popis
Posol

Posol   

Markus Zusak  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2011
VYPREDANÉ
Bežná cena: 11,90 €
Naša cena: 11,31 €
Ušetríte:5% (0,59 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je, žiaľ, vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 309 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Od autora bestselleru Zlodejka kníh.

Devätnásťročný Ed Kennedy – ako väčšina mladých ľudí na predmestí – sa živí ako taxikár, hoci vzhľadom na vek porušuje austrálske zákony. Voľný čas trávi popíjaním s priateľmi a nekonečným kartovaním. Miluje dievča, ktoré ho má príliš rado, aby mu lásku opätovalo, a psa, nadšeného kávičkára. Na rozdiel od súrodencov to Ed nikam nedotiahol, je na najlepšej ceste skončiť ako jeho otec alkoholik. Jedného dňa sa stane svedkom prepadnutia v banke. Po tom, čo lupičovi prekazí plán, stane sa na krátky čas mediálnym hrdinom. Už sa nevie dočkať, kedy sa veci vrátia do zabehnutých koľají, keď v poštovej schránke objaví tajomnú zásielku: kárové eso, na ktorom sú napísané tri adresy. Edov život sa čoskoro otrasie v základoch. Mení sa na posla dobrých i menej príjemných správ, vstupuje do života neznámym ľuďom a prehodnocuje vlastnú minulosť. Už len zistiť, kto rozdáva karty v tejto zvláštnej hre – priatelia, príbuzní, či dokonca mŕtvy otec?

Podrobnosti

 • Originálny názov: I Am the Messenger (kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 309 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 125×200 mm
 • Hmotnosť: 330 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788055125954
 • Rok vydania: 2011
 • Naše katalógové číslo: 103764
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Zaradené v kategórii

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia. Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: PosolZdieľať

Ukážka z knihy

Skôr ako vám poviem o sebe, mali by ste vedieť niekoľko faktov:
1. Bob Dylan v devätnástich rokoch pravidelne vystupoval v newyorskom Greenwich Village.
2. Salvador Dalí mal v tom veku za sebou už niekoľko výnimočných malieb i prejavov rebélie.
3. Johanka z Arku bola v devätnástich najhľadanejšou ženou na svete – po tom, čo rozpútala revolúciu.
A teraz som tu ja, Ed Kennedy, takisto devätnásťročný...
Pred prepadnutím v banke som sa práve zamýšľal nad vlastným životom.
Som taxikár – aj to len preto, že som zatajil skutočný vek. (V Austrálii nesmiete riadiť taxík pred dvadsiatkou.)
Žiadna kariéra ma nečaká.
Nikto ma neberie vážne.
Mám holý zadok.

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 37 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Romana
Romana
28.01.2016
Reagovať
Poradená kniha

Markus Zusak predstavuje pre mňa jedného z najlepších autorov. Jeho román Posol sa tak ľahko číta, že som sa ani nenazdala a bola som na konci. Zasmiala som sa a plakala, bola som v napätí, ale aj zmätená. V tejto knihe neexistuje nudna pasáž, predstavuje veľmi príjemné odreagovanie. Nesklamala práveže príjemné prekvapila. Je ina ako ostatné tým o čom je pretože s týmto námetom tu ešte nikto neprišiel. Zaver nebol podľa mojich predstáv, ale viem o čo sa tým autot snažil. ODPORÚČAM

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
03.02.2015
Reagovať

Kniha ako celok je naozaj dobrá. Prečo? Pretože Markus Zusak je pre mňa majster v cítení, slová zaobaľuje do dojímavých detailných metafor, to je pre neho príznačné tak ako v Zlodejke kníh. Výborný nápad celej knihy, intuícia a príjemný dejový spád. Čo sa týka môjho názoru, možem ohraničiť prvých 117 strán, ktorým by som absolútne nič nevytkla za naozaj výborné, ale to, čo v prvej tretine je pre autora cnosťou mi už v ďaších častiach knihy prišlo nadbytočné a to nadmerná patetickosť, ktorá pôsobila rušivo. Rozuzlenie knihy, ktoré malo byť prekvapivým sa naozaj ukázalo ako prekvapivé ale nie tak ako sme čakali, takže záver môžem označiť za neatraktívny a ten spochybňuje trochu celý príbeh aspoň pre mňa. Netreba ju porovnávať so Zlodejkou kníh ako to robí väčšina čitateľov, dej sa odohráva v inej dobe a je to aj iný žáner. Teším sa na jeho ďalšie knihy a hlavne nové myšlienky.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Soňa Popovcová
Soňa Popovcová
11.08.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Jana
Jana
03.06.2014
Reagovať
Názor čitateľa

kniha nie je zlá, ale čakala som od nej viac vzhľadom na odporúčania a recenzie, mala v sebe priveľa klišé na to, aby ma skutočne oslovila

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (3)  
Nahlásiť recenziu
Nadežda Kopperová
Nadežda Kopperová
18.04.2014
Reagovať
Perfektná knižka

Kniha je naozaj úžasná a už prvou stránkou zaujme tak, že musíte hneď pokračovať ďalej. Zusak perfektne vykreslil charakter Eda, miestami až komicky. Kniha mi však, popravde, v jednej časti pripadala, že sa príliš rýchlo jej dej vyvíja a naopak ku koncu mi to prišlo zbytočne zdĺhavé. No napriek tomu kniha, po ktorom ešte určite raz siahnem. Autor má hlavne celú myšlienku poriadne premyslenú a to je vidieť.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Michaela Macková
Michaela Macková
27.02.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Úchvatná kniha, Ed je obrovsky sympaťák :-) Stred knihy pre mňa trošku zdĺhavý ale koniec je super. Odporúčam :-)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Hana Harcsová
Hana Harcsová
23.02.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Perfektná kniha, môžem ju len vrelo odporučiť :-) :-) :-)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Marián
Marián
09.02.2014
Reagovať
po tejto knihe už verný čitateľ

7 faktov: 1. Posla som si prečítal až po Zlodejke kníh
2. Nedajú sa porovnávať a predsa viete, že sú od toho istého autora
3. Od oboch sa nedalo odtrhnúť, ale pri Poslovi to bolo - pre mňa - dychtivejšie
4. Hoci bol Posol pôvodne - údajne - písaný pre teenagerov, bude zrozumiteľný každému
5. Určite sa v hrdinovi spoznáte a dozviete aj o sebe niečo nové, niečo dôležité
6. Po prečítaní budete dlhšie premýšľať -o príbehu, svete, v ktorom žijete a čo by mohlo byť iné
7. Budete si chcieť prečítať aj inú knihu od Zusaka

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (15)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
evija
evija
27.01.2014
Reagovať
očarená

Fantastická kniha, ja proste milujem knihy s jasným odkazom, dobrou myšlienkou...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
barbra
barbra
26.01.2014
Reagovať
Ja nie som posol.Ja som posolstvo.

,,V každom človeku drieme schopnosť prekonať hranice vlastných možností." Knihu som si prečítala až po Zlodejke kníh a môžem povedať, že ako sú obe rozdielne tak sú obe rovnako úžasné. Kniha s veľkým K. Aj som sa smiala aj slzu vyronila.Vrelo odporúčam:)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Náboj
Naša cena: 11,48 € (ušetríte 11%)
Štyridsaťročná profesorka francúzskej literatúry Caroline Cashionová začne mať bolesti v zápästí. Na lekárskom vyšetrení zistia, že ich príčinou...
Dievča vo vlaku
Naša cena: 10,64 € (ušetríte 11%)
Psychologický thriller The Girl on the Train od britskej autorky Pauly Hawkins je označovaný za jeden z najlepších debutov tohoto roku. Príbeh...
Záhada Modrého vlaku
Naša cena: 6,60 € (ušetríte 34%)
Skvelý detektívny príbeh z roku 1928. Keď sa prepychový Modrý vlak blíži k Nice, sprievodca nájde v lôžkovom vozni mŕtvu Ruth Ketteringovú....
Cestujem sama
Naša cena: 14,15 € (ušetríte 11%)
Počas prechádzky sa mužovi z ničoho nič vytrhne pes a zmizne medzi stromami. Muž sa za ním rozbehne do hlbokého lesa a tam sa mu naskytne otrasný...
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
O krok vpredu
Henning Mankell
Naša cena: 11,92 €
Hrozba patriotů
Steve Berry
Naša cena: 14,13 €
Náboj
Mary Louise Kelley
Naša cena: 11,48 €
Tma (v českém jazyce)
Bernard Minier
Naša cena: 14,02 €
Hra bez pravidel
Vince Flynn, Kyle Mills
Naša cena: 12,10 €
Pozvanie
Ruth Ware
Naša cena: 11,48 €
Labyrint z kostí
James Rollins
Naša cena: 14,13 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 13,21 €
Naša cena: 17,20 €
Naša cena: 11,93 €
Naša cena: 14,17 €
Naša cena: 12,55 €
Naša cena: 24,51 €
všetky knihy
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Metro 2034
Dmitry Glukhovsky
Naša cena: 8,42 €
Ako sa nestať pacientom
Jan Hnízdil
Naša cena: 6,79 €
Sendviče na zdravie!
Igor Bukovský, Petra Gálisová, Ivana Mesárošová
Naša cena: 11,82 €
Z fitka do kuchyne špeciál
Lucia Švaral a Fitshaker tím
Naša cena: 16,00 €
Oslobodená
Sylvia Day
Naša cena: 10,32 €Kniha je vždy rozhovor, ktorý sa nemohol uskutočniť. (Hans Urs Von Balthasar)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 309 097,63 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička