popis
Veľký plán
Velky plan (Stephen Hawking, Leonard Mlodinow)

Veľký plán   

Stephen Hawking, Leonard Mlodinow  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2011
VYPREDANÉ
Naša cena: 14,95 €
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je, žiaľ, vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 201 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Autori sú svetovo uznávaní teoretickí fyzici a ich knihy sú aj u nás prekladané a populárne. Táto osvedčená dvojica špičkových svetových popularizátorov pútavým spôsobom nastoľuje najpodstatnejšie otázky našej existencie a miesta človeka vo vesmíre. Zaoberajú sa úvahami o úlohe a podstate zákonov v prírode, o ich objavovaní a overovaní. Sú tu brilantne zhrnuté otázky, nad ktorými určite rozmýšľa každý inteligentný tvor (existuje Boh; prečo je tu niečo a nie nič; aký má zmysel život a naša existencia; platí Darwinova evolúcia; existuje umelá inteligencia; a pod.).Kniha je nesmierne pútavá a zrozumiteľne tlmočí fundamentálne otázky nášho bytia a vesmíru.


Koncom februára 2015 prišiel do kín Oscarom ocenený film o Stephenovi Hawkingovi inšpirovaný jeho autobiografiou Moja stručná história
Podrobnosti

 • Originálny názov: The Grand Design (kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 201 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 150×228 mm
 • Hmotnosť: 720 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788055602233
 • Rok vydania: 2011
 • Naše katalógové číslo: 102771
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Veľký plánZdieľať

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 9 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.
Evka Icsová
Evka Icsová
09.05.2015
Reagovať
Názor čitateľa

Je trochu náročné nájsť tie správne slová ktoré by ohodnotli dielo tohto úžasného človeka - Stewna Hawkinga.ked si vezmete túto knihu do rúk, pociťujete značnú zodpovednosť, zvláštny pocit, ktorý vám napovedá, aby ste ju prečítali.Odjakživa ľudia hľadajú odpovede na tak sofistikované otázky, akými sú otázky - Prečo sme tu ? Aký je náš zmysel na Zemi, aký je zmysel nášho života, našej existencie ?, Prečo existuje táto teória a nie neaká iná? Samotná uvoľnená komunikácia plná informácií vedca STewna a vás, čiže čitateľa , nasvedčuje , že je naozaj nepodstatné, z ktorej krajiny pochádzate, akej ste rasy, v čo veríte, či neveríte vôbec, či ste zdravý , alebo chorý ...jedno je isté - Všetci tu máme svoju úlohu, svoje poslanie, všetci sme súčasťou Veľkého plánu a máme chápať viac, než dokážeme pochopiť .Sme prepojení rovnako, ako je prepojená a vzácna fyzika - od rotujúcich atómov až po rotujúce planéty.Tvoríme Nový svet , galaxiu, ktorá nieje jediná v našom dokonalom vesmíre :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Monika
Monika
28.03.2014
Reagovať
Na zamyslenie

Velmi putava kniha, taka na zamyslenie. Klobuk dole, pacila sa mi.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Peter Šimurka
Peter Šimurka
13.06.2013
Reagovať
Filozofické

Táto kniha je polovičná fyzika a polovičná filozofia a hlavne preto sa mi páči. Síce som polovici vecí aj tak nerozumel ale milujem takéto knihy hlavne pre pocit, že tu boli a sú ľudia ktorý rozmýšľajú v úplne iných dimenziách ktoré sú pre mňa nedostižné:-)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (10)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Martin Tekula
Martin Tekula
14.02.2013
Reagovať
Názor čitateľa

Možno trošku zdĺhavá a občas som sa tam stratil, ale inak je to vynikajúca kniha, ktorá donúti človeka sa zamyslieť nad tým, kto je, kde žije atď. atď. Knihu odporúčam, no myslím si, že nie je napísaná pre obyčajného čitatela, keď že sa tam dosť zaoberajú fyzikou a jej opisovaním. Proste nie každí musí chápať, ale základ a jej podstatu pochopíte určite každí. Tejto knihe nemám čo vytknúť, možno tak, že by tam mohli byť výraznejšie obrázky, lebo z tých, ktoré tam sú ako pomocné moc nezistíte.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Slavomír Taldík
Slavomír Taldík
26.12.2012
Reagovať
pre blbeho kazdy blby

to plati aj pre veriacich myslia si ze ked oni tak tupo a slepo veria tak ine ako ich viera neexistuje. Tato kniha ma milion krat vacsiu hodnotu ako ta poondena biblia a Stephen Hawking je neporovnatelne viac cennejsi pre ludstvo ako nejaky papez alebo iny cirkevny darmozrac. AMEN

