Sýrie a možno ešte ďalej, až k ruinám dávnovekých miest hlboko v púšti. Nech už je cieľom vezírovho tajného poslania čokoľvek, bude to nebezpečná púť. Na Báthoryho, Čelebiho a ostatných striehnu nielen piráti, vzbúrenci a záhadní maskovaní zabijaci, ale možno aj nepriatelia, ktorým obyčajná zbraň neublíži.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Brána Irkally - Juraj Červenák
Strážcovia Varadína - Juraj Červenák
13,98 €
Ušetríte 13,92 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
405
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
106735
Rok vydania
2010

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

79 hodnotení

56
16
5
1
1

Andrea Bilková
7.12.2018
Odporúčam
Strážcov aj Bránu Irkally som vyslovene zhltla. Kto má rád historické príbehy s prímesou mytológie určite neoľutuje. Teraz šup-šup na Diablovu pevnosť :)
Čítaj viac
Jaroslav Rolinec
17.10.2018
Brána Irkally
Zaujímavá kniha zo zaujímavého prostredia, dobre sa čítala no na konci dej začal viaznuť a skôr mi vadili každé nové mystické prvky. Strážcovia mali tento pomer oveľa lepšie vybalansovaný.
Čítaj viac
Ján Kováčik
20.11.2015
Názor čitateľa
Nielen táto časť, ale aj predchádzajúce diely sú vynikajúce. Dlhé jesenné večery neboli pre mňa vôbec dlhé. Veľa krát som zabudol aj na večeru a televízia pre mňa prestala existovať.
Čítaj viac
Zdenka
3.6.2014
farebné videnie
Pre mňa je práve pokračovanie príbehov kapitána Báthoryho zážitkom roka. Prostredie, v ktorom sa dej odohráva, je pre mňa lukratívne a tým, že sa spisovateľ opiera aj o reálie vtedajšej doby, kniha sa dá, pravda, nie tak doslova ako učebnica dejepisu, vnímať ako obohatenie vedomostí, avšak celkom prístupným a zaujímavým spôsobom. Diapazón hlavných postáv sa rozšíril o tureckého cestovateľa, rozprávača a vykladača Koránu, evliju a veľkovizíra Kirmiziho. A čo viac, kto by to bol čakal, ale Turkovia, ktorí sa v prvom dieli vnímali ako niečo vrcholne nepriateľské, pohanské, sa razom stávajú ľuďmi z mäsa a kostí, ľuďmi (o čom sa neraz presviedčame pri autorových detailných opisoch jatiek) mysliacimi a s reálnymi pocitmi, túžbami a záujmami. A práve tu vidím najväčšie pozitívum knihy - príbeh sa neriadi schémou dobré (čo predstavuje Báthoryho pól) - zlé (Turkovia), alebo ak chcete, čierno-biele. Postavy sú také "farebné" ako krásne orientálne látky, Turkovia robia dobré skutky a, naopak, kapitán Báthory spraví pár prešľapov. Červenák tak čitateľa vrhá do víru neustálych konfrontácií, kedy sám čitateľ neraz pochybuje o tom, čo je vlastne dobré a čo zlé.
Čítaj viac
Belisar
8.1.2014
rozhodne stojí za prečítanie
Pokračovanie Báthoryho dobrodružstiev stojí za čas strávený ich čítaním. Prvý diel je čitateľovi bližší, vďaka tomu, že je zasadený do prostredia Uhorska, ale aj ďaleké kraje v podaní Červenáka určite stoja zato.
Čítaj viac
Enri Jarkovská
6.11.2012
Takže
... z dvojky - pokračovania Dobrodružstiev kapitána Báthoryho - som popravde nebola až taká nadšená ako z jednotky a viem aj prečo. prostredie a postavy všetkých tých tureckých hodnostárov, čo ich ani neviem vymenovať spôsobili v mojej hlave načisto chaos. Navyše som mala pocit, akoby postava hl. hrdinu - kapiána Báthoryho - sa niekam mierne stratila a jej miesto zaujal "evlija", toho bolo v príbehu akosi viac, pravda asi tak do jednej tretiny alebo až do polovice, potom nám kapitán zase "ožil". Budem úprimná: na mňa priveľa osmanov, áno, prečítať sa dalo, ale jednotka bola omnoho lepšia. Nevadí, poďme sa pozrieť na trojku, nech vieme, ako náš hrdina dopadne! :-)
Čítaj viac
Roja Silva
19.7.2012
Názor zákazníka
Cital som Strazcov a bolo to fajn a prijemny oddych. Brana Irkaly sa citala od zaciatku cekom dobre tiez avsak eskalacia deja ku koncu miestami preskakovala z fantazijnosti na fantazmagoriu, kde som sa prestal s dejom stotoznovat,pretoze sa mi autorov popis zdal dost pritiahnuty za vlasy. Stracalo to logiku. Viem, ze fantazia je preto putava,ze nechava ducha lietat tam, kde telo nemoze,ale zopar zachytnych bodov z realu by jej urcite dodalo na presvedcivosti. Ved vsetci sa nakoniec vraciame zo svojich snov naspat do reality. Ale pocit ostava. Oops,asi mam malo fantazie.
Čítaj viac
Alteor
10.4.2012
Názor čitateľa
Strázcovia Varadínu sa mi zdali lepší z toho hladiska že boli umiestnený v prostredí ktoré mi viac sedelo a viac sa mi páčilo- brána irkally je však napísaná nepochybne lepšie... a preto sa obecne môže povedať že táto kniha bola lepšia ale mne sa viac páčila jednotka :)
Čítaj viac
jofacik
16.2.2012
Fajnotka
Mám za sebou už aj tretiu časť trilógie a musím poznamenať,že "Brána Irkaly" je najpútavejšia a najdynamickejšia spomedzi všetkých troch.Celá trilógia je vynikajúca a som rád,že sa konečne našiel poriadny Slovenský autor,ktorý dokáže naplno zaujať čitateľa.Kto hľadá dobrodružstvo,napínavý dej a poriadne zvraty,nech sa páči...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Brána Irkally - Juraj Červenák
Strážcovia Varadína - Juraj Červenák
13,98 €
Ušetríte 13,92 €

„Z celej strany plnej písmen nezískaš nič alebo len málo, ak ju ukážeš len svojim očiam.“

Walter Pitkin