Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

8,99 €

Viac o knihe

Básnické prózy Prorok významného libanonského spisovatele a malíře Chalíla Džibrána jsou dnes už proslaveným poselstvím moudrosti a lásky. Džibrán původně zamýšlel napsat trilogii (Prorok, Zahrada prorokova a Smrt prorokova). V úvodní části mladý prorok Mustafa promlouvá o všem podstatném mezi zrozením a smrtí. Ve druhém, ne zcela dokončeném oddíle Mustafa učí v zahradě své matky devět žáků. Ze zamýšlené třetí části se bohužel zachovalo jen několik náčrtů. Smrt ukončila básníkův život dříve, než dílo dokončil. Avšak i v této podobě zůstává stále vyhledávaným pramenem tvořivé životní inspirace.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prorok - Chalíl Džibrán
Do plaviek - Eva Borušovičová
20,00 €
Ušetríte 1,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Vyšehrad
Rozmer
116×164 mm
ISBN
9788074291845
Naše katalógové číslo
100523

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

51 hodnotení

43
5
2
0
1

Marianna
30.4.2018
Je to kniha, ktorú som dostala od suseda k promócii. On ju len narýchlo vytiahol z knižnice, ani ju nepoznal. Ja som ju otvorila, a ona mne otvorila oči a dušu. Našla som v nej pravdy života. Asi najdôležitejšia kniha pre mňa. (Ok, Alchymista, ale Gibran je Coelhov majster a vzor...)
Čítaj viac
Marta Gerhatová
24.11.2006
Prorok
Kahlil Gibran - ľahúčko s nevtieravou krásou, pravdivo a jednoducho - tak ako padá hmla, či dážď - vyjadril " realisticky" to, čo cítil, videl, vedel, čo mu hovorilo duchovno. Nádherné! Živé, možno sa k tomu kedykoťvek vrátiť a vždy vás to posunie ďalej.
Čítaj viac
Zuzana Stankovianska
Zuzana Stankovianska
17.10.2006
jeden z 5 svetových klenotov
útla kniha, ale toľko je v nej koncentrovanej ľudskej múdrosti, odpovedí a názorov na zamyslenie, že kedykoľvek sa dá otvoriť a nájdete odpoveď na život, lásku, priateľstvo, nenávisť, prácu, deti, peniaze, bolesť ....
Čítaj viac

Kúpte spolu
Prorok - Chalíl Džibrán
Do plaviek - Eva Borušovičová
20,00 €
Ušetríte 1,96 €

„Moja knižnica - Som literárny snob: knihy do knižnice si vyberám podľa farby. A tá musí dokonale ladiť s farbou mojej duše.“

Gregor P.