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (10)   nie (9)  
Nahlásiť recenziu
Zenon
Zenon
15.08.2012
Reagovať
Znova nabozenski fanatici ...

Mily Lanuriam, chod si vyplachut oci svatenou vodou, ze si vobec cital toto satanske dielo a potom rychlo na spoved a zbičovať sa. Neskor si nastuduj aspon to, co znamena pojem "vedecka teoria", aby si bol v obraze. Pokojne mozes odmietat aj gravitacnu teoriu, alebo bunkovu teoriu, pretoze vsetko to "len teorie".

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (11)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Veronika Bellanová
Veronika Bellanová
20.01.2012
Reagovať
Populárna kniha, nie do hĺbky

Bolo to veľmi zaujímavé čítanie, jednu vec kt. by som tej knihe vytkla je, že podaktoré pojmy sú len zbežne spomenuté, bez lepšieho vysvetlenia, napriek tomu že sú vcelku významné. Dá sa ich vždy vyhľadať, avšak keď čítam knihu vo voľnom čase, počítač je vždy vypnutý, teda aj google ďaleko...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Lanuriam
Lanuriam
28.10.2011
Reagovať
Ako vždy vedľa

Hawkins a ďalší fyzici predpokladajú, že vesmírne zákony ako napríklad príťažlivosť, tu boli vždy od počiatku. Na to by sa dala stavať ich teória - ak by to ale tak naozaj bolo. Otázka je iná - odkiaľ sa tu vzala príťažlivosť?! Predpoklad že pred teóriou - nie pravdou - teóriou veľkého tresku - tu už príťažlivosť bola ako prírodný zákon je absolútne nedokázateľné. Všetky ľudské myšlienky sú iba teóriami a tými aj zostanú. Nikto v čase tvorby vesmíru nebol (okrem Biblického Boha). Ani jeden človek nedokáže zmerať nič, čo tu bolo pred stvorením zeme, dokonca ani samotné stvorenie zeme nedokáže dokázať - jediné čo dokáže je teoretizovať a preto tu vznikajú IBA teórie. Všetky merania ohľadom veku sú postavené na tom, že tu nebola globálna potopa sveta - ale ak tu bola - zase sme v temnej uličke - všetky merania padajú. A preto platí to Biblické: Zničím múdrosť múdrych a zmarím rozumnosť rozumných. Pán Hawkins je múdry v očiach sveta, ale nemá sa čím chváliť pred prechodom do večnosti. Celý svoj život položil iba na predpoklady, dohady a teórie. Ale Boh má pre Hawkinsa otázku v Jóbovi 38-39: Kde si bol, keď som kládol základy zeme? Povedz niečo rozumné, ak vieš! Vieš, kto jej určil rozmery a kto roztiahol nad ňou merací pás! Na aký základ boli spustené jej piliere a kto položil jej uholný kameň. Kto uzavrel more bránami, keď vyrazilo prúdom z lona hlbiny, keď som mu oblaky dal za odev a hustú mrákavu za plienky, keď som mu vyznačil medze a položil závoru i bránu? Či podľa tvojho rozumu vzlietne sokol a rozopne krídla smerom na juh? Či na tvoj povel zdvíha sa orol a vysoko si stavia svoje hniezdo? Podobné knihy a teórie ako sú tieto síce vyzerajú na prvý pohľad múdro, ale je to iba bulvár nového času zabalený do akejsi vedeckej krabice...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (35)  
Nahlásiť recenziu
Plepo
Plepo
13.09.2011
Reagovať
Dá sa, hlavne ako exkurz do uvažovania ľudstva o podstate hmoty

