Knihy
E-knihy

Normálny cvok

Vydavateľstvo
Ikar, 2011

Príbeh mladého chalana, ktorý vyrastal v slušnej rodine, ale zaľúbil sa do nesprávneho dievčaťa. Náš hrdina vhupne do problémov, ktoré ho dostanú až za mreže polepšovne, odkiaľ všetko rozpráva...

Čítaj viac

6,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Príbeh mladého chalana, ktorý vyrastal v slušnej rodine, ale zaľúbil sa do nesprávneho dievčaťa. Náš hrdina vhupne do problémov, ktoré ho dostanú až za mreže polepšovne, odkiaľ všetko rozpráva. Silný emotívny príbeh Petra Holku sa počas niekoľkých mesiacov doslova rozchytal nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055125923
Naše katalógové číslo
103073

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

18 hodnotení

11
4
1
1
1

Lenka Bujňáková
Lenka Bujňáková
23.5.2016
SKVELÁ!
Úryvok z tejto knihy som čítala na základnej, o pár rokov som sa k nej vrátila a je dokonalá. Nielenže poskytuje pohľad do dnešnej doby, ale má aj iné pozitíva. Napríklad do deja som sa tak zažrala, že až na konci som si uvedomila, že nemám poňatia ako sa hlavná postava vlastne volá. Bola to však len čerešnička na torte, ktorú Holka v tejto knihe podáva. Možno jediné, čo by som vytkla je príliš otvorený koniec, mohol to definovať aspoň jedným náznakom, čo bude potom, ale každopádne túto knihu vrelo odporúčam, bravúrne ukazuje ľudské problémy a udalosti, ktoré sú bohužiaľ čím ďalej tým častejšie.
Čítaj viac
Petra
17.3.2014
zvláštna kniha
Túto knihu nám dala čítať učiteľka na čitateľský denník v škole. Od spolužiakov ktorý to už čítali som sa dozvedela že je to dosť perverzná kniha no musela som ju prečítať. Na začiatku som si to myslela. Je tam veľa doslova nechutných výrazov a opisov, no v strede knihy som sa vcítila do deja a začala som ho chápať. Z knihy vyšla nakoniec veľmi dobrá myšlienka a pochopila som vlastne o čo tam ide. Kniha sa dobre číta, kedže sú tam slangy a výrazy ktoré sa teraz v školách používajú. Koniec knihy som moc nepochopila musela som sa nad tým poriadne zamyslieť. Z pocitov knihy na začiatku sa vykľula super knihy s super myšlienkou.
Čítaj viac
Radka
14.3.2013
krásna kniha
Kniha je oslavou najdôležitejších hodnôt v živote človeka, aktuálnych dnes, ale i v budúcnosti. Núti čitateľa rozmýšľať, zanecháva v ňom silne emotívny zážitok, ukazuje mu správne hodnoty a smer, akým by sa mal jeho život uberať. 5* jednoznačne :) odporúčala by som aj zaradenie do vyučovania miesto nezáživného a neaktuálneho povinného čítania
Čítaj viac
čitateľ 87
23.1.2013
Názor čitateľa
Vynikajúca kniha, ktorá určite zaujme najmä chlapcov stredoškolákov, ale rovnako dokáže priniesť zážitok aj ostatným. Osobne som ju prečítal až po vysokej a veľmi sa mi páčila, ľutujem, že som ju nečítal ako tínedžer. Ak rodičia premýšľajú, aký darček kúpiť svojmu pubertiakovi, táto kniha je skvelou voľbou. Láska, utrpenie, zrada, napätie... všetko, čo môže zažiť dospievajúci človek. Holka dal mladým čitateľom úžasnú knihu.
Čítaj viac
Janka
29.10.2012
Názor čitateľa
Kniha je zaujimava vybornym vyjadrenim myslenia a pocitov hlavneho hrdinu. Tema je stale sucasna, nielen pre vekovu kategoriu jej stredoskolskeho hrdinu , ale aj pre rodicov .
Čítaj viac
Nikky
31.7.2011
Názor čitateľa
Ja som pred rokmi čítala ešte to vydanie z roku 1993 a keď som ju dnes videla v kníhkupectve, tak som neodolala a kúpila. Čítala som aj iné knihy od Petra, ale táto sa mi stále páči najviac.
Čítaj viac
Vladi
21.6.2011
Konečne znovu vydané
Jedna z najlepších kníh aké kedy Slovensko malo. Má toľko do seba, že dovi dopo. Pán Holka je pán Spisovateľ a každá jeho kniha ma absolútne dostala. Výnimku tvorilo asi len Výhľad Zo Zvonice
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac