Knihy
E-knihy

3:16 - Súradnice nádeje

Vydavateľstvo
Kumran, 2011

Dvadsaťdvaslovná prehliadka nádeje sa začína Bohom, končí sa životom a povzbudzuje nás robiť rovnako. Dostatočne krátka na to, aby sme si ju napísali na servítku či naučili sa ju naspamäť, a predsa taká hutná, že prestála dve tisícročia búrok a otázok...

Čítaj viac

5,87 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 15%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dvadsaťdvaslovná prehliadka nádeje sa začína Bohom, končí sa životom a povzbudzuje nás robiť rovnako. Dostatočne krátka na to, aby sme si ju napísali na servítku či naučili sa ju naspamäť, a predsa taká hutná, že prestála dve tisícročia búrok a otázok. Ak neviete o Biblii nič, začnite tu. Ak o nej viete všetko, vráťte sa sem. Všetci to potrebujeme pripomenúť. Srdcom ľudského problému je ľudské srdce. A Boží medikament je predpísaný v Jánovi 3, 16.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran
Rozmer
135×210 mm
ISBN
9788089487073
Naše katalógové číslo
105146

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

11 hodnotení

8
3
0
0
0

Dušan
20.12.2013
nádej
Knihu som nečítal. Ale oslovila ma a možno si ju zaobstarám. Ale do portfólia hľadačov nádeje odporúčam ešte z celèho srdca encykliku Svätèho Otca Benedikta XVI. Spe salvi.
Čítaj viac
nataly46
nataly46
6.12.2013
Názor čitateľa
skutocne vynimocna kniha, Max sa vyborne cita. Kniha ma chytila za srdce, citila som pri jej citani velky pokoj, obcas zimomriavky a miestami ma dojala k slzam...vela veci som si pri tejto knihe uvedomila, dakujem za to. vysvetlenia citovanych pasazi z Biblie - velke plus tejto knihy. Verim ze som ju necitala naposledy
Čítaj viac
peter marák
11.2.2012
3:16 – súradnice nádeje

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Rozhovor Ježiša s Nikodémom je pomerne známy. Skrýva v sebe nesmierne bohatstvo. V prvej kapitole je rozoberaná jeho časť: “ak sa niekto nenarodí znovu, nemôže uzrieť nebeské kráľovstvo”. Predtým ako som si prečítal túto knihu som si myslel, že znovu narodiť sa znamená len zmenu zmýšľania. Táto kniha mi pomohla objasniť ešte jeden dôležitý aspekt. Znovu narodiť sa znamená predovšetkým narodiť sa “zhora”. Na toto vysvetlenie, ako aj ďalšie v celej knihe, autor používa celý rad prirovnaní. S nimi sú mnohokrát tajomstvá pochopiteľnejšie. Ježišove znova/zhora Nikodém nechápe a tak mu Ježiš vysvetľuje, že to nie my sa snažíme, ale potrebujeme Boží zázrak. A ďalej Nikodémovi hovorí: “Pretože Boh tak miloval svet, že dal svojho jedného a jediného Syna, aby ktokoľvek, kto v neho verí, nezahynul, ale aby mal večný život”. Táto nádej sa začína Bohom, končí sa životom a povzbudzuje nás robiť rovnako. Ak neviete o Biblii nič, začnite pri tomto verši. Ak viete o biblii všetko, vráťte sa sem. Všetci si potrebujeme pripomenúť že Boh je ten ktorý miluje a dáva. A my veríme a tak žijeme. Tento verš je abecedou milosti a obsahom kresťanskej nádeje.

V ďalšej časti knihy je vysvetlený obsah tohoto verša. Každá kapitola sa venuje vždy len jednej časti.

V druhej až štvrtej kapitole je vysvetlená časť “Pretože Boh tak miloval svet”. Najprv sa nám vykreslí veľkosť vesmíru a pripomenú sa slová žalmistu: “Nebesia rozprávajú o sláve Boha”. Tak ako potrebujete na stavbu domu staviteľa, tak ho potrebuje aj tento vesmír. Boh je ten kto bol skôr ako tento svet. Stvoril tento priestor a čas a má na neho patent. Boh je ten čo všetko prevyšuje a nikdy sa neunaví. On je svätý, bez potrieb, bez veku, bez hriechu. On je ten, ktorý má všetky tromfy. Je neporaziteľnou mocou a poháňaný nezastaviteľnou láskou.