Skvelý astronóm, teológ a bojovník so šarlatánstvom každého druhu Igor Kapišinský preložil zatiaľ poslednú (2010) knihu Stephena Hawkinga (spolu s L. Mlodinowom) Veľký plán. Kniha mala byť podľa reakcií tlače kontroverznejšia než všetky jeho doterajšie diela. No musím sa priznať, že mne sa nejaká extra kontroverzná nezdala (teda ak sa niekomu zdá byť nejako veľmi kontroverzné to, že podľa Hawkinga vesmír (Vesmír, či multivesmír) nemusel mať jediný počiatok a teda ani jedného Tvorcu (Boha), ale má nekonečne veľa rôznych "histórií". "Vesmír podľa kvantovej fyziky nemá žiadnu jedinú minulosť alebo históriu (str.90)") Kniha je pre mňa skôr provokatívna z iného uhla pohľadu, a to už hneď na začiatku, kde fyzik tvrdí, že "filozofia je mŕtva, nestačí držať krok s moderným pokrokom vo vede, predovšetkým vo fyzike (str.13)". Niečo na tom asi bude, aj keď by bolo možno zaujímavé k tejto veci si vypočuť názor nejakého rešpektovaného filozofa (napr. prof. Jána Letza). Hawking tvrdí, že "čas sa správa ako priestor, čo predstavuje novú alternatívu. Odstraňuje dlhovekú námietku proti vesmíru s počiatkom, ale znamená aj to, že počiatok vesmíru bol riadený vedeckými zákonmi a nie je potrebné, aby ho do pohybu uviedol nejaký Boh". Kniha nás o.i. prevedie históriou uvažovania o Vesmíre na makro aj mikro úrovni, o snahe nájsť "teóriu všetkého" (spojenie teórie relativity s kvantovou mechanikou) a (stručne) skonštatuje, že "M teória je jediným kandidátom na komplexnú teóriu vesmíru (str. 187)". Dá sa to prečítať, aj keď osobne som nejaký dramatický "šok", ale zas ani nejaké extra zmúdrenie nezažil, ale vlastne ani (napriek bombastickej mediálnej reklame) nečakal.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Vilix
Vilix
30.06.2011
Reagovať
Sumacia cez historie
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?
Nahlásiť recenziu
Ludvig
Ludvig
25.06.2011
Reagovať
Čakal som viac
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Stručná historie času
Naša cena: 10,76 € (ušetríte 5%)
Jaká je povaha prostoru a času? Kde se vzal vesmír a kam směřuje? Mohl se na jeho vzniku podílet Bůh? Dá se cestovat časem? Co se stane...
SAS - Príručka ako prežiť
Naša cena: 15,73 € (ušetríte 5%)
John Wiseman slúžil 26 rokov ako vojak z povolania v Special Air Service (SAS). Táto elitná jednotka britskej armády je cvičená na uskutočňovanie...
Psychológia
Naša cena: 12,30 € (ušetríte 5%)
Psychológiu považujú mnohí za náročnú vednú disciplínu, iní si zasa myslia, že psychológom môže byť každý. Autor Adrian Furnham ponúka pohľad...
Jeden výdych koňa
Naša cena: 6,00 € (ušetríte 45%)
Prečo sneh pod nohami vŕzga? Prečo nikdy nevidíme padať rosu? Komu zobral Kolumbus vietor z plachiet? Ako vytvára husľový sláčik hudbu? Sú...
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Psychológia
Adrian Furnham
Naša cena: 12,30 €
SAS - Príručka ako prežiť
John Wiseman
Naša cena: 15,73 €
Stručná historie času
Stephen W. Hawking
Naša cena: 10,76 €
Kompletná príručka ako prežiť
T. Edward Nickens
Naša cena: 24,04 €
Jak naučit fyziku svého psa
Chad Orzel
Naša cena: 12,88 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Dievča vo vlaku
Paula Hawkins
Naša cena: 6,76 €
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák
Naša cena: 9,56 €
Trhlina
Jozef Karika
Naša cena: 10,32 €
V ľudskej koži
Jørgen Brekke
Naša cena: 11,01 €Spisovateľ je človek, pre ktorého je písanie zložitejšie ako pre iných ľudí. (Thomas Mann)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 333 355,80 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička