Knihy
E-knihy

Ruská elita

Brigády Specnaz a výsadkové jednotky

Naše vojsko, 2011
Vydavateľstvo
Naše vojsko, 2011

Proslulé „Modré barety“, tedy ruské výsadkové a zvláštní jednotky, mají v mezinárodním měřítku vynikající pověst. Je to poprvé, co povolili člověku ze Západu, aby je detailně prostudoval...

Čítaj viac

11,21 €

Bežná cena Bežne 11,80 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

11,21 €

Viac o knihe

Proslulé „Modré barety“, tedy ruské výsadkové a zvláštní jednotky, mají v mezinárodním měřítku vynikající pověst. Je to poprvé, co povolili člověku ze Západu, aby je detailně prostudoval. Tak blízký přistup k výsadkovým jednotkám dosud neměl žádný autor. Žádnému cizinci se rovněž nedostalo té možnosti, aby nahlédl tak důvěrně do nitra brigád Specnaz. Carey Schofield popisuje život důstojníků a vojáků těchto jednotek, dává jej do nezbytného kontextu a předkládá čtenáři přehled jejich vývoje a průběh operaci, kterých se elitní jednotky zúčastnily.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ruská elita - Carey Schofield
Hradba západu - Juraj Červenák
23,20 €
Ušetríte 3,55 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Naše vojsko
Rozmer
168×238 mm
ISBN
9788020611833
Naše katalógové číslo
102482

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Adrián P.
10. 9. 2011
Názor čitateľa
Autorka sa venuje vývoju Ruských (spočiatku Sovietskych) výsadkových síl (VDV) pomerne zoširoka, čo je trochu aj slabina a na konečnom efekte to je vidieť. Trochu mylne sa na obálke uvádza, že kniha pojednáva aj o jednotkách Specnaz; je im v knihe venované pár riadkov, čo je málo na takú elitu, akou boli za čias Sovietov (odporúčam skôr Suvorova!). Z jej kontaktov preto neprekvapuje, že má slabosť pre výsadkárov.
Z povahy vojenského materiálu, ktorý je pre Rusko obzvlášť citlivý, preto vyplýva plytkosť a zovšeobecňovanie. Čitakeľ sa dozvie pomerne málo o konkrétnom výcviku VDV, pocitov radového vojaka či priamo jeho vojnové skúsenosti (hlavne za intervencie v Afganistane). V knihe majú najväčší priestor dôstojníci a ich pohľad na problémy spojené s už spomenutou intervenciou či rozpadom sovietského impéria.
Najzaujímavejšia je asi posledná kapitola (aj keď celkovo kniha určite nudná nie je), v ktorej autorka opisuje problémy pri rozpade ZSSR, následné vzplanutia regionálnych konfliktov (ktoré tlejú dodnes) a puč proti Gorbačovovi. Tento materiál však tiež nie je dostatočne rozvitý.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Ruská elita - Carey Schofield
Hradba západu - Juraj Červenák
23,20 €
Ušetríte 3,55 €

„Čítaj, aby si žil.“

Gustave Flaubert