V piatej a šiestej kapitole je vysvetlená časť „…dal svojho jedného a jediného Syna…“ Jeden a jediný znamená neopakovateľný a hlboký vzťah Boha s Ježišom. Oni majú rovnaký základ, nekonečné rozpätie života, nekončiacu múdrosť a neúnavnú energiu. Tento Ježiš hovorí, že Otec vie o všetkom skôr ako by sme ho o to prosili. Ježiš je jediná cesta k Otcovi. Tento Ježiš na ktorom niet žiadnej chyby prichádza zomrieť za naše hriechy.

Siedma a ôsma kapitola rozoberá „…ktokoľvek kto v neho verí, nezahynul…“. Slovo ktokoľvek búra akékoľvek rozdiely a akúkoľvek diskrimináciu, pretože je tu skutočne napísané „ktokoľvek“. Môžeš byť, hoc aj Lazárom, ktorý ležal pri boháčovej bráne. Nič ťa neodníme od Boha. Toto samozrejme platí aj na slovo „kedykoľvek“. Toto slovo „kedykoľvek je vysvetlené na robotníkoch najatých skoro ráno, ale aj tých na obed ba aj tých k večeru. Každý z nich bez rozdielu dostal po denári. Pre nás je to zvláštne, ale Božia spravodlivosť je iná. A napokon je vysvetlené slovo „verí“. Človek bežne verí, že voda uhasí jeho smäd, že kľučka otvorí dvere ak ju stlačím, alebo že autobus ma skutočne odvezie tam, kam má namierené. Bežne veríme silám ktoré nevidíme. Ježiš nechce od nás nič viac. Volá nás veriť aj jemu, aj keď mnohému nerozumieme. Stojí to na tej viere. Čo iné nám ostáva?

Aj ďalšie kapitoly rozoberajú samé zaujímavé veci. Nebudem o nich písať pretože to nieje cieľom tohto článku. Spomeniem ešte autorovu výzvu: „Je nutné dať Bohu odpoveď. „Keď otvoríš dvere, pozvi ho dnu, Kristus bude žiť v tebe. Povedz mu áno – uver mu a nezahynieš“.

Ďalšia časť knihy je venovaná 40-tim zamysleniam pod názvom „40 dní so Synom“ – už sa na ne veľmi teším.
Čítaj viac
Jana Guričanová
5.11.2011
Mal si niekedy pocit, že Boh možno miluje svet, ale tá pravá otázka znie, či mil
Verš 3, 16 z Jánovho evanjelia by sme spokojne mohli zaradiť medzi najcitovanejšie. Ľahko ho nájdeme v každom kresťanskom kníhkupectve – na záložkách, na tričkách, na pohľadniciach a pozdravoch s kresťanskou tematikou. Sme len ľudia a slová nám ľahko zovšednejú, stratia svoje kúzlo a stratia svoj lesk, veľakrát i svoju hodnotu.

… lebo Boh tak miloval svet.

Môže zovšednieť toto vyjadrenie? Toto nie je výkrik Cirkvi, ktorá sa snaží získať nových členov. Toto nie je volanie pobláznených ľudí, ktorí sa chcú stať stredobodom pozornosti. Toto sú slová, ktoré vyslovil Ježiš. Syn. Ten, ktorý jediný “vidí Otca” a “pozná Otca” (Mt 11, 27 + Lk 10,22). Toto je Ježišov argument, prečo prišiel na svet. Zdôvodnenie, prečo ho Boh poslal.

Dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul NIK, a aby KAŽDÝ, kto v Neho verí, mal večný život.

Zvykli sme si vnímať dôraz na slovo SVET. Zahŕňa všetkých ľudí, zlých aj dobrých, zamračených aj usmiatych. Boh miluje. Miluje všetkých, túži spasiť všetkých. Možno to niekedy znie natoľko všeobecne, akoby to nič nebolo, spasiť svet a zachrániť všetkých. Alebo to dokonca znie až tak obyčajne, jednoducho, akoby sa to práve mňa, teba, ani netýkalo. Veríme, že Boh miluje tú abstraktnú masu, a nazdávame sa, spoliehame, či dúfame, že naša nedokonalosť, slabosť a hriešnosť sa azda v tom obrovskom množstve ľudí stratí. Mal si niekedy pocit, že Boh možno miluje svet, ale tá pravá otázka znie, či miluje teba?

