Knihy
E-knihy

Kobold

Přebytky něhy. Přebytky lidí

Host, 2011
Vydavateľstvo
Host, 2011

Je to kniha o podobách neudolatelné lásky a rafinovaného násilí. O tom, jak lidskou existenci předurčuje rodina, do které jsme vrozeni, či ideologie, v níž se namočíme. O společnosti okoralé dovnitř i k okrajům, ke všem „slabším“...

Čítaj viac

12,92 €

Bežná cena Bežne 13,60 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kobold (Přebytky něhy a Přebytky lidí) je dvojromán. Dva příběhy v jedné knize jako dva živly — voda a oheň, který viděné přetavuje. Nebo dvě řeky slité v jeden tok?

Je to kniha o podobách neudolatelné lásky a rafinovaného násilí. O tom, jak lidskou existenci předurčuje rodina, do které jsme vrozeni, či ideologie, v níž se namočíme. O společnosti okoralé dovnitř i k okrajům, ke všem „slabším“, vnímavým. Muka těchto postav jsou chorobami naší doby. A zdrojem těchto muk jsou zdá se Koboldové.

Kobold volně navazuje na knihy A já pořád kdo to tluče (2005) a Peníze od Hitlera (2006) a autorka jím završuje svou trilogii o středoevropském dvacátém století.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kobold - Radka Denemarková
Môj svet - Peter Sagan
33,62 €
Ušetríte 2,97 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
328
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Host
Rozmer
140×208 mm
ISBN
9788072945061
Naše katalógové číslo
104923

Čo si myslíme my

Jana Šlinská
Jana Šlinská
event manager
19. októbra 2013

Je to silná, ťažká, depresívna kniha. Náročné čítanie, plné metaforických obrazov, písané z pohľadu rôznych postáv, vracanie sa do minulosti v prítomnosti. Je to román o zle a jeho podobách, o láske, ktorá je chorá a krutá, o vlaku, z ktorého sa nedá vyskočiť, o hodnotách, o sile ženy prežiť (takmer) všetko, o vzájomnom ubližovaní si, ale aj pomáhaní a o tom, ako vás vlastná rodina a pomery, v ktorých ste vyrástli ovplyvňujú. Psycho postavy, psycho príbehy. Je jedno, z ktorej strany začnete knihu čítať, oba príbehy sú brutálne (tým, čo sa v nich deje) a zaujímavé (tým, ako to Denemarková napísala) a sú prepojené, ale ako sú prepojené, to zistíte až po prečítaní celej knihy.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kobold - Radka Denemarková
Môj svet - Peter Sagan
33,62 €
Ušetríte 2,97 €

„Literatúra je bohatstvo, beletria je nevyhnutnosť.“

G.K. Chesterton