Tvojimi očami sa na to všetko pozrel Max. Jednu z najomieľanejších fráz kresťanskej histórie sa usiluje rozmeniť na drobné. Svet na jednotlivcov, slovo každý mení na slovko TY. Lebo Boh tak miloval AJ TEBA, že dal svojho jednorodeného Syna, aby si ANI TY nezahynul, a aby si PRÁVE TY mal večný život. Pointou Ježišovho vyznania Otcovej lásky k svetu totiž nie je abstraktná istota spásy všetkých ľudí. Pointou je vzťah tvojho nebeského Ocka k tebe. Tvárou v tvár. On a Ty. Akoby si bol jediný na celom svete. Možno prišiel čas, aby si prijal, že si súčasťou sveta, ktorý Boh miluje. Možno prišiel čas, aby si sa nechal premeniť láskou, ktorá zmenila dejiny, prenikla temnotu a nikdy nezovšednie.
Čítaj viac
Jozefína Fedorková
3.10.2011
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

A opäť tu máme knihu od známeho autora Maxa Lucada. Tento významný autor píše naozaj super knihy. Kniha 3:16 Súradnice nádeje je zameraná a po častiach rozoberaná veršom:
(Jn 3:16): "Pretože Boh tak miloval svet, že dal svojho jedného a jediného syna, aby ktokoľvek v neho verí, nezahynul, ale mal večný život."
Tento titul je napísaný naozaj veľmi pútavo. Je sprevádzaný úryvkami zo svätého písma, ďalej uvažovaním nad slovami , ktoré napísal Max Lucado, jeho prednáškami a nejakými mini suprovými príbehmi. Okrem toho, kniha obsahuje aj zamyslenia na 40 dní. Ja osobne som si každý deň prečítala jednu kapitolu a veľmi mi to pomohlo duchovne rásť. V živote každý deň sa objavujú nejaké problémy, ktoré nám asi nie sú veľmi príjemne. No s touto knihou som zabudla na okamih na všetko a zahĺbila som sa do nej. A potom mi svet aspoň o trošku pripadal krajší. Cítila som sa taká vyrovnaná, spokojná a plna energie. Mne osobne sa veľmi páči úryvok zo záverečnej kapitoly Život pod zástavou: „Otec, verím, že miluješ tento svet. Dal si svojho jediného syna, aby som ja mohol byť navždy s tebou. Bez teba zomriem. S tebou budem žiť. Vyberám si život. Vyberám si teba.“
Tak takáto modlitba vo mne vyvolala krásne pocity......
Moje hodnotenie tejto knihy 3:16 je veľmi pozitívne a odporúčam ju každému, kto sa nebojí pravdy a chce troška viac spoznať Boha , ale aj samého seba.
Čítaj viac
Žofia Sepesiová
Žofia Sepesiová
19.6.2011
Pretože...

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Max Lucado patrí do skupiny známych autorov, ktorých autorské umenie nám už nejaký čas prináša vydavateľstvo Kumran. Sama som mala zatiaľ možnosť čítať knihy od M. Lucada, B. Hybelsa a F. Chana. Môjmu čitateľskému gustu najviac z nich vyhovel práve Max. Či už to bolo v knihe Bez strachu alebo práve v tej, o ktorej chcem hovoriť teraz – 3:16 - Súradnice nádeje.

Ako prvé ma na knihe potešilo venovanie: "S hrdosťou hlbokou a mocnou ako Golfský prúd Denalyn a ja venujeme túto knihu našej dcére Sáre na jej osemnáste narodeniny. Ak dostaneš polovicu z radosti, ktorú si dala ty nám, budeš dokonca života žiariť. Milujeme ťa."

V knihe sme pozvaní stráviť čas rozjímaním nad veršom z Biblie, ktorý sa stal mottom (Jn 3:16): "Pretože Boh tak miloval svet, že dal svojho jedného a jediného syna, aby ktokoľvek v neho verí, nezahynul, ale mal večný život."

Prvých dvanásť kapitol je zameraných na rozbor veršu, jeho filologickú analýzu, biblickú exegézu, ktorá má za cieľ priblížiť čitateľovi skutočný vnútorný obsah veršu a jeho dopad na život človeka. Každá kapitola rozoberá jeho časť a snaží sa nás tak hlbšie voviesť do atmosféry hlavného biblického posolstva, bez ktorého by "Boží majestát a veľkoleposť neboli pre nás dobrou správou."
Ústredný biblický verš je spojovacím článkom veľkého množstva tém, preto si v knihe môže každý nájsť to svoje.

Mňa osobne oslovila téma pekla. Jednak preto, že opis tohto miesta (!) je daný veľmi precítene a dotýka sa základných antropologických ohniviek. "V pekle toho zomrie veľa. Zomrie nádej. Zomrie šťastie. Ale telo a duša toho, ktorý odmietne Boha, bude existovať ďalej. Mimo. Mimo nebies, mimo nádeje a mimo Božej dobroty." Tí, ktorí odmietnu Boha, "prejdú do tmy, kde sa nedočkajú rána." "Vyplávajú v ňom na povrch a zdôraznia sa najhoršie ľudské črty. (...) Ustráchaní budú zožieraní hrôzou a nenájdu pokoja. Zlodeji neprestanú kradnúť a nikdy nebudú mať dosť. Neuspokojí sa nikto. (...) Peklo bude v ňom." "Smrť zamrazí hodnoty morálky. Ľudia zostanú v stave, v akom do pekla vstúpili." Boh neposiela hriešnikov do pekla, idú tam dobrovoľne a keď sú už tam, nechcú odísť. V pekle nebude ateistov, ani hľadajúcich...
Max konštatuje základnú ľudskú istotu, že ešte síce nie sme mŕtvi, pochovaní, ale raz sa to isto stane. Budeme ležať v hrobe a budeme potrebovať niekoho, kto nám ukáže cestu von.

Čo sa týka posledných vecí človeka, osobne som skeptik a zachovávam si nejakú rezervu, že všetko môže byť v konečnom dôsledku inak. Obdivujem však autora, ako dokáže so samozrejmosťou kazateľa rozprávať o veciach, ktoré sú našim zmyslom skryté. Toto všetko je možné len vďaka dôvere v Božie slovo. A nielen v to, ale i v jeho interpretáciu.

Po dôslednej analýze ústredného citátu nasleduje druhá časť knihy vo forme denných zamyslení, ktoré mapujú život Ježiša Krista. Formálne tu štýl Maxa Lucada môže niekomu pripomínať štýl známeho slovenského publicistu, rehoľníka – K. Lovaša alebo brata Šavla a jeho Za múrmi kláštora – keď Boha volám po mene, kde trefne, krátko a výstižne pomenúva veci a vyvodenie dôsledkov necháva na čitateľa.

Osobne hodnotím knihu 3:16 pozitívne a odporúčam každému, ktorý chce "zatiahnuť na hlbinu" svojej viery.
Čítaj viac
Dominika Spodniaková
27.5.2011
...Lebo Boh tak miloval svet...
Cover deal: WOW
Deal: irónia vs. povzbudenie
Bonus factor: zamyslenia na 40 dní
Observations: pozor na čas!


Cover deal: WOW
Ťažko nájdete ešte nejakú jednoduchšiu obálku, ktorá by podala aspoň minimálne informácie týkajúce a názvu a mena autora. A viete čo? To je presne to, čo sa mi na tej obálke páči. Predstavte si čerstvo vymaľovanú izbu, ktorá teraz vyzerá tak čisto, priestranne a moderne, že máte pocit, že by ste ju mohli využiť takmer na hocičo. Tak presne ten dojem som mala ja z obálky tejto knihy. Čistota, ktorá mi dopraje voľné dýchanie bez toho, aby som bola pri čítaní knihy ovplyvnená nevydareným obrázkom na titulke. Klince medzi číslami 3 a 16 hovoria za všetko. Viac toho nebolo treba. Všetko je vyjadrené nimi.

Deal: irónia vs. povzbudenie
„Dvadsaťslovná prehliadka nádeje sa začína Bohom, končí sa životom a povzbudzuje nás robiť rovnako. Dostatočne krátka na to, aby sme si ju napísali na servítku či naučili naspamäť, a predsa taká hutná, že prestála dve tisícročia búrok a otázok. Ak neviete o Biblii nič, začnite tu. Ak o nej viete všetko, vráťte sa sem. Všetci si to potrebujeme pripomenúť. Srdcom ľudského problému je ľudské srdce. A Boží medikament je predpísaný v Jánovi 3,16.“ Aspoň to o knihe hovorí anotácia na zadnej strane obálky.
3: 16 je kniha, ktorá podáva pohľad na klasický a notorický známy verš z Biblie celkom z iného uhla. Z tak iného uhla, že občas máte chuť smiať sa a občas plakať. Niet divu, Max Lucado je skutočne skvelý rozprávač, ktorý dokáže do textu vsunúť až neuveriteľné množstvo irónie bez toho, aby to ubralo na vážnosti obsahu.
Kapitoly sa začínajú beletristickým umením autora a práve toto boli časti na ktoré som sa ja vždy tešila najviac. Jeho vtipný, nadsadený pohľad na svet, ale zároveň dych-vyrážajúci pravdivý pohľad na Ten verš, nenechá nikoho odtrhnúť sa od knihy kým ju nedočíta.

Bonus faktor: zamyslenia na 40 dní
Poznáte tie knihy v ktorých nájdete zamyslenia na každý deň? Stoja asi rovnako veľa ako kniha s dvestokrát viac stranami a aj keď vám poskytnú nejaké povzbudenie, po funuse ich aj tak odložíte do poličky a.... väčšinou už nepoužijete. Kúpite si novú knihu, za rovnako veľa peňazí, a potom aj tú po funuse odložíte do poličky. Je to škoda!!!
A potom na scénu prichádza 3:16. Interaktívna kniha, rozdelená na dve časti. Kým prvá vám hovorí dej knihy, druhá sa o vás štyridsať dní stará. Doslova!
Titulky, novinové výstrižky, všetko zoradené chronologicky, presne tak ako to Ježiš zažil. Max pozbieral pár poznámok a keďže celú knihu venoval rozoberaniu jednému z Ježišových vyhlásení, chcel, aby sa skončila tým, že že si prejdeme celý jeho život. 4O zamyslení na každý deň- od Betlehema až po prázdny hrob.
A tak sa kniha 3:16 stala niečim výnimočným. Spája príjemné s ešte príjemnejším a užitočné s ešte užitočnejším. Na cene nezáleží, veď táto časť je len akýmsi darčekom, bonusom extra prílohou k až aj tak fantastickej knihe.

Observations: pozor na čas!
Knihu som dostala v piatok a v nedeľu večer už bola prečítaná. Čítala sa vlastne úplne sama. Vážne. A na to pozor! Rovnako ako iné knihy podobného žánru, aj túto budem musieť prečítať ešte raz. Nie preto, že by som jej nepochopila, alebo nemohla prísť na chuť, ale preto, že som nebola schopná prijať a obsiahnuť všetky tie skvelé myšlienky, ktoré do nej Max vložil. Tri dni sú na ňu časovo síce veľa ale po emočnej stránke až neskutočne málo.
To je asi tak všetko čo k tomu celému môžem napísať.
A ešte by som dodala: Good job, Mr. Lucado!
Čítaj viac
Ivona
24.5.2011
Názor čitateľa
Max mi pripomenul, ze Nebeský Ocko čaká, či od Neho prijmem ponuku - už mi pripravil miesto...
Aj keď nech robím, čo robím, v rámci účtovníctva "Má dať - dal" neexistuje, aby som si to zaslúžila, vyslúžila Jeho lasku. Ja ju už mám. Oddávna. A keďže ju nemôžem získať, nemôžem ju ani stratiť. Akurát... môžem odporovať. A zasa je za tým strach...
Ešteže je Ocko Všemocný. Ak povedal: "...ktokoľvek...", znamená to aj kdekoľvek, kedykoľvek, akýkoľvek... a tak sa nechávam Nim objať.Verím Mu... Je to take jednoduché... Fakt? Žiadna makačka, výkony, drina, pot??? Nie. ziadne "vymoženosti" na zrútenie dnešných čias. 
Max rečou a jazykom dnešných čias vysvetľuje, akým zlatým teľatám sa klanievame, jasne diagnostikuje náš strach. Razantne pripomína, ze len Ježiš je cesta. Nik iný. Odmieta ošúchanú frázu, že všetky cesty vedú do Rima - skúste to na checkine tvrdiť :-D
Ja osobne milujem Maxov jazykový štýll - presne vie, kedy zľahčiť, kedy prísne zachovať pôvodné slová Písma...
Starý Niky je ctihodný Nikodém, a keď "v jednej chvíli pastier hlboko spal a ďalej si pretieral oči a zízal do tváre mimozemšťana", t.j. anjela - v prvom momente mi napadlo, ze mimozemšťana E.T. - a to som sa nahlas chechtala sama na sebe. 
Čítaj viac
Božena Fedorková
22.5.2011
Názor čitateľa
" Pretože Boh tak miloval svet, že dal svojho Jedného a Jediného syna, aby ktokoľvek v neho verí, nezahynul, ale mal večný život." Dvadsaťdva slov na ktorých leží základ tejto knihy. Max Lucado , autor, ktorý vie o čom píše a vie ako to napísať, nám v tejto knihe ponúka, aby sme nazreli do svojho srdca a otvorili ho pre všetkých a hlavne pre nášho jediného Stvoriteľa a Pána. Spomína tu veľa múdrych a zamyslenie hodných príbehov, na ktorých sa človek jednoducho musí zamyslieť. Síce sú krátke, ale také výstižne, že dokážu s nami poriadne zatočiť. Zmenia nám naše myslenie, aby sme boli lepší. Jednoduchí a čím ďalej lepší. Niektorí ľudia berú život úplne zložito. Ked sa im niečo nepodarí, padnú a nechcú vstať. Hneď sú zo života znechutený a dokonca poniektorí, hneď myslia na smrť. Boh nám dal najkrajší dar - život. Neuvedomujeme si cenu nášho života. Ved to On poslal svojho syna na svet , aby bol za NÁS ukrižovaný. Za naše hriechy. Je pravda, po ceste k NEMU veľakrát spadneme, budeme trpieť , niesť svoj kríž, ako Ježiš niesol kríž za nás. Ale na konci nás čaká najkrajšia odmena- večný život, pre ktorých sa oplatí takto trpieť. Boh nám príde na pomoc, podá nám svoju silnú ruku, ktorá nás už nikdy nepusti , pravdaže, ak to budeme chcieť úprimne, pretože nasilu vás On určite držať nebude. To On dáva bezhraničnú slobodu. Z knihy som vybrala vetu, ktorá sa mi náramne páči a skrýva v sebe veľa pravdy: " Spásu nenájdete v sebe, ani v ľudoch, ale v Ňom." V tejto knihe sa nachádzajú veľa múdrych viet, zo sv. písma, a tiež v záverečnej kapitole je jedna úplne super , krásne, kratučká modlitbička, ktorá ma úplne " dorazila". Až mi po prečítaní tejto knihy vyskočili slzy radosti.
Čítaj viac

patrí s viac ako 100 miliónmi výtlačkov svojich kníh k najčítanejším americkým autorom. S manželkou Denalyn žije v San Antoniu v štáte Texas, kde je kazateľom v Oak Hills Church.

Čítaj viac

O vydavateľstve...

Kumran je mladé vydavateľstvo zamerané na vydávanie kníh s kresťanským posolstvom. Výberom modernej a pútavej knihy do nášho portfólia prinášame čitateľovi možnosť inšpirovať sa a naplniť. Kvalitná prekladová beletria spolu s neopozeraným prúdom prístupnej duchovnej literatúry si získava čoraz väčšiu obľubu, z ktorej sa tešíme.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Vydavateľstvo Kumran.sk svoje publikácie ponúka na trhu od roku 2009. Tak ako vtedy, aj teraz sa nám zdá, že priestor pre živú a dynamickú kresťanskú literatúru čaká na svoje zaplnenie. Veríme, že mladícky zápal a oduševnenie, ktoré vznik vydavateľstva sprevádzali, bude cítiť aj na živote, ktoré obsah týchto kníh prináša. Momentálne máme na konte už 70 vydaných titulov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Hlavným kritériom pre výber kníh je prístupnosť a čitateľnosť knihy pre širokú verejnosť. Naše knihy – skutočné príbehy, beletria i literatúra pre inšpiráciu – si nachádzajú svoje miesto v knižniciach bez rozdielu.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Nezaujímavá fráza „na všetky“ bude znieť ako klišé, ale je pravdivá. Keď už sme nútení vybrať, asi to budú tituly Kazateľnica život, Vykúpená láska, Rovnako iný ako ja, 90 minút v nebi.

Čítaj viac